• ithal arabaya bir vergi zammının daha geleceğinin müjdecisi haber.
  • ürettikleri telefonları "vestel araba alana vestel telefon bedava" kampanyasıyla kaktırmaya çalışmayacaklarsa ben de bir şey bilmiyorum.
  • araba almanın tam zamanı. vestel vergisi bindikten sonra sıfırı fiyatına satabiliriz.
  • hadi iyisin nazif yine kırcan parayı
  • bir zamanlar ortamlarda "senin bilgisayarın ne marka" sorusu geldiğinde "kendim topladım" derdim. yavrucaklar da şaşkınlık ve hayranlıkla bakardı. oysa işin içinde bir "deha" yok. sonuçta bilgisayarın ihtiyaç duyduğu parçalar belli. e bunları zaten mimarisi gereği yanlış monte etmek gibi bir şey de yok. git bir bilgisayarcıya istediğin parçaları söyle, tak, yapıştır... oldu sana toplama bilgisayar. vestel'den farklı olarak ben bu yaptığım bilgisayara etiket falan yapıştırıp millete satmaya kalkmadım.
    vestel mantığıyla telefon ya da araba yapmak da toplama bilgisayar yapmaktan farklı değil. çalışması için gereken parçalar belli, şekilleri belli, fiyatları belli... al, birleştir, etiketle ve millete "yerli" diye yuttur... hatta utanma, git reklamını yap... hatta daha da utanma, yıllarca ar-ge vs.'ye hayvan gibi paralar yatırıp özgün ürünler yaratmaya çalışan diğer firmaları devlete şikayet edip, vergiyi artırmasını iste... o firmaların senin sattığın üründeki parçaların mimarisine yaptığı katkıları görmezden gelerek üstelik.
  • ekonomi bakani yada ithallat ve ihracattan sorumlu bakanimizin yerli üretimi tesvik etmek amaci ile halla yeni vergiler gecirmeye yariyicak harekettir. millet artik birsey yapicaklar diye korkmaya basladi nede olsa sonucu misli ile vergi olarak geri dönüyor abi kösede otur biz böyle iyiyiz denmesi gereken durum
  • açmayın sabah gazetesi.
  • "toplama"dır o... bakınız diğer ürünlerine, feyz alınız...
hesabın var mı? giriş yap