şükela:  tümü | bugün
  • ülkemiz ekonomisi adına sevindirici bir haber. ama.. ama'ya geçmeden önce haberi okuyalım.

"suudi kömür, maden, petrol ve reçine şirketi arabco tarafından 2017 yapılan ön arama çalışmalarında alınan örnekler değerlendirildiğinde çorum'un hıdırlık altı mevkiinde gravitesi yüksek petrol bulundu. toplam rezervin venezuela'dakine denk olduğu tespit edilen petrolü çıkarma çalışmalarına 2019 yılının ilk aylarında başlanması bekleniyor."

şimdi benim sorum:
    1- bunun çorum'a bir faydası olacak mı? çıkan petrolden çorum belediyesi vergi alacak mı?
    2- anlaşma düzgün yapıldı mı? umarım arabco'ya bir peşkeş durumu yoktur.
    3- ekolojik denge gözetildi mi? kuş cenneti bundan etkilenecek mi? etkilenecekse nasıl bir önlem alınması planlanıyor?
  • ''toplam rezervin venezuela'dakine denk olduğu tespit edilen''

merak ediyorum şu haberi yazan adamın venezuela'nın petrol rezervinden haberi var mı acaba?

ulan bu haber gerçek olsa dolar 2 günde tl ile eşitlenir

bir de suudi şirketi arabco yazmış maymun, aramco olmasın o sakın?

edit: haber sahte anladık, komedyen arkadaş aklı sıra ironi yapmış ta, ülkede basın diye bir şey kalmadığı ve ortalık bu tarz absürd haberlerle dolu olduğu için insan ilk okuyuşta fazla kafa yormuyor.

ayrıca şu kadar boktan bir durum için -sahte habere gerçekmiş gibi yazılan yorum- bana özelden küfür eden klavye delikanlılarına da o petrol rezervleri girsin. gerçek hayatta ezilip ezilip hırsını burada tanımadığı insanlara küfür ederek çıkaran sanal kahramanlar sizi.
  • seçim öncesi çıkan yalan haberlerden sadece biridir. petrol ile ilgili yılmaz özdil’in yazısını okumanızı salık veririm.
  • yaşasın hep bu bkz'ı vermek istemiştim.
    (bkz: cem uzan'a hapis şoku)
  • -ama haber feyk
    -neyk
    -feyk
  • seçim lafını duyunca ortaya çıkan bir petrole sahibiz! ne zaman seçim olsa hemen ortaya çıkıveriyor bu kara cevher. sırada bakalım neler var? bor, toryum vb mineraller gibi olan bir tane yeni mineral keşfederiz artık mesela kripton falan!
  • çok iyi haber. ben de geçen köyde bahçeyi kazarken rusya'dakinden büyük yerli ve milli savaş uçağı rezervi buldum, şimdi onlar düşünsün.
  • bir kömür madeninde jeoloji mühendisi olarak çalışıyorum. planlama, kalite kontrol ve üretim proseslerine hakim biri olarak söylüyorum. ön aramayla rezerv hesabı yapılmaz.
  • bi yasa çıksa deseler ki yalan haber yapanı çatır çatır sikecekler, bu tür haberleri yapanların alayı işsiz kalır.

nasılsa bi yaptırım yok. salla anasını satayım.

(bkz: at yalanı sikeyim inananı)