• ya hakikaten bir $ey diyemiyorum, demek de istemiyorum. yoldan gecen iki tane geberene kadar dovmek istedigim serserinin ozel bir firmanin bahcesinde duran kopegi motordan inip pompali tufekle vurmasidir.

hala mi cezasi yok simdi bunun $imdi ?

eger hassas bir yapiniz varsa izlemeyin;
    https://www.facebook.com/…4/videos/902166213172394/

entry'mi editliyorum, ve lutfen icinizde bu canlilara karsi biraz sevgi varsa (hayvan demeye dilim varmiyor) haklarinin savunulabilmesi, onlarin esya kategorisinden cikarilip , hakettikleri degerin verilmesi icin
    asagidaki dilekceyi destekleyin.

https://www.change.org/…ition-no_msg&fb_ref=default

bir daha affiniza siginarak editliyorum;

bu igrencligi yapan ki$ilerin e$gali $urada mevcut; eger suc duyurusunda vs. bir sekilde yardimi olabilmesi acisindan bunu da ekliyorum. desmond david hume a te$ekkurler.
    https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/…54027_o.jpg
  • o köpeği öylece gözünü kırpmadan vurabilen soysuzların mı yoksa bu olayı bile kullanarak bir taraftan müslümanlığa, bir taraftan atatürkçülüğe laf sokmaya çalışanların mı daha kötü olduğuna karar vermek zor doğrusu.

ulan insan kılıklı birisi çıkmış bir hayvanı güpegündüz, közünü kırpmadan, hiç tereddüt bile etmeden vuruyor, hayvan orada can çekişerek ölüyor hala laf sokma derdindesiniz. nasıl olur da bu görüntüleri izleyip insanın aklına bunlar gelebilir aklım almıyor. böyle bir davranışın ideolojisi, tarafı olur mu? bu yaratıkların kime oy verdiğinin, neye inandığının ne gibi bir önemi olabilir, bunlar belli ki hiç bir din, ideoloji ya da anlayışın "insan" tarifine sığmıyor.

tanım: insanlığından utandıran köpektir
  • izlemediğim, izlemeyeceğim görüntülerdeki masum köpek.

insanın, dünyadan geçmiş geçecek en katil ruhlu hayvan olduğunu söylemeye geldim sadece başlığa.

hiçbir canlı zevk için bir başka canlıyı öldürmez, insan dışında.

izleyen arkadaşlar, lütfen detay vermeden yorum yapın, hepimiz kaldıramıyoruz bu caniliği.
  • bu ülkede yaşamak istemediğimi bir kez daha anladığım video.
    utanıyorum, kahroluyorum ama üzgünüm.
  • aralarında hasımlık olan 2 canlıdan suçsuz olanının vurulmasıdır. vuran canlının cinsinin ne olduğu belli değil.
  • sene 1990lı yılların başı. amcamın bir köpeği var. adı ateş. kangal kırması sokak köpeği. amcam ormanda gezerken yavruyken bulmuş, ölmek üzereymiş, o da alıp eve getirmiş. köpeği beslemiş, büyütmüş. arkadaş yapmış kendine, canımız olmuş. sülalemizin köpeği olmuş. ben daha çocuğum ama yanına yaklaşıp sevebiliyorum kendim kadar köpeği. günlerden bir gün dedemlerin evinde kalabalık otururken dışarıdan bir silah sesi duymuşlar, ben hatırlamıyorum. dışarı çıktıklarında ateşin ayağından vurulmuş olduğunu görmüşler. neyse ki önemli bir şeyi yokmuş, amcam kucaklamış köpeğini, sarmış yarasını falan.

köpeği vuranlar ise komşularımız. 20 senelik kapı komşumuzun 20'li yaşlarındaki oğlu. vurma sebebi ise köpeğin onlar yoldan geçerken havlaması. 3 tane genç amcam var. 20'li yaşlarındalar onlar da. bunun intikamının alınması gerektiğini düşünmüşler. köpeğin sahibi olan amcam, yapmayın demiş diğer ikisine, gerek yok. diğer iki amcam dinlemediler ve bir sabah o komşumuz işe giderken dayak attılar. hatta kendileri de bir süre hapis yattılar bu olaydan dolayı ama kimse utanmadı bizim sülalede. zira sana zararı olmayan bir köpeği, üstelik bağlı ve tanıdığın bir köpeği vurmak insanlık değildi. çok üzülmüştük o zaman. o komşumuzla çokça seneler küs kaldık sülalece. mahalledeki tarafsızlar bile haksız olduğumuzu düşünüp konuşmamışlardı bizimle.

köpeğin sahibi olan amcam ise çok üzülmüştü. köpeğini iyileştirdi ama çevreden bu köpeğin artık orada yaşamaması gerektiğini söylediler. zira sorun olmuştu ve yine sorun çıkarabilirlerdi. amcam çok direndi ama sonunda karşı koyamadı ve köydeki dayısına götürdü köpeği. ağlayarak ayrıldı köpeğinden. sık sık köyde ziyaret etti, her gittiğinde ağladı. sonunda da ateş köyde vefat etti uzun süre sonra.

şimdi bakıyorum bu şerefsizlere. sana zararı olmayan bir köpeğe, namertçe mermi atıyorsun. üstelik yere düştükten sonra kaç sefer daha sıkıyorsun üstüne. anneye küfretmeyi sevmem ama nasıl bir orospu çocuğusun sen ki buna kıyıyorsun?
  • muhtemelen köpeğin koruduğu dükkanın/deponun sahibine mesaj vermek için yapılmış şerefsizlik. sonunda da katil kameraya doğru hareket yapıyor.
  • ama belki adamın çocuğuna saldırmıştır diyen dostlar var aramızda. ulan sayın arkadaşım; okulda, kreşte yada ne bileyim sokakta oynarken başka bir arkadaşı isteyerek yada istemeyerek çocuğuna zarar verse pompalıyı alıp öldürmeye mi gideceksin?? nasıl olur da bu dünyanın sadece kendinize ait olduğunu, sadece insanoğlunun yaşama hakkına sahip olduğunu düşünebilirsiniz lan? götün yiyorsa çocuğunun başını yaran sınıf arkadaşını vursana pompalı tüfekle??
  • eylemi gerçekleştiren şahıslar tüfeği özel olarak köpeği vurmak amacıyla gazete yahut poşet gibi bir şeye sararak getirmişlerdir, üstelik silah kanunen kullanımı yasak bir silahtır. dipçiği olmayan pompalı tüfeğe ruhsat alamazsınız, hangi amaçla olursa olsun kullanımı yasaktır diye biliyorum. bu yüzden benim gözümde baştan kötü niyetli kişilerdir. işyeri sahibi olayı mahkemeye taşırsa heyetin gözünde oluşacak kanaat de ruhsatsız ve kullanımı yasaklanmış bir silahı şehrin göbeğinde gazeteye sarıp eşkıya gibi gezdikleri için çok olumsuz olacaktır. üstelik silah taşındığı esnada haznesi dolu ve namlusuna fişek sürülü bir pozisyondadır. korunaklı kılıfında da değildir. silahın tezkeresi ve şahısların avlanma pulları vs. gibi evrakları eksiksiz olsa dahi (o silah av silahıdır, savunma amaçlı silah değildir o yüzden av tezkeresiyle edinilir) sadece o silahı yanlarında atışa hazır halde gezdirdikleri için ateşli silahlar kanununa muhalefet etmişlerdir ve ceza alacakları kesindir. silahın yivsiz av silahları kanununda belirlenen şartlara uygun olmaması ve ruhsatsız olması da işin bonusu olur. ne yazık ki ülkemde hayvanlar mal olduğu için ve öldürülme durumunda fail para cezasıyla yırtacağı için, en azından silahtan ceza alır diye kendimizi avutuyoruz. burası türkiye tabi, bi bok olmaya da bilir.
  • ani alınmış bir karar ile öldürülen köpek değildir. adamda nasıl bir kindarlık varsa artık poşete sarıp pompalıyı getirmiş, işi bitince de mermi kovanlarını topluyor iz bırakmamak için. bildiğin planlı suikast bu başka bir şey değil. adam demişim ne adamı bildiğin şerefsiz, katil herif. hiç şüphem yok bu kişiliksiz dışarda gezdikçe bu kafayla insan da öldürür. tez vakitte yakalanmalı..
hesabın var mı? giriş yap