2373 entry daha
  • dyson süpürge reklamını gizli yapsalar bu kadar itici gelmezdi. asperox reklamı da öyle, bu ne anasını satayım, reklamın da bir ölçüsü olur...
  • en son ergenliğime denk gelen ferihayı böyle tutluyla izlemiştim.
    çekimler çok iyi özellikle birinci ve on üçüncü bölüm sinema tadındaydı.
    cemaatlerde bölgeden bölgeye değişir mi bilmiyorum ama ben kendi bildiğime göre yorum yaparsam kadın-erkek çoğu sohbette bir arada olmaları,sürekli karşılaşıp konuşmaları pek o kültüre uygun gelmedi. bizim buradaki cemaatler en son kutlu doğum programını kadın erkek karışık organize etmişler diye ilahıyatçıları linçliyorlardı.
    dizide asla tarikat güzellemesi olduğunu düşünmüyorum. birisi örümcek kafalı olduğumuz için gizli tarikat övgüsünü anlayamadığımızı yazmış.uzun açıklama yapmaya gerek yok ben de diyorum ki örümcek kafalı olanlar tarikat övgüsü olduğunu düşünür jdjd
    açıklama yapmaya gerek yok dedim ama en azından şunu demeden geçemeyeceğim burayı. cemaat dediğin üç beş kişiden oluşmuyor bu ülkede zibilyon çeşidinin içinde binlerce insan var. bu insanların hepsinin canavar olması mümkün mü yani?
    son bölümü yeni izledim ve bence şimdiye kadar ki en vasat bölümdü. zarfı yakmaları, meryem ve zeynep diyalogları mantıksız ve sığ kalmıştı.meryem'in zeynep tepkisi yanlıştı ama öyle bir ortamda cesaret edip kızı için yaptıkları,kızı kendi yaşadıklarını yaşamasın diye verdiği çaba düşünülünce yersiz değildi ama meryem de en başından kızını cüneyd'le aynı evde bırakmayacaktı. burada benim bile içimdeki ergen uyandı cüneyd'e gönlü düştü garibim zeynep ne yapsın.
    affan ve annesinin hikayesi de havada kalıyor içini dolduramadılar bir türlü. bence annesi olmasa bile affan fena olmadı dizide. cemaat ve paralı adamlar ya da cemaat ve silahlı adamlar üzerine biraz daha girilebilir. en son cemaatlerin madde bağımlısı gençleri toplayıp kendi işlerine göre kullandıklarına şahit olmuştum adli bir vakada. cemaatlerin böyle korkutucu bir insan gücü var ellerinde malesef. gerçi bu dediğim dizideki affan ile uymuyor ama çağrışım da yaptı izlerken.
    levent ve cüneyd sahnelerinin terapi ile alakasız olduğuna dair bir sürü yorum okudum. valla ben bir pdr mezunu bir psikolog arkadaşımla izledim terapi sahneleri çok iyi çok gerçekçi dediler. ben onların yalancısıyım.
    meryem ve cüneyd hikayeleri benim en çok ilgimi çeken yer. geçmişlerine daha çok yer verilsin isterim. sadi hüdayi müthiş seyir zevki veriyor. arif ve birgül çok daha iyi olabilirmiş ama birgül için hem oyuncu seçimi yanlış olmuş hem de replikleri çok sloganca geliyor. birgül biraz daha gerçek ve derin yazılsın hatta cemaatten kurtulup kendi yolunu çizmesinin aşamaları daha detaylı anlatılsın isterim.
    şimdilik söyleyeceklerim bu kadar umarım son bölümden daha güzel yazılır,izlemeye devam ederim.
  • cüneyd sinir edici sikimsonik bir isim.
    cüü neyyyyt. cüneyt.
    t ile t ile.

tel fırça sakallı cüneyt. herkeşlerden farklı, deli veliyi oynayacağım diye özel dikim, açık tonlarda vatkalı cüppeler içinde sünnet çocuğu gibi kasım kasım kasılan cüno. manasız bakışlarını göz süzerek; aksanını h'leri hırlatarak oyun çıkarttığını sanan cüppo.

hiç sevmedim bu oyuncuyu. dyson daha iyi oynuyor rolünü.
  • yıllar sonra adeta bir ev hanımı edasıyla bana türk dizisi izletmeyi başarmış kaliteli yapım.
    bu süreye rağmen gayet güzel gidiyor. dizinin oyuncu seçimleri muhteşem olmuş. sadi, naim ve cüneyd ayrı bir döktürüyor.

umarım hemen bozmazlar da biraz daha izleriz.
    gayet güzel ve etkileyici gidiyor.
  • özgür demirtaş bile bu diziyi övdüğüne gore biraz da ben oveyim.

izledigim tek turk dizisi. dini sorgulamalari çok guzel yaptiriyor, bazi sacma yerleri olsa da genel olarak başarılı buluyorum. oyunculuklar iyi. doktorla cüneyt'in muhabbetleri çok güzel.
hesabın var mı? giriş yap