şükela:  tümü | bugün
 • hileli ürünler listesi
  tarım ve orman bakanlığı gıda ürünlerinde hile yapan 74 firma ve 99 ürünü ifşa etti. hileli ürünler arasında, alkollü ve alkolsüz içecekler, et ve et ürünleri, bal, baharat ve çay var. bakanlık, denetimlerde döner ve köfteye sakatat, sucuğa kanatlı et karıştırıldığını belirledi.

  tarım ve orman bakanı bekir pakdemirli, "bu gece itibarıyla bakanlığımızın sitesinden 74 firmayı da ifşa ederek tam 99 ürünle ilgili ifşalarımıza devam ediyoruz" demişti.

  bakan pakdemirli, "tüm ülkede ürün bazlı denetim seferberliğine başlıyoruz. altı gün devam edecek denetim seferberliğine pazartesi itibarıyla başlıyoruz" diye konuşmuştu.
 • daha cok olmasi ve uygun cezalarin verilmesi gereken. ilginc sekilde herseye sildenafil koymuslar. komedi.
 • bana, ''acaba ne zaman hilesiz ürünlerin yer aldığı, 0 sayfalık bir pdf dosyası yayınlayacaklar..'' dedirtmiş bir açıklamadır.
 • alkollü üründe ne hile yaptınız amına koduğumun orospu çocukları. zaten maliyeti ne ki arpa su bi de ısıtma maliyeti. naptın arpa yerine bok mu kullandın amk.
 • çorum ve kayseri allah kurtarsın.

  yönetmelikte sildenafil kullanımı ile ilgili bir yasak veya sınırlama mevcut mu? hadi firmalar elini kolunu sallayıp bile bile kullandı diyelim satışı neden yasaklanmıyor.
 • sildenafil'i basmışlar sonra ''kalp diyorlar''
 • liste yayınlanıyor sonrası ise merak konusu. sağlımıza oynayan bu firmalar a-b-c şekilde isim değiştirip piyasaya çıkmaya devam ediyor mu? eskiden bir kaç gazeteci (uğur dündar vs.) gidip ifşa ederlerdi bunları... şimdi koca koca fabrikalar, kimin sözü geçiyor ki? hiç inandırıcı gelmiyor bana bu ifşalar..
 • adana yine birinciliği kimseye bırakmamıştır.. anlaşılan o ki adana da adana kebabı yemek yerine lokantaya vereceğiniz parayı yemek daha sağlıklı..
 • pratikte hiçbir işe yaramayan açıklamadır.

  her ifşa listesinde aynı firmalar ve aynı markaları görebiliyoruz. demek ki hileli ürün üreten firmalara ciddi bir yaptırım uygulanmıyor. en fazla üç beş kuruş para cezası kesiyor olmalılar ki; aynı firmalar aynı markalarla aynı hileli ürünleri üretmeye ve satmaya devam edebiliyorlar.

  halbuki hileli ürün üreten bir firmanın kapatılması, ilgililerin de bir daha ömür boyu gıda sektöründe herhangi bir iş yapmalarının engellenmesi gerekir ki hem hileli ürün üretenler bunu tekrar yapamasınlar, hem de bu cezalar diğer herkese ibret olsun.

  hiç şüphem yok ki aynı firma ve aynı markaları bir sonraki hileli ürün ifşasında da göreceğiz.
 • devlet okkalı bir ceza verip bellerini bükmediği için kısa bir süre sonra yine hileli olarak satışına devam edilecek ürünlerin listesidir.

  edit: listenin ilk sırası şaşırtmıştır.

  herifler votkanın alkolünden çalmışlar mk.
  güven bar restaurant / akerik - ordu -- votka - hacmen alkol

  sırma zeytinyağı - daha düşük kaliteli zeytinyağ karıştırılması