• instagram hesabı açın. "toplamda 3.500.000tl dağıtacağım. tarihleri ve mekanları öğrenmek için takipte kalın" yazın. 1 haftada bu sayıyı geçersiniz. en azından fakir fukara nasiplenir.
  • o kadar parası olan adam senin boktan site adın ve instagramın ile ugrasmaz.
  • şimdi size bu korkunç bir rakam gib gelebilir ama bana normal geliyor. evet aklımı kaçırmadım. iyi ellerde mükemmel bir yatırım aracı haline gelebilir. şöyle bir örnek vereyim.

instagram'da illa ki "gülüş tasarımı, zirkonyum diş, lamine diş" tarzı sayfalardan birine denk gelmişsinizdir. heh işte o sayfaları vasıfsız insanlar yönetiyor. sadece hasta bağlıyorlar ve yönlendiriyorlar. ordan bağladıkları hastaları nişantaşı veya şişli'deki doktorlara getirip tüm tedavi tutarından yüzde 40-50 gibi komisyonlar alıyorlar. hastayla iletişim dışında hiçbirşey yapmıyorlar. nişantaşında yönlendirelen hastaların çoğu benim muayenehaneme geliyor. yani o instagramda gördüğünüz harika gülüşlerin çoğunu ben yapıyorum aslında. ama kimse benim adımı bilmez. benim bir fotoğrafımı göremezler hastayla.

mesela bizim klinikle anlaşmalı 40 bin aboneli bir instagram komisyoncusu var. bakın sadece 40 bin aboneden bahsediyorum. organik 40 bin abone. bu çocuk bizden ayda ortalama 50-60 bin tl lira civarı bir komisyon alıyor. sadece hasta yönlendirerek. benim belki 2 katım kazanıyor tüm giderleri düşünce. hastanın tüm tedavilerini ben yapıyorum. lab maliyetlerini ben ödüyorum. klinik ve çalışan giderlerini ben ödüyorum. bu çocuk sadece hasta yönlendirip kliniğe bile uğramadan ayda 50 bin lira kazanıyor. ama sonuçta herkes kazanıyor. doktor da, laboratuar da, çalışanlar da, komisyoncu da. hasta da iyi bir estetik sonucu uygun fiyata alarak ayrılıyor. herkes mutlu yani.

şimdi bu sayfanın 1 milyon organik takipçisi olduğunu düşünün. 3.5 milyonu belki 1-2 senede çıkarır. şaka değil yani. şimdi bu açıdan tekrar düşünmenizi rica ediyorum. hanginiz sadece bir instagram sayfası yöneterek ayda 50 bin lira kazanıyor?
  • sıfırların fazla koyulmuş olması muhtemel bir ilan.

ya da ilanı veren adam tam bir letgo pazarlıkçısı. 3.500 tl'ye razıdır da 3.500.000 tl yazayım tuttuğumu öperim demiştir.
  • (bkz: sazan.avi)
  • ticarette her malın bir “fiyatı” bir de “değeri” vardır

fiyatını satıcı, değerini alıcı belirler...

arkadaş fiyatını belirlemiş, dilerse 3.500.000 pound ister, sende istersen 3.500.000 suriye lirası teklif edersin.

edit: imla imla
  • bence o kadar para etmez. risk faktörü çok yüksek.

ben olsam ufak bi dükkan kiralarım cama da "instagramdan bizi takip edene 1 tl hediye" yazarım, duyan gelir zaten. günde 2-3 bin kişi gelse bir yılda istenilen seviyeye gelirim. paranın yarısı da cebimde kalır. kalan yarısını da faizde yerim.
  • (bkz: serbest piyasa)
    hesaplar o kadar para ediyorsa @makinemuhendisi twitter hesabımı da satayım. potansiyeli var!
  • yaklaşıyor yaklaşmakta olan.

black mirror - nosedive
  • eski parayla mı yeni parayla mı merak ettirmiştir
hesabın var mı? giriş yap