• çok değil,bundan 5 6 ay önce 50 liralık gaz aldığımda,arabam da en az 3 diş yeşil yanmaktaydı.şimdi ise bir yeşil bir kırmızı göz kırpıyor ve daha sonra kırmızıya döndürüyor.benzin de ise durum içler acısı,göstergenin ışığı hiç bir şekilde sönmüyor.
    ışığın sönmediğinine mi yanayım? yoksa pompadan çıkan ve 3 5 saniye süren fısss sesine mi?
    eskiden ben hep 50 liralık yakıt aldığımdan bu durumdan çok etkilenmesem de şimdi gerek psikolojik olarak gerek maddi olarak bu durum beni yıkmaktadır.
    rusya ile olan krizden sonra adamlarda domates fiyatları artıyor,biz götü boklu barzani ile kriz yaşadığımızda pompa bir taraflarımıza giriyor.
  • biraz matematik yapalım.

genelde arabaların depoları 50ltlik oluyor.en azından biz şuan öyle var sayalım.ışık yanma çizgisi de genelde çeyrek deponun yarısına konuyor yani toplamda 8de 1 oluyor kısaca.o da 6.25 lt ye tekabül etmekte.benzin fiyatı şuan 5.30 olduğunu düşünürsek.0 depo olan bir araca 33 liradan fazla koyacağınız benzin her şekilde ışığı söndürecektir.(bkz: aynştayn was here)

şaka bir yana evet pahalı bütün yakıt türleri onu kabul ediyorum zaten.bunun da çözümü tüketimi az olan bir araç almak şuanlık sadece.benzin fiyatını düşürecek bir etkimiz yok ne yazık ki.tam tersine vergi üstüne vergi bindiği için daha da şişecek fiyat.tek çare vergi konusunda bir düzenleme değişim ama bu hükümetin de bunu yapmayacağını hepimiz çok iyi biliyoruz.
  • winter is coming..takacaklar herkese.
hesabın var mı? giriş yap