• haziran ortasında sıfır astra hatchback araç aldık. 28 temmuz 2020 de bursadan fethiyeye doğru tatile giderken yolda araçta motor gücü azaltıldı diye bir ikaz çıktı ve motor ışığı yandı. aracı durudurup opeli aradığımızda aracı kullanmamamızı ve çekici gönderip aracı servise çekeceklerini belirttiler. saat 13 civarı burdur gölhisar ilçesinden aracımız çekici ile denizli opel otomat bayiine çekildi. normalde ikame araç verilmesi gerekirken eşim ve 3 yaşındaki oğlum ile 2 gündür opel ve servisin sorumluluğu birbirine atması ile ne bilgilendiriliyoruz ne de ikame araç temin edildi. şu anda küçük bir yerleşim yerinde mahsur durumda bırakıldık. tatilimizin mahvolduğuna mı, küçük oğlumun denize gitmek istiyorum diye ağlamalarına mı yanalım. yoksa aldığımız sıfır araçta sorun çıkmasına ve bayram süresince aracı bize teslim edemeyeceklerine, çünkü sorunu tespit edemediklerine mi yanalım bilemiyorum.

edit 1: opel yol yardıma göre gece arasak ikame aracı direk teslim ediyorlarmış ancak servisin açık olduğu zamanlarda ikame araç için sorunun tespit edilmesi gerekiyormuş.
    edit 2: denizliye gidip araç kiralayıp yolunuza devam edin diyen arkadaşaların bayram öncesi olduğundan haberi yok galiba. ayrıca eşimi ve küçük çocuğumu bilmediğim küçük bir ilçede bırakıp 100 km öteye araç aramaya gitmekte çok mantıklı gelmedi.
    edit 3: bu başlığı açtıktan birkaç saat sonra arayıp ikame araç temin edildiğini ve sabah gönderdikleri numarayı arayarak saat ve yer konusunu görüşmemi istediler ancak sabah verdikleri numarayı arayınca böyle bir rezervasyonun yapılmadığını öğrendim. müsteri hizmetlerini arayarak aracımı servisinizden alıp tüm medya organlarına haber verip şehir meydanda yakarım bu da sizin firmaya ödül olarak yeter dedim. akabinde 30 dakika içinde ikame araç için arayıp temin edildi dediler.
    ilginiz için teşekkür eder, iyi bayramlar dilerim.
  • ikame araç verilmemesi büyük rezalet olmuş. sıfır km garantili araç alacağım, yolda kalacağım ve böyle muamele göreceğim. muhtemelen bağırma, çağırma, olay çıkarma yerine nazik ve kibar davranıldı ve karşılığı böyle elde edildi.

(bkz: türklerin kibar insanı ezme huyu)
  • 200k arabaya ver yolda kal. muhtemelen kullanıcı hatası diyerek 20 bin tl lik masraf için birikim yapın.
  • burda opel ile ilgili goruslerimi yazsam firma bana hakaret davasi bile acabilir

tek kelime ile rezalet gibi rezalettir

musteri magdur .ben yerinizde olsam bu magduriyeti cezasiz birakmam

acin abicim davayi acin ki bayinin bayiligini almanya iptal etsin acinki servisin hizmet verilebilirlik iznini iptal etsin
  • kasko nedir? ne işe yarar?

(bkz: kasko poliçesi)
    (bkz: ikame araç)

edit: el-cevap
    kasko poliçesine konu ikame aracı komik bulanlar var. komik olan kaportamda çizik olursa diye kasko yaptırıp bir kez okumayan canlarımın ahkam kesmesi .
    poliçelerde ikametiniz dışı arızalarda yolda kaldığınızda o araç en yakın servise gider. bu araçla ilgili olan kısmı. e peki siz? poliçenizdeki teminata göre ya ikame araç, ya da konforlu bir otel konaklama ile seyahatinizi uçak dahil ulaşım karşılanır yazıyordur muhtemelen. lütfen acentenizden poliçenizi isteyiniz.
    ha böylesi bir teminat poliçenizde yoktur. kimsede olmayacağı anlamına gelmez. yüzde 20 indirim yaptı bizim ahmetin sigortacısı diye hayır dua edersiniz işte fena mı.
    ayrıca okumak iyidir.
  • ikinci el alamıyoruz sıfır km aldığımızda da böyle sorunlar çıkabiliyor.

ne yapalım at arabasına mı binelim 2020 yılında.

tanım: bir an önce müşterinin bilgilendirilmesi gereken sorundur.
  • kaskoya başvurulmak suretiyle de ikame araç alınabileceği değerlendirilmesi gereken rezalettir.
    sıfır araç alan birinin kaskosu vardır tabi.*.

bu arada sıfır araç almış bir vatandaşımız ne kadar tedirgin farkında mıyız? adam arabayı almış, müşteriden kaynaklanan bir hata da yok. çok rahat olmalı. ama değil.
    inşallah mağdur olmaz.
  • böyle bir durumda araç kiralayın ve tatilinize devam edin sonra tüketici hakem heyetine başvurup, ikame araç bedelini talep edin.
    ben yapmadım ama yapanlar varmış.

ben firmaya, ikame araç vermezseniz araç kiralar bayinize fatura ederim dedim, hemen ikame araç verdiler.
  • kasko diyen arkadaşlar var komik

kaskonuz size sadece kaza durumunda yardımcı olabilir

sektörde bir kaç firma var arızada ikame araç sağlayan onlarda 2 gün falan

bilgilenelim.

aslında markada alman ama neden öyle olmuş.
  • gerçek bir rezalettir.

biraz ingilizce varsa opel merkezine şikayet yazılması durumunda problemin jet hızıyla çözüleceğine inanıyorum.
9 entry daha
hesabın var mı? giriş yap