• geçtiğimiz bedelliyi 20 günle kaçıran ve haftaya askere gidecek biri olarak sikerim. net sikerim ve her sabah ana avrat giderim.
    süper olay.
  • olm saçma sapan konuşmayın. empati yapın biraz. azıcık samimi falan olun. bende 358 kd olarak gittim ve daha 4 gün önce geldim. askerliğin nasıl bir yer olduğunu yapan herkes biliyor. halihazırda böyle fırsatlar varken millet yararlansın, kurtulsun. ben sikildim herkes sikilsin mantığıyla bir şey elde edemezsiniz. zaten kafası çalışan her adam bu işi paralı yapmanın devlete daha yararlı olduğunuda biliyor. ben bedavaya yaptımda noldu amk? giden günlerim oldu, devlete ful masraf oldum geldim. kaldı ki o süre zarfında çalışıyor olsam ekonomiyede sağlam can katacaktım.
  • 90 lılara yine vurmamıştır.
  • son bedelliyi 2 ayla kaçırıp askerden 1 hafta önce gelen biri olarak anasını avradını sikeceğim uygulama. çıkartmazsanız amınıza koyayım o bedelliyi. ben askerliği yaptım geldim özellikle sadece 88'liler için çıkartır bunlar şimdi.
  • ya 90'lısı 91'lisi mi kaldı, yapın herkese olsun bitsin dediğimdir. askerlikte personelden çok paranın önemi malum zaten.

benim zaten terörist öldürecek ne cesaretim ne de mantığım var. direk o parayla 2 tane teröristi davasından vazgeçirirsin zaten. hadi be!
  • "alamancı" yakınları olan bir arkadaştan dün duyduğuma göre füze ve muhtelif silah alımına para kaynağı bulabilmek için çıkarılacakmış!
  • bu kafa yapısı çok farklı gerçekten, biz kredi çekip öderken, her ay maaşın yarısını krediye verirken biz hangi ülkenin zengini oluyoruz anlamadım. babam yakında emekli olacak yaşlandı, emekli maaşı ortada ben maaşımın yarısını bedelli kredisine verip kalan yarısıyla eve yardım etmeye devam edeceğim.

şimdi ben zengin miyim! anlamıyorsunuz fakiri ben fakir etmedim, ben bir teknisyenim, eğer ben askere gidersem bana kim para gönderecek, ara sıra düşünün. bedelli çıkmalı ve bende kredi çekip parasını ödeyip kariyerime odaklanmam gerek.

şöyle söylesen olur 'of iyi valla zengin doğmuş babası öder' ulan ben babamın borcunu ödüyorum boş beleş.
  • ödlek, korkak vs. diyenler olmuş. ne derseniz deyin ben iktidarın fantezilerine kurban gidemem. güneydoğu'da çalışıyorum, dışarıda çatışmalar var, sınırın öteki tarafını düşünmek bile istemiyorum. geçen ki bedelliyi kaçırdığım için çok üzülmüştüm. umarım bu çıkar ve bunu kaçırmak istemiyorum. dört gözle beklemekteyim.
  • beyin göçüne dur denmesidir.
hesabın var mı? giriş yap