• 51 binlik yemek masrafı ne ordugah mı besliyosunuz 30 liraya 1 haftalık yemek masrafını çıkaran adamım

nasıl olduğunu merak eden arkadaşlar olmuş editi*:

sabah: poğaça 1.25 tl
    öğlen: kampüste 2-3 lira arası fakat yemek bursum var 0 lira
    akşam 4.5 liraya tam tavuk döner

5.75 kuruş etti 7 ile çarpın 40.25 lira tesadüfe bakın akrabanız yemeğe çağırdı bir akşam 35.75 kuruşa 1 hafta yaşadınız tebrikler
  • siparişlerin toplamını gösteren kod.

o değil de eski siparişlere bakarken gördüm.. 1 vali kebabını 8,00 tl'ye yemişim ya la zamanında..
  • yazan arkadaş az daha uğraşıp yıllık enflasyon farklarını da yansıtsa keşke. 2 tost 1 kolaya 10 lira yazıyor :)

33621 tl.
  • 15000 küsur çıktı. bence inandırıcı değil. çok daha fazla olması gerekir.

edit: usenmedim sayfada scroll ettim 2011den oncesi yok. muhtemelen sadece o sayfadaki rakamlari topluyor o yuzden.

ikinci edit: inat ettim, mail attım,
    https://eksiup.com/p/gf66140ox4fv
  • 12.000 puanlık adamım, ama bana harcamanız 0 tl dedi. ben de diyorum hayvan gibi yerken niye kilo almıyorum.. hepsi hayalmiş.
  • yemeksepeti'nden yemek yerine, direkt olarak restorana ulaşıp sipariş verirseniz daha hızlı, daha bol servis alırsınız. çünkü komisyon ödemiyorlar, bu farkı da sizi yansıtıyorlar.
  • daha geçen gün o sayfadan ilk siparişe kadar gidilebildiğini farkedip benzer bir kod parçasıyla aynı hesaplamayı yaptırmıştım. resmen şansa yaşıyoruz.

bu arada ilk siparişlere doğru gittikçe enflasyonla şişen fiyatlar insanın yüzüne çarpıyor adeta. şöyle küçük bir karşılaştırma yaptım:

whopper - 2011: 8.5 2019: 20.50
    etli ekmek - 2011: 8.5 2019: 24
    et dürüm tantuni - 2011: 5 2019: 17
    subway sub30 *menü* (steak&cheese) - 2011:16.90 - 2019: 37.50
  • 9 yıllık harcama tutarım olan 22500tl ile listeye orta sıralardan adımı yazdırayım
  • 1 karışık pizza (büyük) + litrelik içecek
    tutar: 15,90 tl

güzel günlerdi, strongold oynarken pizza söylerdik, koymazdı öğrencilikte bile. şimdi onun yerine pazar alışverişini nasıl çıkarırız onu düşünüyoruz.

gelirim ortalama üstü fakat ekonomi bu halde olunca bir işe yaramıyor.

edit: çalışan kod. iyi çalışıyor hemde.
  • 167 lira 2 kuruştur. 5+ senedir zümrüt üyeyim puanım 307. fazla fastfood tüketmem.
hesabın var mı? giriş yap