• alkollü içkilere %17,08 ötv zammı yapılması olayı.
    vergilerin nereye gittiği belli (bkz: akplilerin alkollü naz mila'lı keyif partisi)

edit: 3328 sayılı karar'da görüleceği üzere ötv zammı olmayacağına dair bu karar yalnızca tütün ürünlerini kapsamaktadır.

kaynak: pamukkale twitter

kaynak: cumhuriyet gazetesi

edit: hatalı haber linki kaldırıldı, yeni kaynak eklendi.
  • eşşek ve karpuz kabuğu temalarından kaçınınız.
  • yarından itibaren raflara yansıyacak olan zam.

bu nedir yahu. gerçekten.
    insanlar bu olaylardan kafasını dağıtmak için bile kaçmaya çalışırken kulaklarının arkası bla bla.
    dünyanın benzini, alkolü, teknolojiyi satın alan en pahalı ülkeyiz biz.
  • dalga geçilir gibi maaşlara yapılan zamlardan sonra resmen içkiyi bıraktıran zamdır. bundan sonra yılbaşı, doğum günü, tatil, özel misafir vs. durumları hariç içmem arkadaş. ki tatil ve özel misafir durumlarında da niyetim ölçülü olmak.

kendime mi bira alacağım devlete mi bira ısmarlayacağım? bu ne lan? sıkın dişinizi olm, 1 ay alkol almazsanız ölmezsiniz. ha yok ben pasajlardan kaçak göçek alıyorum diyorsanız onu bilemem. o işler istanbul ve izmir'de kolay, ankara'da nasıl işliyor bilmiyorum. velhasıl kelam, iradesizliğin lüzumu yok. iradeli olacaksınız! ben, muhabbeti her seferinde alkol almaya getiren iradesiz, amsalak orospu çocuğunun teki olan yakın arkadaşıma bile siktir çekmiş adamım. siz de size alkol muhabbeti edenlere siktiri çekin ve artık içmesi keyif vermeyen bu boktan uzak durun.

keşke komple yasaklansa ha. o vakit el altından ne mallar gelir gürcistan, ukrayna, romanya, bulgaristan, yunanistan ve kıbrıs'tan. sınır kapısı açık olsa ermenistan'dan oghi de gelirdi.
  • diyanete bayram ettirecek zamdır.
  • eskiden maaşı çektiğimiz gibi kredi kartına yatırırdık, şimdi maaşı çekmeden devlete veriyoruz.
  • vatandaş 1 sene sigara ve içki içmese sürterek giden şahin'e döner ülke.
  • farkinda degilsiniz belki ama sadece icki ve sigara tuketmeyerek hazineye 100 milyar tl'lik bir balyoz vurabilirsiniz.

ikridarin ise bu 100 milyar tl'yi baska kalemlere yansitma gibi bir imkani yok.

cunku zaten dar gelirlinin bogazindan gecen 3 lokmadan 2'sine el koymus durumda.

iktidari 100 milyar tl'lik gelirden mahrum etmenin gucu, kilicdar'in ve irili ufakli diger partilerin yapacagi muhalefetin katbekat uzerinde.
  • sanki çok ucuzmuş gibi bir de zam geliyo sorsan şey diyecekler ;

'' alkol kullanımı çok arttı , alkol zinayı tetikliyor bu sebepten dolayı halkımızın alkolden uzaklaşması için zam yapıyoruz. ''
hesabın var mı? giriş yap