• ona kar etmek değil, sahip olduğu birikimlerinin değerini korumaya çalışmak denir.

malum 6 sene önce bankada 200bin tl'si olanın 100bin doları vardı. şimdi 50bin doları var. şirketime hademe olarak işe almayacağım adamlar devlet yönetirse işte böyle g.tünüze göre olur.

(2010 ekim ayı dolar kuru: 1.4tl)
  • geçen sene ben felaket senaryosu 2.80'den toplu alım yaptığımda "ahaha mal, mahaha gerizeka, dolara yatıran yaya kalır" diyenler vardı çevremde.

gittiler 1.10'dan 10 senelik kredi çekip ev aldılar. en güvenli yatırım gayrimenkulmüş...

konut kredisinin faizi düştü, dolar bugün 3.11 bu entryi de konağımdan yazıyorum.

arçibıl, viskimi getir!
  • baya baya makul bir umma dır.
  • çoktan ettiğim kardır hemde istemeden.

geçen hafta yurtdışına çıkmam gerekti. döviz bürosu bana doları 3.11'den verdi. gittiğim ülkenin havaalaninda aldığım dolarlardan 50'lik olanına lavugun biri imzasını atmış. bozmadilar tabi elimde kaldı.

cumartesi dönünce de 3.26'dan bozdurdum kardeş.

teşekkürler sözlük.
  • (bkz: dolar alan yaya kalır)

yav he he..
  • vadeli doviz hesabı açmamış olsa , alıp evinde saklasa bile, bir senede 33% civari kar etmiştir.

aynı sermaye tl vadeli mevduatta kalsaydı. 10% faizden, 15% stopaj vergisi düştükten sonra 8.5% gelir getirecekti ki, dovizde kalması 4 kattan fazla kar ettirmiştir.
  • zaaaaaaaaaaaaaalşsdfhsakdjhfskjgf ashgdfkjhasdkfhasdhfkjaadkjfklsdjf kjh

- 4,84
  • yerinde bir umuştur.

muhafazar kesimin dolar bozdurmasıyla kısa süreliğine az da olsa bir düşüş olacak olsa da , uzun vadede kâr ettirecektir.
  • bildiğim kadarıyla mevduat faizi ortalaması %10,5 gibi, yani sene sonunda kurun 3,16' yı (3,11*(1+(0,105*60/365))) geçmesini beklemek anlamına gelen hareket.
hesabın var mı? giriş yap