1. kars * * ilimizde bulunan askeri birlik. garnizon komutanligidir ayni zamanda.

    yanlis hatirlamiyorsam bunyesinde 3 mekanize ve bir de topcu taburu bulunur.
  2. kars'a kısa donem piyade olarak düşenlerin sınav sonuclarında görecekleri komutanlıktır. acemiliklerini tugay dışında konuşlanmış olan hafız hakkı paşa tank taburunda yapacaklardır...
  3. 17 günlük acemilikten sonra 138 gün boyunca usta askerlik dönemimi tamamlayacağım tugaydır. sonuç kağıdında 1.mekanize piyade taburu yazıyordu sadece, bölük vs. belli değil halen; gidince öğreneceğiz. daha öne burada askerlik yapan ya da bilgisi olanlar varsa şu 1. taburun nerede olduğunu yazabilirlerse hem ben hem de benden sonra buraya düşecek sözlük yazar ve takipçileri faydalanabilir.

    aylaaaar sonra ek: aslında askerlik çoktan bitti ama hala zaman zaman burayı görüyorum rüyamda. kısa dönem bir asker için korkunç denebilecek bir yer değil belki ama denetleme denen lanet sürece denk gelen 349. kd'ler için oldukça sıkıntılı anlara ev sahipliği yapan bir yerdir burası. özellikle çakmak doğu kışla bildiğin çamur deryasıdır kar kalkıp da yağmurlar başladığı zaman. kars tuhaf bir yer kar zamanı biter bitmez,ki epey uzun sürer bu dönem, yağmurlar başlar. buradaki askerlerin çok büyük bölümü madde bağımlısıdır. nöbet kulübelerinde dahi ot içmekten korkmazlar.

14. mekanize piyade tugay komutanlığı hakkında bilgi verin