• pipimde olmayan durum.
  • ben hep enflasyonun üzerinde zam aldığım için beni etkilemeyecek olan durum. asgari ücretli akp'liler düşünsün.
  • maaş alamayanları etkilemeyecek zam.
  • rezza'nın yolsuzluk ve rüşvet operasyonuyla ortaya çıkan vurgununun vatandaşımıza kişi başı 3 bin 221 liraya mal olan miktarının 3,5'te 1'idir.
  • ekmek parasını beleşe getirmiş zamdır. daha ne istiyonuz lan? bu kadar açgözlü olmayın lütfen.
  • halka layık olan durum açız diye ağlayıp zırlamak yok.

açıkçası ben fazla bile buldum. ne yaparsan yap sıfır tepki. ben olsam zam değil ücret azalışı yapardım. yatın kalkın dünya liderine dua edin.
  • bir hüloğğğ olarak zoruma giden zamdır. %6 ne başkan?
  • ilk 6 ay %3,ikinci 6 ay için %3'lük zaman toplamda %6 demek değildir. basit bir hesapla 1000 liramız olsun. ilk altı ay için %3 ile 1030 lira sonraki altı ay için 1060.9 lira yapar.

1030*6+1060.9*6=12545.4 lira bunuda 12 ye bölersek aylık 1045.45 lira olur. yani toplamda %4.5 gibi zam alınıyor.

haydi hayırlı olsun herkese
  • 31 kere maşallah diye yorumlanacak zam.

ekstra 31 tlyi bozuk para olarak elimize sayarlarsa psikolojik olarak çok para alıyormuşuz gibi olabilir, arkaya da bir ak-saray fotoğrafı ve madeni paraların birbirlerine çil çil çarparken çıkardığı o şıkır şıkır ses. uvvv beybi yeni türkiye bende bir erotizm dalgalanmasına sebep oldu.

kim götümü elledi benim hangi şerefsiz elledi.

he akp ellemiş tamam yabancı sandım. her gün ayrı elliyor zaten saray keretası :)
  • (bkz: zamcık)
hesabın var mı? giriş yap