• adamlar tek kursun sikmadan ege’nin yarisini isgal ettiler. kursun siksalar neler olacak demek ki! ah biraz milliyetci bir tayfa tarafindan yonetilseydik keske..
  • panosu kammenos'un çok yakınen tanıdığımız birini örnek almasıdır. kendi ülkesindeki iç siyasete oynuyor işte.
  • mevcut yerini sağlamlaştırmak için yaptığı düşünüldüğünde çok da önemsenmeyecek açıklamadır, fakat, dikkate alınması gerekir ki adalarımızı işgal edip askeri üsler inşaa ettiler. tarihten bilinir ki onlar babaları olmadan evden çıkacak çocuk değillerdir.
  • ab'nin türkiye'yi habire kınayıp böyle açıklamalara sessiz kalması türkiye'ye karşı ne derece iki yüzlü bir tutum sergilediğinin göstergesidir. bu tip agresif açıklamaların türkiye'nin askeri olarak meşgul olduğu zamanda gelmesi düşündürücü.
  • bu gün yunanistan'ın yarısı yüzme biliyorsa türkiye sayesindedir. boş tehdit. geçiniz.
  • insan ne boş hayaller kuruyor ellam
  • siz devlet olarak ulusal bağımsızlık savaşına, türk devrimine dayanmazsanız, osmanlı'nın dağılma dönemine öykünür, yeni türkiye-yeni osmanlı adı altında imparatorluğa geri dönmeye çalışırsanız, yunan devleti de gelir size dağılma döneminde bir imparatorluk muamelesi yapar. yıllardır diyoruz osmanlı'ya geri dönmeye çalışmak kendini dağılma döneminde bulmaktır, diye.

siz kendinize 1922'den bakmazsanız, gelir size 1821'den bakarlar.
  • altından orta/uzun vadede tam olarak ne çıkacağını şiddetle merak ettiğim açıklama.

bu adamlar da biliyor türkiye’nin yalnızca ege ordusuyla ülkelerini yerle bir edebileceğini. o kadar aptal değiller. bu açıklamaların başka bir anlamı var ama hayırlısı bakalım.
  • bir ülkenin geri kalmışlık seviyesini iç siyasetini bakarak anlayabilirsiniz.
    yunanistan, türkiye, ermenistan maalesef hep aynı.
    halkta kalkınma planlarından çok, milliyetçi giderler karşılık buluyorsa sıkıntı büyük.

evet yuanistan'ı tükürsek boğarız yalnız ekseriyetle ve özellikle seçim zamanları yaklaştıkça gider yaptığımız abd'de bizi aynı şekilde boğar.

lakin ki kimse kimseyi takmıyor, herkes biliyor iç siyaset için söylendiğini.
  • ne zaman parasız kalsa, avrupa'yı, yunanistan'ın türkiye'nin tehdidi atında olduğuna ikna ederek para araklamayı dış politika edinmiş bi ülke...

şimdi efendim, bu yunanlı arkadaşlarımızın türk düşmanlığı karşısında bizdeki anti-yunan duygular bir hiç kalır.

londra'da sınıfın yüzde doksanının yunanlı olduğu bi bölümde okurken anlamıştım: bunların en entellektüeli en akıllsı bile kafatasçı derecede milliyetçi ve türk düşmanı...

o gün bugündür kendilerini ciddiye almıyorum. mehmet altan gibi aptallar yüzünden yıllarca yunanistan'ı adam sandık. 8 milyonluk yunanistan'ın milli geliri bizim on katımız der dururdu. bilmezdik ki meğer o paraları alman emekçiler ödüyormuş...bi kestiler avantayı, yunanistan ortada kaldı.
hesabın var mı? giriş yap