• "beni kategorize etme!"
    (sezen'den ödünç aldım.)
  • sözlükte geçirdiğim süre boyunca dikkat ettiğim ve birazdan yazacağım sonuçlara ulaştığım kategorilerdir. başlamadan önce şunu belirtmek isterim ki; evet tüm genellemeler yanlıştır, her birinin aksi örnekleri vardır ve kimseyi aşağılama, eleştirme amacım yoktur. gözlemlerimi aktarma amacıyla açtığım bir başlıktır. peşin olarak söylüyorum, evet şu an hiç işim yok.
    izninizle başlıyorum:

1. politika sevdalısı yazarlar: özellikle twitter'dan alıntılar yapar ve bu başlıkların altına sık sık yazarak ülke gündeminin sürekli sol framede kalmasını sağlarlar. aksi görüşlere tahammülleri pek yoktur, hızlı sinirlenip küfretme potansiyeline sahip olanları çoğunluktadır.

2. linç sevici yazarlar: çoğunlukla linç zamanları ortaya çıkarlar, linçlik olaylar çıksa da dozumu alsam diye hazırda beklerler. bilinçli olanları linçlerini suç işlemeden yapar, bilinçsizler tck 125'in içinden geçer.

3. futbol delisi yazarlar: sözlükte yazar olmalarının amacı futboldur. ancak başka bir spor dalı vs değil, sadece futbol. onlar için hain de bir takım ve taraftarlarıdır, kahraman da. maç günleri bir elinde sözlük, bir gelişme olsa da hemen sinirimi/sevincimi/heyecanımı döksem diye bekler.

4. cinsel başlık müptelaları: kusura bakmayın dikkat ederseniz bu gruba yazar demeyi başarmadım. sözlüğü bastırılmış cinsel arzuları ile sürekli meşgul ederler, sol framede sürekli cinsel içerikli başlıkların kalmasına, cinsiyetçi konuşmaların yaygınlaşmasına vesile olurlar. çoğunlukla x ekseninde 21 cm ve y düzleminde 189 cm olduklarını beyan ederler.

5. troll hesaplar: para mı alıyorlar, algı mı yaratıyorlar yoksa sadece eğleniyorlar mı anlam veremediğim gruptadırlar. 3-5 entry önce bambaşka yazarken, bir anda değişirler. tüm kategorilerde görülme ihtimalleri vardır.

6. sözlüğü günlük olarak kullanan yazarlar: sevgili günlük yerine sevgili sözlük yazarak başlarlar, veritabanı şeklinde biten başlıklarda bol miktarda mevcutturlar

7. bilgi verici yazarlar: nihayet sözlüğü, sözlük olarak kullanan yazarlardır. formata uyar, uymayanları uyarır. uzman oldukları konularda sessiz sedasız içerik girerler, öğrenmek istedikleri konularda "ekşiye bakiyim" diyerek burada içerik ararlar. sayıları oldukça azalmıştır.

şimdilik aklıma gelenler bunlar, sizin de aklınıza gelirse ekleyebilirim.
    başta söylediklerimi editleyerek tekrar etmem gerekmez umarım.
hesabın var mı? giriş yap