• kimsenin kızmaya hakki yok çünkü ayni cümleyi bu ülkede kuran milyonlarca insan var, burada kişinin neden hakkımda milyonlarca vatandas boyle düşünüyor diye sormasi lazım, sonra başka ülkelerdeki insanların tavrını sorgulayabiliriz. küfürün suc olmaması gerektiğini düşünüyorum, kufur kişinin ahlak yapısını gösterir, mesela ben küfürlü konuşan insanlarla sohbet etmekten haz almam ve kaçınirim, edepli olmadığını düşünürüm, herkes istediği şekilde konuşmakta özgür olmalıdır, siz de tercihinizi o kişiyle muhatap olmamakta kullanabilirsiniz..
  • "türkiye'nin özellikle doğu akdeniz'deki kararlı duruşu ve bölgede masaya yumruğunu vurması..."
    birisi şunlara söylesin, gemileri kuzu kuzu geri çeken taraf bizdik.

* bugün de birilerinin gözünde düşman olduk çok şükür, neyse sıkıldım tek tek anlatmaktan.
    bak ben demiyorum güzel kardeşim, erdoğan bugün kendisi dedi;
    "oruç reis'i limana çektiysek bir anlamı var. bu anlamlı bir yaklaşımdır. diplomasiye imkan verelim. yunanistan bu yaklaşımımızı olumlu karşılasın bir adım atalım diye yaptık. " link
    yani hatırlarsanız yunan "gemiler çekilmezse görüşmeyiz" demişti ve biz de bunun üstüne yunanlarla görüşebilmek için oruç reis'i geri çektik. ben demiyorum, erdoğan diyor.

özetle, yunan dedi ki "türkiye gemileri çeksin yoksa görüşmeyiz." biz de gemileri çektik, yani yunan ne istediyse o oldu. yok arkasında avrupa varmış yok ekonomimiz kötüymüş bilmem ne bunlar başka konular. gemiyi çek dediler biraz direndik ama sonunda çektik. olan bu.

yunanın sana koştuğu şarta karşı çık(a)mayıp aksine yunanın dediğini yapmaya sen dik duruş diyorsan bu senin bileceğin iş, ben taviz diyorum. sonrasında olacaklar vs.. belirsiz ama ne olursa olsun, öyle yada böyle 5 para etmez yunanın, bize gemilerimizi çektirdiği gerçeğini değiştirmiyor.
  • (bkz: bundan bize ne olması)

sonuçta ismi geçen kişi, her konuşmasında şahsım diyor, ve bu mesele direk şahsı ile alakalı gibi.

dış ilişkilerde geldiğimiz nokta, gerçekten içler acısı, sulh içinde çözülebilicek bir meseleyi, 2 ortadoğu ülkesi şu noktaya getiriyor. gerçi bu noktaya getirenler tamamen siyasetçiler, ne türkiye halkı, ne yunan halkının böyle bir gerilimden yana olmadığı zaten çok açık.
  • t.c. kimliği taşıyan herkesi rahatsız eden, etmesi gereken, kışkırtan ve küfür içeren bir başlık. cumhuriyet kurulduğundan beri başa geçen her siyasetçinin seveni de oldu sevmeyeni de. kimsenin, hele ki dedeleri denize dökülmeden anadolu'yu yakıp yıkmış yunan'ın devlet başkanına bu şekilde sövmeye hakkı yok.

mesele tayyip falan değil, yarın bir gün mansur başkan cumhurbaşkanı olduğunda mavi vatandan vazgeçip de "sıkıntı yok kanka, siz israil, fransa falan takılın, biz kenardan kenardan balık avlarız" mı diyecek? bu müptezeller emin olun yine aynı başlığı atacaklar.
  • şahsımı rahatsız etmemiştir, ama şahsım'ı rahatsız edebilir.

kıytırık bir gazetenin attığı manşettir, türkiye'de daha leş olanları yok mu?

ayrıca her olayda "olsun cumhurbaşkanına hakaret hepimize hakarettir" diyen quasi-tayyipçileri pistten alalım, rte'nin aynı zamanda akp genel başkanı olduğunu hatırlatalım.

**
  • sacma sapan bir harekettir de olayin komik tarafi bu kelimenin yunancaya turkce'den gecmis olmasi. hatta bayag genis bir cografyada kullaniliyor.
  • meraklisina haberin orijinali: burdan tik tik
  • erdoğan ci degilim hic bir zaman da olmadım lakin bu kabul edilemez. bu söz turk halkina edilmiştir
  • halbuki tayyip erdoğan sayesinde adalarda istedikleri gibi cirit atıyorlar.

atina ve londra ve lozan antlaşmalarına göre karasularımıza 3 mil mesafede olan adalar bizim adalarımız. ama reisimiz niyeyse burnumuzun dibinde, uluslararası antlşamalarla güvence altına alınmış adalarımıza sahip çıkmıyor.

yunanistan'ın bu durumdan memnum olması gerekmez miydi?
  • şahsım devletinin şahsının derdi. ben bilmiyorum ki 100 senede böylesine dünya'da nefret edilen bir başbakan veya cumhurbaşkanımız olmuş olsun.

şahsını ilgilendiren başlıktır.

tc kimliğine sahibim. ülkemi vergilere boğuyorum. ülkemi seviyorum. saygılar.
257 entry daha
hesabın var mı? giriş yap