şükela:  tümü | bugün soru sor
 • 2018 2019 euroleague sezonu ilk maçımız. herbalife gnar canaria'nın tarihinde ilk euroleague maçı. daha önce fener ve ispanyol takımı hiçbir kupada eşleşmediler.
 • bu maç ilginç bir ilke sahne olacak.

  gran canaria'nın 40 yaşındaki oyuncusu albert oliver sahaya adım attığı anda euroleague tarihinin en yaşlı çaylak oyuncusu olacak.
 • yanlış görmediysem salonun full çekeceği maç.

  özlemişiz.
 • http://www.euroleague.net/…ecode=7&seasoncode=e2018

  bein sports haber yayınlayacak. canaria'da luke nelson sakat. marcus eriksson ve chris evans'ın durumu yarın belli olacak. fener'de sakat yok
 • sonunda yeni sezona ve dünya'nın en güzel takımına yeniden kavuşuyoruz. sezonun ilk maçı olması dolayısı ile çok fazla teknik detaya girmeden genel bir değerlendirme yapmak gerekirse;

  *gran canaria euroleague'in yeni takımı. bu düzeye gelebilmelerini geçen sezon yerel ligde elde ettikleri başarıya borçlular. tabi ispanya liginde yer alıyor olmaları da onlara bu imkanı sağlamış bulunuyor. son sezonda acb liginde yarı finale kalan 4 takımdan 3'ünün a lisansı olması nedeniyle gc, c lisansı alarak el'e katılma hakkı elde etmişti.

  *bu maçta bizim için belirleyici olacak temel şey bence takım olarak konsantrasyon durumumuz olacaktır. el'in yeni takımı vs demeden rakibe saygı duyarak oynamayı başarabilirsek kazanmak zor olmayacaktır.

  *gran canaria, bu sezona barca mağlubiyeti ile başlamasına rağmen daha sonraki 2 maçlarını kazandılar ve ligde 3'de 2 yaptılar.

  *hücumda çok iyi top çeviriyorlar ve boş pozisyonu bulana dek sabırla paslaşabiliyorlar. ayrıca tepeden içeri uzuna indirilen pasları da sık kullanıyorlar. boş dış atış vermemek adına savunmada mutlaka hızlı olmalı, hemen her şuta el gösterecek seviyede savunma yapabilmeliyiz. içeri inen toplarda da hem pas arası yapabilecek hem de yardım savunması getirebilecek kalinic, ennis, gigi gibi oyuncuların etkili olabilmesi bize artı yazacaktır.

  * sloukas, ennis, melih gibi oyuncuların kısalar karşısında kolay geçilebileceğini düşünürsek, bu maç özelinde değil hemen her dönem olduğu gibi, switch savunma etkinliğimiz önem kazanıyor. jl henüz bu savunmaya adapte olabilmiş değil. bu nedenle melli ve vesely'nin bu maçtaki sorumlulukları epey fazla olacaktır. içerde mismatch kovalayacaklarını kestirmek zor değil. bu nedenle yardım savunmamızın bu maçta anahtar rol oynayacağını düşünüyorum.

  *iyi savunmanın yanı sıra, hücumda melli, dixon, gigi gibi oyuncuların dış atış yüzdeleri açısından en azından standart bir maçları olursa çok zorlanmayız

  *basketbolda ''play-off'' sistemi olduğu için bu maçlardaki sonuçlar, daha çok sezona başlangıç biçimi açısından psikolojik bir değer taşır. yoksa, bırakın büyük farkla kazanmayı kaybedilmesi dahi çok büyük önem arz etmiyor. önemli olan regular sezonun sonunda ev sahibi avantajını elde etmiş olarak top 8 de yer alabilmek. futboldaki gibi ligi lider tamamlayan takım şampiyon olsaydı bu maçın puan açısından daha farklı bir değeri olabilirdi.

  *el'in ilk maçları için yeni transferlerin performansları, adaptasyon süreçlerini kestirmek adına verecekleri katkı maçın skorundan daha önemli olacaktır. tabi ki birçok oyuncunun aynı anda formsuz olması, konsantrasyon sorunu gibi ekstra şeyler olmazsa ibre bizden yana ve kaybetme ihtimalimiz pek görünmüyor.

  yeni sezona güzel bir başlangıç yapalım.

  başarılar fenerbahçe'm.
 • rakip takımın büyük motivasyonla çıkacağını düşündüğüm maç.
  yeni sezonda başarılar dilerim fenerbahçem
 • yeni ve gereksiz yabancı kuralı sağolsun, bu yıl ilk kez dünyanın en güzel takımını tam kadro izleyebileceğimiz maçtır. 20:45 de başlayacak olup bein spors haberden de şifresiz olarak yayınlanacak.

  rakip kanarya tecrübesiz bir takım, tarihlerinde ilk kez el de oynayacaklar. kadroları el için pek yeterli bir seviyede değil.

  dünyanın en güzel takımı rahat bir galibiyet ile sezona başlarız bu akşam.

  yolun sonu vitoria-gasteiz olsun.
 • şampiyonluk adayı olarak girdiğimiz sezonda, euroleague'de ilk maçına çıkacak olan gran canaria ile oynayacağımız maç, tribünlerin özellikle öğrencilerin fazla oluşu sanırım tempoyu artıracağa benziyordu. ayrıca oyunun temposunu artırmayı umarak güzel bir sezon dilekleri tüm herkesin sahip olduğu duygu olsa gerek. özellikle kısa rotasyonunun geniş olması bizi daha umutlu yapıyor osla gerek. özellikle gigi datome ve nikola kalinic...

  ilk topları değerlendiremeyen rakip karşısında kostas sloukas'ın liderliğinde potaya gidişi sonrası ahmet düverioğlu'nun tiplemesiyle tamamlanan atak ve üstüne 4 sayıyla başlayan ahmet bizleri sevince boğmuştu adeta. çok yönlü oyun felsefesiyle dengeyi kendi lehimize çevirerek, üçlüklerin de kaçmasıyla, ribaundlar bir nebze teselli niyetineydi... kostas sloukas ve marko guduric'in ikili oyunları bizleri maçın seyrinden koparmıyordu derken, marko guduric'in atakları sonuç veriyordu ve gigi datome son noktayı koydu. ahmet düverioğlu aldığı fauller sonrası ilk çeyrekteki görevini tamamlıyordu ve yerini jan vesely'ye bırakmasıyla beraber marko guduric ile kısa-uzun eşleşmelerini iyi okuyorlar ve hücümda en kötü ribaunları alıyorlardı. kırklı yaşların içindeki albert oliver ilk sayılarını alıyordu bu arada rakip adına. joffrey lauvergne'in ribaundu sonrası kostas sloukas potaya gidiyor ve alkış neticesinde sayısını atıyordu: 15-4. nicolo melli'den gelen çember kaçısı sonrası ufak dokunuşlarıyla jan vesely bizleri mest ediyordu adeta. tyler ennis adapte sürecinde olsa da 3 faulüyle oyun dışına alınmak zorunda kalıyordu. rakip ise 7 dk'da 6 sayı faul atışından ve 4 sayı normal olarak bulmakla yetiniyor, üstelik kostas sloukas birkaç defa nikola kalinic'e asist yapmakla kalmayıp oyunu idare eden bir karakter ortaya koyuyordu: 22-10

  gigi datome ile başlayan ikinci çeyrekteki atağımız jan vesely’nin atağıyla son buluyor velki de yılın en iyi hareketleri arasına girecek seviyedeydi. bu arada jan vesely hız kesmeden 9 sayıya ulaşmayı başarıyordu... melih mahmutoğlu’nun da oyuna dahil olmasıyla beraber jan vesely deja vu yaşar gibiydi bir sonraki pozisyonda… açık saha nikola kalinic-gigi datome birlikteliği sırtı dönük oyunuyla bizleri sevince boğuyordu. bu arada rakip 3dk’da sadece 10 sayı atabiliyordu. dahil olmasıyla beraber oyunu hareketlendiren sinan güler, kostas sloukas’ın nikola kalinic’e top taşımasıyla birlikte üçlükle tanışan takım, üstüste gelen üçlükleri de beraberinde getiriyordu vekostas sloukas karakteriyle 2+1 almayı başarıyordu. üstüne bir de jan vesely ile başarılı işleri beraberinde getiriyordu: 8 sayı/5 asist. yorulan kostas sloukas, üzerine binen yük ve dağılan oyun sonası kaybedilen topların acısını çekmemek adına, zeljko obradovic mola ile sopayı eline alıyordu adeta… molaya sebebiyet veren joffrey lauvergne, mola sonrası mükemmel dönüyor ve ilk sayısını adapte olmak adına alıyordu. üstelik faul atışıyla ödüllendiriyordu kendini. 15sa/7rb/1as ile ilk yarıyı kapatan jan vesely takımı adına ilerleyen maçlar için umut vermeye devam ediyordu. ilk yarıyı 17/28 2 sayı, 2/8 3 sayı, 9/10 fa ve 8-14 (22) ribaund ile kapatıyorduk: 49-35.

  çemberi zorlayarak başladığımız üçüncü çeyrekte marko guduric sarsıntıya öncü olarak direksiyonu eline almıştı: ½ fa. baskıyı cezalandırmayı başaran takımımız, rakibin baskılarını önlemekte zorlanıyordu ki jan vesely kenardaydı, fark 9’a inmişti… çözümü molada bulan koç, çabalarını gigi datome’nin 3 sayılık geri dönüşüşüyle atlatmayı başardı, 7 sayıya ulaşmıştı gigi. rakibin bitmek bilmeyen direnişini kesme uğraşı içinde olanjoffrey lauvergne, jan vesely’ye asistinde smaç ile son bulan atakta joffrey lauvergne’in basket faul ile son buluyordu: 56-41. rakip baskısı demişken, gigi datome desteğini sağlayıp çift hanelere ulaşmayı başarıyordu. bu adetea kostas sloukas’ın rakibi yıpratan ataklarının sonucu niteliğindeydi. joffrey lauvergne, jan vesely’ye borcunu ödercesine asistini yapıyordu, smaç öncesi. tempomuz artıyor, kostas sloukas dinleniyor ve sinan güler enerjisi ile destek veriyordu. üstelik jan vesely şimdiden 31 pir (verimlilik puanına ulaşmıştı). sinan güler ve marko guduric’in de verimliğini artırıyordu, ayrıca joffrey lauvergne’e üç sayılık bir de asist yapıyordu: 19sa/11rb/3a, 75-58.

  6. vitese taktığımız son çeyrekte joffrey lauvergne asist, tyler ennis ise sayıyla başlamıştı ve yenilerden gelen çabalar sonuç veriyor gibiydi.joffrey lauvergne’in joffrey lauvergne’e asisti vardı ki, akıllardan çıkmayacak uzun pasları sonrası alkışları beraberinde getiriyordu. nikola kalinic’i unutmamak gerek burada, etkisi gözlerden kamayacak kadar belirgin olmalı ki, ahmet düverioğlu sayısıyla dönüyor bench’ten ve üstüne faul atışı kazanıyorduk. bir pozisyon var ki, tyler ennis mücadelesiyle takdiri hak ediyordu… son olarak, gariptir ki oyuna giren herkes sayı ile tanıştı, fakat bir kişi asist yapmadı: gigi datome

  mvp: 19sa/11as/3rb ile jan vesely (34pır) ve destekleriyle gizli kahraman nikola kalinic(16/3/3)…

  97-72
 • fenerbahçe'nin rahatça kazanacağını düşündüğüm maç. önemli olan yeni katılanlar kadro derinliğini nasıl etkileyecek ve asist sayımız kaç olacak. ben şahsen akıcı bir maç izleyeceğimizi düşünüyorum.
 • beinsports haber maçı yayınlıyor ücretsiz olarak.