şükela:  tümü | bugün sorunsallar (8)
36713 entry daha
  • katıldığı son 3 şampiyonlar liginde toplamda 10 puan toplamıştır (hey yavrum avrupa fatihine bak, ortalaması 3.3)

bu 3 macerada gruptan hiç çıkamamış, birinde 4., diğer ikisinde ise güç bela 3. olarak uefa kupasında yoluna devam etmiştir.

uefa'ya 3. olarak gittiği sezonların birinde son dakikada kazak takımı astana'yla güç bela berabere kalarak bu hakkı elde etmiş, diğerinde ise evinde porto'ya yenilirken lokomotiv moskova'nın galip gelememesi ile avrupa'da yoluna devam edecektir.

bu arada son katılımında aldığı 4 puanın 3 ü grubun güya 1. torba takımı olan lokomotiv moskova'dan. nitekim moskova da elde ettiği 3 puanı galatasaray'dan aldı.

bu arada fatih terim ile şampiyonlar liginde gruplardan sadece 1 kere çıkabilmiştir. 7 kere katılmışlar terim ile ama 1 kere çıkmışlar.

sözün özü, galatasaray'ın avrupa olayı maalesef geçmişte kalmıştır. şampiyonlar ligine katılım esnasında da söyledik, gruplar belirlendikten sonra da. şu sezonda gruplardan başaltı bir 1. torba takımı bile gelmiş olsa gs 1 puanla sonuncuydu.

yani ortada "who is back?" olayı yokmuş. galatasaray "back" olduğunda diğer takımlar ancak ellerini ovuşturuyor bedava puanlar için.

burası artık galatasaray'a 3 beden büyük.

edit : taraftarları asıl bizim uefa kupamız var kafasıyla yaşadıkça aşağı düşüş devam edecek. gs 2-3 yıldır başarısız değil yaklaşık 10 yıldır başarısız avrupada. öyle ki 4. torba takımı oldu şl de, uefaya gidip orada da sıçıp batırıyor. asıl siz o kafada devam edin, geçmiş başarılarınız sebebi ile kendinizi eleştirilemez görün. ki yapılan eleştiri bile değil gerçekler
  • kendi kendini bitirdi bu sezon. yönetim, terim ve taraftar el ele.

bu sene iyi olmadıkları 4-0'lık ts yenilgisiyle iyice gün yüzüne çıktı. evinde fenerbahçe'ye 2-0'dan maçı verip olaylar çıkınca ve hak ettikleri cezaları aldıklarında kendi kendilerine hayali düşman yaratıp algı yarattılar.

öyle ki 1 puanı kurtardıkları için sevinmeleri gereken konya maçında haksızlığa uğradıklarını söyleyip mazlum edebiyatı yaparak mağduru oynadılar.

gs'li dışındaki kimse buna inanmazdı zaten de, aklı başında kafası çalışan fanatizmden gözü dönmemiş galatasaray taraftarları da yönetim ve terim'in algıyı başka yöne çekme manipülasyonuna gelmezdi.

fakat taraftar ne yaptı? bizim üzerimize oynanıyor algısına benzinle koştular. biri de çıkıp demedi ki geçen yılın gol kralı adamı elinde tutamadın, hocam madem bizim üzerimize oynuyolar da tarihin en kolay şampiyonlar ligi gruplarından birinden neden çıkamadık da uefa'yı bile güç bela schalke sayesinde gidebildik. (diyen taraftarları tenzih ediyorum)

entri başında taraftarı suçlamamın sebebi buydu. yönetim ve teknik ekibe hesap soracakları yerde algıya ortak oldular ve kendi kendilerine gelin güvey oldular. çünkü fanatizm böyle bir şey iq'yu anında düşürüyor.

bu sene benim kendi takımımı* eleştirdiğim çok fazla yazım var. başkan çıkıp algı kasmaya çalışsa ya bırak bu işleri takım ne oynuyor ki takıma ne aldın ki larin gibi adamlardan medet umup bi de algı kasmaya çalışıyosun derim. bunu diyemeyen her gs taraftarı takımın bu halde olmasının sebebidir.

ligde bu sezon dikiş tutmaz, federasyon mhk diye ağlamaya devam ederler. düşük iqlu fanatikler bu takım ne oynuyo da algıdan bahsediyor diye sormaz.

haa takım yine gider bu balla uefa'dan zayıf bi takım çeker o ayrı. gerçi bu berbat futbollarıyla ona da elenirler ya.
  • sevdam. sizin her sevdalandığınız dört dörtlük mü çıktı? onun gibi. değil 10 kerede bir galibiyet, bin kerede bir galibiyet alsa her hafta sonu oturup maçını izlerim. düşün lan, oturup 90 dakika eren'i izliyorum. sevda olmasa bu ızdıraba katlanılır mı?
  • yüz küsur yıllık tarihinde en büyük başarısı bir kere gruptan çıkmak olan taraftarlara dert olan kulüp. senin hayatında bir kere yaşadığın başarıyı, galatasaray, bugüne kadar bize o kadar fazlasıyla yaşattı ki, son iki sene üç sene başarısız olmuş, ne olur? olabilir. her zaman zirvede olamazsın, her çıkışın bir inişi ve tam tersi de vardır.
    biriniz gelip gruptan çıkmayla, öbürünüz gelip 6-0 la mutlu oluyorsunuz, aklınızca dalga geçtiniz zannediyorsunuz. sonra bunları yapan kendin değilmişsin gibi hala uefa kupasıyla övünüyorlar diyorsun, ben sana diyeyim?
    ben en çok şampiyon olan takımla, en çok türkiye kupası alan takımla, avrupadan kupa alabilen tek takımla, real madrid'e elenme korkusunu yaşatabilmiş takımla, çeyrek finaller oynamış takımla, devlerle boy ölçüşebilen, bazen de o devlere çok kötü boyun eğen, ama oradaki sürekliliği türkiyede en yüksek olan takımla gurur duyup övünüyorum. şimdi sen söyle, senin gruptan 14 puanla çıkman, ya da beni bir kere 6-0 yenmiş olman sence bana koyar mı?
    işte siz de bunun bilincinde olduğunuz için, en ufak başarısızlıkta, saçma sapan argümanlarla saldırıyorsunuz. neyse devam edin, siz bu kafada giderseniz, biz daha çok ilkler yaşarız.

tanım: ilklerin ve enlerin takımı galatasaray!
  • küme düşme hattı ve tinerciler doluşmuş gene ahahah. nedenleri belli çok iyi bir oyunla kaybettik eksikler döndü bu yolun sonunun ne olduğunu anladılar. (öğrenilmiş çaresizlik) bu yolun sonu şampiyonluktur baylar. bazen yürekli yenilgiler, korkak zaferlerden yeğdir.
  • avrupaya her gittiği sene ülke puanını hiç eden takım. şampiyonlar ligi senin neyine?
  • porto maçında sezonun en iyi futbollarını birini oynayan takım. yalnız başarısızlıkla beraber gelen özgüvensizlik hataları tetikliyor, çok büyük bir bitiricilik sorunu da var. haftasonu başakşehir'e kaybedersek sezon kapandı, şampiyonluk yarışında olmayıp ligi 2. bitirebilen bir takım da değil galatasaray. ilk 4'de kalıp önümüzdeki sezonun planına başlanması mantıklı olur. ha olur da başakşehir maçı kazanılırsa o zaman işler değişir, devre arası yapılacak 3 isabetli transferle yine şampiyonluk mücadelesi verilebilir. beraberlik en kötü senaryo, yarıştan koptuğunu kabullenemeyecek bir durumdasın ama o fark da kapanmaz. para harcayacaksın ve %99 boşa gidecek.
  • 20 yıl önce aldıkları uefa kupası sebebiyle kendilerini hâlâ real madrid, barcelona gibi dünya devleri arasında gören ve avrupa fatihi olduklarını iddia eden şizofrenler topluluğu. neo-osmanlıcılık gibi bir şey işte.
  • * şampiyonlar ligi'nde nihayet penaltı kazanabildik. penaltı kazanmanın mümkün olmadığı süper lig'den sonra avrupa bünyeye iyi geliyor, bu açıdan uefa avrupa ligi de olsa avrupa'ya tutunmak önemliydi.

* satılma potansiyeli olan oyuncular hesaba katıldığında, transfer sezonundan 4-4-2 ile çıkmak sanırım mümkün olan en iyi çözüm. rodrigues, feghouli, ozan ve maicon'u satıp 2 forvet, melo ve stoper almak şeklinde. melo gelirse stoperde serdar-transfer-donk-ahmet ; ileride transfer - transfer- eren- muğdat rotasyonları oluşuyor. yeterlidir.

* sol kanatta belhanda ve onyekuru ; sağ kanatta emre ve sinan ... 4 adet ters ayaklı kanat, ki 4-4-2'de olması gereken tam olarak budur. 11-12 sezonunda emre ve engin ile olduğu gibi ...

*g.saray ışık veriyor, ama istediğimiz kadar iyi oynayalım noksan stoper kalitesi ve noksan forvet kalitesiyle skor alamayız.hemen hemen bütün puan kayıplarının sebebi geri ve ileride yaşanan kalite sıkıntısından dolayı ortaya çıkıyor.
33 entry daha