41851 entry daha
  • ölüm kalım maçına çıkarsa, öldürür.
  • aslanlar gibi savaşıp kartalı cızbız etmiş takım. gidip garip gurebayı 7-0 yenip havalara girmeyin! bu galatasaray boru değil! kralı gelse vız gelir tırıs geçer.
  • yendik, sevindik, stadımızda bir kutlamaya izin vermedik, herşey eyvallah ama biri bana neden 4. golü atmadığımızı açıklasın ya. gerçekten kafayı yiyeceğim maç bitti biteli. yani böyle bir duruma gelmişsin puan olarak ve arada genel averajda çok ciddi bir fark varken nasıl bu fırsatı teperiz hala aklım almıyor. ikili averajı eşitlemek de bir şeydir ama ikili averajda öne geçmek daha önemli bir şeydir. kaldı ki, bjk'nin yürüyecek hali kalmamıştı artık. biraz saldırsak kesin atacaktık. hücüm hattımız da oyuna yeni dahil olan yorgun olmayan oyunculardı. gerçekten çok şaşkınım, muslera zaman geçiriyor, kimsenin gıkı çıkmıyor. yahu biz enayi miyiz? denizli'ye malatya'ya 5-6 gol atmayla uğraşacağımıza, bjk ye 1 tane daha atsaydık ya. sezon sonu o golü ararsak çok söverim. hala inanamıyorum ya, rakip ölmüş yürüyecek hali yokken, 3-1 e eyvallah dedik ya. taraftar olmayınca, o gereken winner'lık olmuyor maalesef.
  • ligi 3'üncü bitirecektir, neden bu tantana, gerçekten anlam veremiyorum.
  • ligin ikinci yarısındaki uzun galibiyet serisinden sonra zayıf takımlara karşı bir sürü puan kaybı yaşadık. ama en ucuz puan kaybı bence rize maçıydı. o maçı yenseydik şampiyonduk, gittik rize'den 4 yedik. kaleye de 5 top falan gelmişti.
  • twitter'da 3-5 bin takipçi kasıp kendini futbol âlimi sanan bi kaç gerizekalı vardı. "gs'nin kadrosu kötü terim ne yapsın" gibi saçma bir savunma argümanları vardı. bu arkadaşlar geçen sezonki kadroyu çok çabuk unutmuşlar o ayrı da, bu sezonun kadrosu da gayet güçlü ve hatta ligin en iyilerindendir. hatay'a 7 atan, uçan kaçan beşiktaş'ı beşlik yapabilecek kadar futbol oynayabiliyorsa demek ki sorunun hası teknik yönetim kısmındaydı. dün akşam görüldü ki dersine iyi çalışmış, ghezzal'ı lajic'i çözmüş bir teknik yönetim vardı. keşke geçmiş dönemde 'nasılsa kazanırız' mantığıyla rotasyon yaparak çıktığın ve puan kaybettiğin rakiplerine de çalışsaydın da tarihin en kolay şampiyonluğu fırsatını kaçırmasaydın. kafa sahada olunca, konsantrasyon sağlanınca bi şeyler oluyor demek ki.
  • besiktas'i yenince sampiyon olmuscasina sevinen kirmizilar, son dakikada ankaragucu'nu yenince sampiyon olmuscasina sevinen lacivertler, cok eglencelisiniz, ilahi sizi:))
    bakin bunun adi kuculmedir, vizyonun yerle yeksan olmasidir.
    kazanilmis halt yokken, bir mac kazanildi diye sokaklara dokulecekler nerdeyse:)

ıyice hevesleninki travmaniz buyuk olsun.

bir hafta sonra motorlar maviliklerde yol alirken sayiklarsiniz yine "fatih terim defol, ali koc istifa" diye ahaagsfad
  • 13 şampiyonluğu olan bir minik başlığına damlamış, biri 19 diğeri 22 şampiyonluğu olan, ilk derbiyi 1909’da oynamış olan takımlara laf etmiş, tavşan dağ muhabbeti var ya, aynen öyle olmuş, sen dikkat et bu 2 dağdan biri sinirlenip dön lan demesin, kaçacak delik bulamazsın.

eğlenceliymiş, taç için 3 senedir ağlayan, auta çıktı ondan 3. golü yedik diyen, adriano yerine geçmemişti adriano tamam başlatabilirsin demeden maç başlamamalıydı kural hatası var diyen, falcao’nun penaltısı kural hatası diye öten, göztepe maçı için kural hatası 3-0 lehimize tescil edilsin diyen, mahkeme köşelerinde şampiyonluk devşirmeye alışıp mesut bakkal’ın tek taraflı iddialarından dolayı federasyona başvuracak kadar camiasını küçük düşürmeye hazır, beygirle ilişkileri ayyuka çıkmış, tarihi boyunca bir kez bile rakibini tebrik edememiş hazımsız bir takım kadar eğlenceli değil.

türkiye’nin en büyük futbol kulübü.
  • son iki senedir hiç olmayacak maçlarda puan vermesi nedeniyle kolay şampiyonluklardan birini kaybetmiş, ikincisini de vermek üzeredir. en güzel duygularımın katilidir. türkiye'de eski mali rahatlık olsa muhtemelen türkiye'de bayern münih etkisi yapabilecek durumda.

beşiktaş'ın gümbür gümbür oynadığı ve şampiyonluğa en kolay giden takım olduğu ortamda dün akşamki maçta resmen fiyakasını bozmuştur. bu saatten sonra şampiyon kim olursa olsun diyorum. ligin boyunun aşırı uzun olduğu ortamda herhangi bir takıma neden diye sormam.

beşiktaş kısıtlı imkanda, fenerbahçe uzun yıllardır kasvetli, galatasaray yönetimsel açıdan kaosta. herkesin kendince sorunları var. şu ortamda galatasaray'ın kadrosu gümbürtüye gitmesin. en azından ilk 2'ye girerek şampiyonlar liginde yer almak gerekir. galatasaray'ın avrupa'da biraz kıpırdanması durumunda satacağı adamlar var. buna şu ekonomide gerçekten satışsız iş dönmeyecek. umarım üç takımın da hakkı neyse onu aldığı bir sezon finali olur. ben şahsım adına herhangi bir ilk üç sıralaması değişikliği öngörmüyorum.
  • sampiyonlugu kaybetmesinin nedeni diger 2 takimi da katarak söylemek gerekirse biraz da 21 takimli bir lig olusumuzdan geliyor.

21 takimdan buna bu sene cikis yaptigi düsünülen hatay da dahil bircok fason takim cikti ve maclara sayisinca oldugundan motive olma konusunda ciddi problemler yasadi bütün takimlar, ligin top 4'üne en az 6-7 takim bombos gelmistir buna yeni cikan takimlar da dahil, ardindan gelen serilerin veyahut yapboz oyunlarin sonunda su kanaata vardim ki cogunlugu yine buna hatay ve alanyaspor gibi takimlar dahil yenilmeyecek hatta ezilmeyecek takimlar degildi. maclara konsantre olamayan ve olanlar diye ayrildi bizim ligteki takimlar.

türkiye ligini biliyor dedigimiz terim'in yaptigi en büyük yanlis yillardir anadolu takimlarindan sampiyonluklar gectigini bilmesine ragmen fizik gücü cok yüksek oyunculari sene basinda toparlayamamasi oldu. mali kriterler yüzünden olabilir, scout önerileri yüzünden olabilir, gecen sene seri gibi ayagi düzgün ve uzun oynayan; ama fiziki gücü düsük bir adamla onyekuru'yu denedi, nzonzi gibi fizigiyle oynayan adami gönderdi. bu sene de gedson gibi bir oyuncu gec katilirken etobo gibi yine vasat sayilacak bir ortasahayla bunu denedi.

besiktas'in son maclarinda ne kadar fizik gücü yüksek 2-3 adamla ve bir top cambaziyla oynadigi pozitif olarak oyununa yansidiysa, bunlarla oynadigi oyunun ne kadar asiri basit bir oyun oldugu dün görüldü; ama sonucta topladigi anadolu puanlarini bu fizik gücü kalitesiyle rakibi sindirmeye yönelik oynamasiyla almis bulunuyor. bu noktada hakemlerin de kendilerine yardim ettigini bircok müdahaleyi görmedigini anlamak lazim. yaslanmis atiba ve düz bir josef'in ortasahasi icin bu dedigim.

sene basinda bu sene feghouli'nin senesi olabilir derken gelen arda turan sokuyla birlikte takimin yine eksikligini hissedecegi bölgeleri az cok tahmin edebiliyordum:

1- bekler,
    2- ömer bayram'la doldurulmaya calisilan merkez ortasaha,
    3- muslera'nin yoklugu.

bunlarin hepsi basimiza az cok bela acmistir sene basindan beri, neticesinde 21 takimli abuk subuk bir ligte olusan son tabloda 3 takimin da sartlari olusmaya hala devam ediyor. bunun en büyük müsebbibi biziz. bu seneki lig gercekte bir iki transferle cok kolay gececekti, olmadi.
3 entry daha