• olm kimle yapıyorlar bu anketleri lan? 25 yıldır oy kullanıyorum, daha bir kişi görmedim bu anketlere katılan.
  • anket sonucu tahmin etmeye çalışan insanları göstermiştir. seçim sonuçlarını tahmin etmeyi anlarım da anket sonuçlarını tahmin etmek ne oluyor?
  • tahmin edilmesiyle akıllara şu karikatürü getirmiş anket : umut sarıkaya
  • "sonar'ın anketlerine güvenirim. ama sadece seçimden önce en son yapılanına..."

niccolo machiavelli
  • adamların önceki anketlerinde %8 gözüken parti bir anda yok olmuş, sonra gelip burada analiz yapıyoruz.
  • bana gayet gerçekçi gelen sonuçlara sahip anket. çünkü ülkenin oy dağılımının ne denli kemikleştiği, ses kayıtları ortaya çıktıktan sonraki yerel seçim sonuçlarında ortaya çıktı.
  • sonar'ın anketleri o kadar gerçekçi ki, bir kaç ay önce yaptıkları başka bir anketle kıyaslandığında anadolu partisi'nin %8'lik oyunun büyük bir bölümü akp'ye kaymış görünüyor.

http://www.internethaber.com/…m-yaratir-743198h.htm
  • hakan bayrakçı nın klasik manipülatif anketlerinden biri. her seçim aynı numara; seçime bir hafta kalana kadar her türlü numarayı çekiyor, her ankette başka bir manipülasyon planlıyor, sonra son ankette gerçekten bulduğu ve oluşacak seçim sonuçlarına yakın sonucu vererek "yine bildik" diyerek 4 sene daha manipülasyon yapma hakkı kazanıyor..

tahminlerinden sadece seçime en yakın olanı tutan, daha önce verdiği sonuçlara nazaran oluşan büyük kaymaların hangi siyasi nedenlerden kaynaklandığını açıklayamayan bir araştırma firması ancak türkiye'de iş yapar ve yapıyor da...

eğer bir yerlere çıkıp konuşacaksa önce şunların cevabını vermelidir;
    -anadolu partisi'nin önceki anketlerde aldığı %8 oy nereden geldi, şimdi nereye gitti? rakamları kıyaslayınca akp'den gelip, akp'ye gittiği gibi bir sonuç oluşuyor çünkü?!
    -bir önceki ankette oyu 39 olan akp, aradan geçen sürede ekonomik parametreler sokak enflasyonu dahil bozulmaya devam ettiği halde hangi faktörün etkisiyle %43'e çıktı?
    -yerel seçimde yaptığı anketçilik tarihine geçecek edirne manipülasyonun motivasyonu neydi?

sonar'ın niyetini bir kenera bırakırsak, akp'nin aldığı oy ve dahi ortaya konan sonuçların eğer aklımızı başımıza alıp insan üstü çalışmazsak 7 haziran gecesi gerçekleşmesi ihtimali mevcut..chp bir rüzgar yakaladı, ancak 'beyaz türk' konformistlerin hdp'ye barajı aştıralım sığlığı ve örgütünün projeleri halka taşımak konusundaki ataleti rüzgarın oya dönüş potansiyelini zayıflatıyor. mhp denen parti dünya siyasi tarihinin gördüğü en basiretsiz yönetim nedeniyle piyasada yok..hdp, dengeli bir liste yapıp akp kürtlerine göz dikeceğine sol liberal fantezilerle ve chp'ye sararak cihangir-kadıköy hippilerinin zaten alacağı oylarını üçüncü defa almaya çalışıyor...

ve hepsinden önemlisi; akp'nin hortumu bağladığı kesimin büyüklüğü ve anadolu'nun yobazlığı,cehaleti sandığımızın ötesinde... yine de bıkmadan,usanmadan 7 haziran'a kadar anlatmak; akp'yi 40'a,chp'yi 30'a, hdp'yi 10'a çekmek şart...
  • meali ''hadi beyler pamuk eller cebe, 1 gün kaldı dedik, açıklayacağız dedik, kime göre neye göre açıklayalım dimi ama?'' dır.
  • lan o kadar anket yapiliyor daha bana gelip de "oyunuzu hangi partiye vereceksiniz" diyeni duuymadım. kimle yapiyonuz bu anketi arkadaş.

akp 1 puan eksik alır ve buna yakin bir sonuç çıkar.

not : cehape
hesabın var mı? giriş yap