• bir şeylerin düzeltebilmesi için önce farkındalık gerekir. izdihamın içinde olanların “ben ne yapıyorum? neden bunu yapmak zorunda kaldım?” demesi gerekir. ama şu an olan; “oh ucuza aldım kar ettim.”
    sorunu kabullenmezsek daha çok izdihamlar görürüz.
  • varlık izdihamıdır.
  • ekrem imamoğlu seçilmeseydi rahat rahat tanzimde sıra bekleyebileceklerdi. cehape yüzünden bu hale düştük.
  • https://www.youtube.com/watch?v=i3ehe5aeq7w

yazıklar olsun.
    insanları yerlerden soğan toplatan o markete de . bu ülkeyi yönetenlere de yazıklar olsun. soğan ya soğan. yerlere döküp o insanlara bunu yaşata biliyorsunuz. ben utandım görürken. bir an önce artık bir şeylerin düzelmesi gerekiyor.
  • toprak eşeleyen tavuk misali çuval karıştıran hamurişi teyzeleri gördüğümüz izdiham.
    kahramaraş, konya, kastamonu, erzurum’dan gelip istanbul’un kıyısına köşesine yerleştiler bir kaç on yıl önce. beyleri amca oğullları filandı. çocuklarını da birbirleriyle evlendirirler.
    çoğu bilmem ne fabrikasında üç kuruşa işçi.
    denk getirebilirlerse tüm sülale aynı binada yaşar.
    memlekette dededen kalan mendil kadar çorak toprak mirası sebebiyle de birbirine küstür kardeşler.
    evlerinde tek eğlenceleri tv, yerli dizilerdir. şimdi şimdi akıllı telefonlarla az bişey feyzibuk’la tanış oldular. o da işte bi kaç dua, özlü söz, ev yapımı pasta yanında mandalinalı çocuk doğum günü fotoğrafı için.
    tatil diye bildikleri bayramlarda çoluk çocuk doblolarına doluşup gittikleri memleketleridir. salça, tarhana vb yapıp bagajı doldururlar kış için.
    erkek çocuklar imam hatipi bitirip kırşehir meslek yüksek okulu maliye bölümüne “takılır” iki yıl. kızlara o da yok. sonra polis, olmadı uzmanlık denk getirebilseler ne ala.
    bu hayat tarzı değişmeden nesiller boyu akar gider tek düze..
  • beter olsunlar amk. hiç duyara gerek yok bu ülkenin %52 si herşeye rağmen bu durumlara gelmemize sebeb olanlara oy veriyor. yarın seçim olsa yine koşa koşa gidecek oy verecekler reislerine.
  • bilenler bilir, eskiden çuvalla soğanı yok pahasına verirlerdi millete de yine almazdı kimse. o kadar ucuz o kadar bulunabilirliği yüksekti.
    şimdi ise kuru soğanı, kargaşa içinde parayla alabiliyoruz. tabi ucuz bulabilirsek.

(bkz: yiğit muhtaç olmuş kuru soğana)
  • bayılıyorum böyle izdiham görüntülerine ya. mesir macunu kazanına düşenleri hiç unutmuyorum mesela. *

ölmeden kesinlikle bir izdihama katılmak istiyorum, şimdiye kadar hiç denk gelemedim. "ücretsiz dağıtılan baklavayı götüne soktu!!" diye manşetlere düşmek istiyorum, bakalım kısmet.

(bkz: svihs)
  • dün patates bugün soğan avrupa bizi kıskanüyür.
  • kime oy verdikleri poşetlerinden anlaşılan kalabalık . ama bir akp seçmenine sorsan bu insanların parası olmasa böyle kapış kapış soğan alırlar mı der . altiüstü soğan lan soğan.

(bkz: varlık kuyruğu)
hesabın var mı? giriş yap