• “...
    sorarlarsa, “ne iş yaptın bu dünyada?” diye, rahatça verebilirim yanıtını: yalnız kaldım. kalabildim! altı milyar insanın arasında doğdum. ve hiçbirine çarpmadan geçtim aralarından...”*
  • “güle, bülbüle, ruha, merhaba, falan filan
    karnımız tok.
    ve şimdilik
    gönül işlerine vermiyoruz metelik”

(bkz: nazım hikmet)
  • hiç bir 14 şubata biriyle beraber girmemiş şahsımın da dahil olduğu başlık. diğer zamanlarda sevgili olmak ve bu gün olmak arasında hiç bir fark yoktu kanımca. ne mutlu birlikte birilerine gösteriş yapmadan, sadece birbirinin değerini bilmek adına bu güne beraber girebilen ve güzel sevebilenlere.. mümkünse sonsuz olsun sevginiz*
  • her gün yalnızsınız neden sadece bugün üzülüyorsunuz? diğer günlerde üzülün ki samimi olduğunuza inanalım.
  • beyler bayanlar yalnızlar olarak 14 subattan kurtulmak icin özbekistan,türkmenistan, malezya, endonezya, iran ve pakistan gidebiliriz, sevgililer günüü kultlanmıyor bu ülkelerde yasağh.
  • sanırım son dakika yalnız bireylerin eş bulacağı başlık burası olacak.
    o zaman risk budur.
    yaz beni +1
  • sevgililer günü şubat ayının 14. günü kutlanıyor efendim. ilk baştan roma katolik kilisesinin inanışına göre valentine isimli bi din adamı adına ilan edilen bir bayrammış. gavurlar bu güne bu yüzden aziz valentine günü diyorlarmış. en ilginci eski yunanlarda yaşanmış 15 şubat lupercalia günüymüş bu günden bir gün önce 14 şubatta kızların ismi yazılı kağıtlarla kura çekilir ve birbiriyle eşleşenler bayram boyunca karıkoca olurlarmış. 1800lü yıllardan bu yana ise şuanki anlamında sevgililer günü kutlanıyor.

arabistanda sevgililer gününü kutlayacak ürün satışları yasakmış pakistanda 2017'de komple yasakladı :)

birde tabi ekonomik yönü var mesela abd de 14 şubat günü 20milyar dolar üzerinde alış veriş yapılıyormuş türkiyede ise 14 şubatı kapsayan hafta 9 milyar tl harcama yapılıyormuş bir önceki haftadan %56 daha fazlaymış bu rakamda. 14 şubata yalnız gireceğim için bende böyle boş işlerle uğraşıyorum :))
  • keşke sadece yalnız olmak sorun olsa. 14 şubat günü yalnız olmamdan daha çok koyan olay eski sevgilim yeni erkek arkadaşı ile buluşcak ve günlük ev kiralayacakmış. nerden mi biliyorum bir arkadaşım evimi kiralasam senin icin sorun olur mu diye soruyor. yok olmaz sayın amınakoduğumlar.
  • bu sene belki tuttururum diye düşündüm ama yine olmadı* hoş, diğerlerinden farklı bir gün olduğunu da düşünmüyorum açıkçası. belki bir gün ben de bu güne sevgilim dediğim insanla girerim. belki de girmem. hayatında birisi olanların da olmayanların da sevgililer günü şimdiden kutlu olsun*
  • 14 şubata indirgemek yanlış olacaktır, nitekim kimse bizim yalnızlığımızı sorgulamasın
hesabın var mı? giriş yap