şükela:  tümü | bugün
  • kendimizi tatmin etmek amacıyla yapılan anket.

cumhurbaşkanlığı
    milletvekilliği
  • hiç kimsenin bu sonuçlara bakarak umutlanacağını sanmıyorum. ama yine de ben oyumu kullandım. hayırlısı olsun sonuçları merak ediyorum açıkcası.
  • şu başlık tutsa da anket gerçekten ekşi sözlük yazarlarının büyük çoğunluğu tarafından oylansa ne güzel olur. en azından kendimizi görmüş oluruz. halkın büyük çoğunluğuna nispeten okumuş, bir fikri olan kesimden nasıl bir sonuç çıkıyor. ben oyumu kullandım ekşici kardeşim ya sen? meşazımı aldıysan sen de kullan.
  • ömrümde ilk defa chp dışında bir partiye oy verdiğim anket olmuştur. ancak cb'lığı seçimlerinde muharrem ince! eğer akşener 2. tura kalırsa akşener. 2. turda akşener ve ince kalmış olursa zaten trillililililiyyy!
  • oyumu kullandim. benim partim mv seciminde onde.
  • istatiksel olarak ifade ettiği tek durum ekşi sözlükteki chp harici partileri destekleyen üyelerin artışıdır.
  • mv seçimlerinde vatan partisi'ne oy verecek bir salağın aramızda olduğunu görmemizi sağlayan ankettir.
  • katılımın sınırlı sayıda kaldığı.

cumhurbaşkanlığı
    milletvekilliği

sonuçlar:

chp: %37, ince: %38
    iyip: %32, akşener: %35
    hdp: %18, demirtaş: %12
    akp: %7, erdoğan: %9
  • bu ankete bakarak şöyle bir çıkarım yapılabilir. daha önce benzer bir çok anket yapıldı burada akp hep %6-9 arası bir arada olur hdp yada chp konjonktüre göre %60 altına düşmezdi.
    akp de oy kaybı yok mevcut muhalif oyların paydaşları çoğalmış diyebiliriz.