• 23 nisan hayatımın her döneminde farklı duygular hissettirdi bana. çocukken 23 nisan, adı gibi tam bir bayramdı, mutluluktu. sanki o gün dünya çocuklarınmış gibi hissederdim. ve anne, babam köy öğretmeniydi o zamanlar. yalvar yakar bazen beni de götürürlerdi okuldaki kutlamalarına, çok mutlu olurdum. onun dışında dedem sağolsun hep elimden tutup götürürdü 23 nisan şenliklerine. o gün ne istersem alırdı, rengarenk geçerdi o gün. sonra büyüdüm ve mutluluk yerini apayrı bir gurura bıraktı. çocuklarına bayram hediye eden başka bir lider, başka bir ülke var mıdır bilmiyorum. her 23 nisanda hâla çocukmuşçasına birazcık şen olurum ve her daim gururlu. 23 nisan kutlu olsun. çocuklarımıza sadece bugün değil her gün değer verelim ve hiç sıkılmadan dinleyelim onları.
  • trt 23 nisan şenliği devam ediyor mu ? halit kıvanç sunumuyla istiyoruz. tüm dünya çocuklarıyla beraber bu güzel bayramın kutlanmasını.
  • 500 milyonun üzerinde 18 yaşın altında kız çocuğunun evlendirildiği, 150 milyondan fazla çocuğun savaş, doğal afetler ve kıtlık gibi olaylardan dolayı ailelerini kaybettiği, her gün 10 bin çocuğun açlık, ilaç, yetersiz beslenme ve temiz su kaynaklarına ulaşamadığından dolayı hayatlarını yitirdiği, 350 milyon çocuk işçinin uygunsuz ortamlarda çalıştırıldığı, din-orf ve adet-kültür adı altında çocuklarımızın beyinlerinin taciz edilmediği bir dünya olması ümidi ile...
  • kutlu olsun!
  • korkmayın çocuklar, "bugün 23 nisan, bizim bayramınız. ulu önder mustafa kemal atatürk cumhuriyeti kurduktan sonra onu bize emanet etti. kimseye yedirmeyiz!!!" diye bağırın.
    kutlu olsun.
  • yaşınız ne olursa olsun, coşkunuzu kaybetmemeniz dileğiyle.. kutlu olsun!
  • birinci dünya savaşı’ndan, kurtuluş savaşı’na yurdun her köşesinde vatan uğruna can veren çocuklarımıza ve onların kahramanlıkları sayesinde bugün dahi hür doğabilen çocuklarımıza adanan bayramdır.

bu bayram, ruslara karşı savaşan tümenimiz cephanesiz kalınca perdelerden kesilerek yapılan torbalara konulan mermileri, sırtlarına bağlayıp yola koyulan ve o yolda ölen çocuklarımızın bayramıdır.

bu bayram, henüz 7 yaşındayken düşmana ve isyancılara karşı mücadele veren edip somunoğlu’nun bayramıdır.

bu bayram, antep işgalinde fransızlar askerleri zorla annesinin başörtüsünü almaya kalkanca fransız askerini bıçaklayan ve fransızlar tarafından katledilen şehit kamil’in bayramıdır.

bu bayram, urfa’da 14 yaşında kuvayı milliye’ye katılan ve uğruna türküler yakılan boran’ın bayramıdır.

bu bayram, kuvayı milliye’ye yemek taşırken kurşun yağmuruna tutulup bir bacağını kaybetmesine rağmen mücadeleye devam eden tarsuslu mehmet’in bayramıdır.

bu bayram, sütçü imam olayı'nın akabinde 2 türk'ün ermeniler tarafından öldürülmesi üzerine, onların intikamını almak için yola çıkan ve daha 17 yaşındayken şehit olan çuhadar ali’nin bayramıdır.

ulusal egemenliğimizin 99. yılı ve tüm çocuklarımızın bayramı kutlu olsun.

atatürk’ün de dediği gibi, “çocuklar her türlü ihmal ve istismardan korunmalı, onlar her koşulda yetişkinlerden daha özel ele alınmalıdır.”

çocukların iş yerine, okula gittiği; tecavüz edilip öldürülmediği; öldürülüp de intihar süsü verilmediği; (bkz: rabia naz vatan) bir gün değil, her gün hatırlandığı günleri görmek dileğiyle...
  • çocuklar bizim geleceğimiz kutlu olsun!
  • --- spoiler ---

sanki her tarafta var bir düğün.
    çünkü, en şerefli en mutlu gün.
    bugün yirmi üç nisan,
    hep neşeyle doluyor insan.

işte, bugün bir meclis kuruldu,
    sonra hemen padişah kovuldu.
    bugün yirmi üç nisan,

bugün, atatürk'ten bir armağan,
    yoksa, tutsak olurduk sen inan.
    bugün yirmi üç nisan,
    --- spoiler ---
  • “küçük hanımlar, küçük beyler...sizin hepiniz, geleceğin bir gülü, yıldızı ve ikbal ışığısınız. memleketi asıl ışığa boğacak olan sizsiniz. kendinizin ne kadar önemli, değerli olduğunuzu düşünerek ona göre çalışınız..” m.kemal atatürk

23 nisan ulusal egemenlik ve çocuk bayramı kutlu mutlu olsun..
hesabın var mı? giriş yap