• zor durumlarımda beni görmezden gelmesi bazen.
  • kendi kendine size bilendiği için aranızın bir süre bozuk olduğu ve ardından barıştığınız, ancak hâlâ size alttan alttan bilenen ortak arkadaşın yanında sizi durduk yere aşağılaması mesela.

bir de bu ortak arkadaşı siz, hiçbir kıskançlık, çıkar ve kaygı gütmeden sırf onu sosyalleştirmek adına yakın arkadaşlarınızla tanıştırıp arkadaşlık kurmasını sağlıyorsanız ve bir şekilde sizden çok yakınlaşmalarına karşı hiç fesatça yaklaşmıyorsanız, ancak buna rağmen geri dönüşü size bu tarz bilenmeler ve aşağılamalar oluyorsa iyice soğursunuz.
  • beleşçilik yapması.
  • evlenmesi. yavaştan bağları koparıyorum. hiçbir şey eskisi gibi olmayacak çünkü.
  • göreceli olarak güçlendikçe, çirkinleştiğini görmek.

pek “yakın” arkadaş sahibi biri sayılmam. ama iş yerinde, çok farklı altyapılara sahip olmakla birlikte aynı yollardan geçtiğimiz, muktezasında birbirimize destek çıktığımız ve yaklaşık 10 yıldır birlikte çalıştığımız, her sinir krizinde ve sevgilisinden ayrıldığında haftalarca teselli ettiğim bir arkadaşım var. diğer bir deyişle, kendisini besin zincirinin en küçük halkası olduğundan beri tanıyorum ve gelişimini en ön sıradan izleme fırsatı buldum.

yaklaşık 3 sene önce eşzamanlı şekilde yönetici olduk ve nasıl birine dönüştüğüne dehşet içinde tanık oldum. düne kadar aynı seviyede birlikte çalıştığı arkadaşlarımıza nasıl davrandığını gördüğümde nasıl biri olduğunu anladım. belki hep böyleydi ben fark etmedim, belki geldiği noktayı sindiremedi bilmiyorum. bildiğim bir şey varsa o da ona asla aynı gözle bakamayacağım.
  • dış görünüşünle alakalı ağza alınmayacak şeyler söylemesi.
  • vefasızlık
  • yakın arkadaşsınız diye her yaptıklarına tahammül edebileceğinizi, her şeye tamam diyeceğinizi zannetmesi.
  • maco erkeklere bayilmasi. disari 12'den once cikmazken ama benim 1'de evde olmam lazim sevgilim kiziyor beni cok sahipleniyor triplerine girmesi.
  • hayatımın bazı alanlarında yapabiliyorum ama söz konusu bu arkadaşım olduğunda hep alttan alıp susuyordum tatsızlık çıkmasın diye.
    kavgacı bir insan olduğundan her an huzurum kaçacak hissiyatı oluyor.
    geçen gün x bir şey oldu çocuk azarlar gibi eleştirdi. eleştirebilir elbet onda sıkıntı yok da bu şekilde eleştiremezsin dediğimde ben eleştiririm cevabı verdi.
    haaaaa uzun süredir beklediğim an geldi sözlük, bitmiştir.
    dün yüzüne söyledim, 1-2 gün daga sabredip burada sonra ayrılacağım ve bir daha gelmeyeceğim.
    sık sık konaklama sıkıntısı olduğundan evime gelip kalıyor. rahatsız olacağım grldiği zaman ve bunu da ona hissettireceğim, hissetttirmem lazım.
    benim içimde yaşadığımı yaşasın istiyorum.
    inşallah yapabilirim...
hesabın var mı? giriş yap