• belli ki yine bir sikiş dönecek. hazırlayalım bakalım kulağımızın arkasını.

düzeltme: efendim mazur görün coğrafyam kaderim olduğu için her gelişmeye önce korkuyla yaklaşmaya alıştım. kimlik doğrulaması gerektirecek linklerin gönderilmesiyle yalnızca araya bir doğrulama adımı eklenecek gibi duruyormuş düzenleme. sikiş yok galiba.*
  • amaç nedir. yıl 2020 ugrastigimiz şeylere bakın.

yeni bir para cukkalama operasyonu coming..

edit: sanırım bu sefer duzulmeyecekmisiz. bu sefer bizden dediler. hadi inşallah.
  • (bkz: günün işsizliği)
    amaç internetin karanlık yüzünden korumak ise, mobil bankacılığın su ile mi çalıştığı düşünülüyor nedir yine kafalar karışık bir vaziyet.

zorunlu edit:
    bakın çok mesaj geldi bununla ilgili ve bu arkadaşların yeni nesil olduğunu, internet üzerinden canlarının yanmadığını varsıyorum.
    arkadaşlar internet dünyası asla güvenli de-ğil-dir.
  • kredi kartı ekstresini almak için banka şubelerine yığılmaya neden olacak saçmalık. bizim millet çok meraklıydı zaten bankacılık uygulamalarına, internet bankacılığına...
  • eksik bir bilgilendirme var. söz konusu değişiklik yeni değil aylar öncesinde yayımlandı ve tarafların bilgisine sunuldu. ilgili düzenleme kişisel verilerin güvenliğini tesise yönelik. bddk finansal verilerin mail sunucularında maskesiz olarak saklanmasını istemiyor diye anlıyoruz.

bu düzenleme yukarıda bir arkadaşın bahsettiği gibi link yada farklı bir yöntem vasıtasıyla ek bir kimlik doğrulama adımını zorunlu tutuyor.

uyum süresinin sonuna gelsek de kişisel tahminin söz konusu maddenin yumuşatılacağı yönünde. müşterilerden onay alınması halinde eski düzen devam edilebilmesi olası görünüyor.
  • amaç ne olacak, ptt gelirleri azaldı, tüm ekstreler posta ile gelecek.

hem ptt kazanacak, hem ağaçlar kesilecek, seka kapatıldığı için
    hem de kağıt için ham madde ithal edilecek.

yine memleketin geleceği yanacak.

helal olsun.

edit: bana "bu yazıdan bunu mu anladın" diyenleri ve mesajlarını
    ekstreler posta ile gelmeye başladığında buradan editleyeceğim.
    eğer öyle olmazsa özür dileyip, ben eşeğim diyeceğim.

anlamadığınız ve anlamak istemediğiniz şey akp ve akp'yi destekleyenler
    paraya secde edenlerdir. onlar için paradan maldan variyetten daha değerli
    bir şey yoktur. yaptıkları tüm politikalar, aldıkları tüm kararlar şahsi
    cüzdanlarının faydası içindir. öyle olmasa 18 yılda kamu ihale kanununu
    142 kez değiştirmezlerdi.

kamu bankaları tarihinde ilk kez son yıllarda zarar ediyor, nereye gidiyor
    bu paralar?

ben de sizin beyninize sokayım.
  • yeni bir phishing kapısı açacak uygulamadır.
    "kredi kartı ekstrenizi görmek için aşağıdaki linke tıklayın" tarzı maillerle yeni mağduriyetler yaratılacaktır.
  • unutanlara geçmiş olsun kararlarıdır.
  • e-posta ve sms yolu ile hassas veri sayılan ekstrelerin gönderilmesi zaten yanlıştı, doğru olan bu verilere ulaşmak için elektronik bankacılık sistemlerini kullanmak ki düzenleme de bunu söylüyor.
    harcama verileri değerli verilerdir. bu nedenle, sms ve e-posta gibi taranabilen veya ilgisiz kişilerce de görülebilecek mecralar değil de kimlik doğrulama yöntemlerinden geçtikten sonra erişilebilen elektronik bankacılık uygulamaları ile görüntülenebilmesi de doğrusudur. ayrıca , ekstreniz ektedir minvalindeki saldırılara da ket vuracaktır.
    tanım: geç kalınmış, doğru düzenlemedir.
  • ben zaten mobil uygulamadan takip ediyordum, o yüzden beni etkileyen bir şey yok. ha gelen tepkilerin aksine ben olumlu buldum bu durumu, mesela mail adresi patlatılan bir damatın ekstreleri ortaya saçılabilir, bunun önüne geçiliyor. bence olumlu. yine gelen tepkilerin aksine işsizlik değil işlilik diye düşünüyorum. bddk oturup korona dedikodusu yapacağına kendi iş alanı üzerinde bir konuya karar vermiş, işleme koymuş. yani normale dönmüş.
hesabın var mı? giriş yap