• okumayı burada öğrendiğim ilkokul. sadece okumayı öğrendim çünkü 2. sınıftan sonra başka bir okula geçtim. bu okulla ilgili aklımda kalan şey ise; kışın koridorlarına, merdivenlerine, herbir yerlerine sapsarı talaş dökmeleriydi. o neydi lan öyle? çocukken sarıdan midemin bulanmasını hesaba katarsak nefret ederdim bu okuldan.

bide bu okuldaki ismini vermek istemediğim bir öğretmen ki ismini vermek istesem de veremem zira hatırlamıyorum; beni tembeller sırasının en önüne oturtmuştu. hayatımda tembel damgası yediğim ilk kurumdur bu eğitim ve öğretim yuvası yani.
  • 87-91 seneleri arasinda okudugum okul. o zamanki mudur turan batmaca idi sanirim. ogretmenimizin ismi de nevzat sarica. behcesinde bir de tek katli ortaokul vardi. simdi yikmislar, etmisler, okul bahcesinin altini otoparka cevirmisler. ama camlar pimapen, bahce de tertemiz olmus bunun yaninda.
  • ablamın, abimin ve nihayetinde benim ilkokulum. dönemimde (89-94) g sınıfında zafer gülşen'in öğrencisi olmuştum. 1.sınıfta siyah önlük vardı sonra önlüklerimiz mavi olmuştu. hayatın gerçeklerini belki de ilk kez orada öğretmenin akrabası olan bir kızın ve yine annesi öğretmene pahalı hediyeler alan bir çocuğun diğerlerinden aşırı kayırılması ve anne babası kapıcı olan bir kıza her gün düzenli sınıfın yerlerini ve kapılarını sildirilmesi ile öğrenmişimdir.
    oturduğum mahallede oturan bogazından ameliyatlı oldugu icin hiç bagıramayan servis şöföfrüyle 5yıl okula gittiğimi, okulun karşısında turşu suyu satan yerden kışın acılı turşu suyu içme yarısları yapıldıgını, oradaki yokusta bir gün bakkala mal yukleyen kamyonun freninin patlaması sonucu kamyonun aramıza dalarak bir arkadasımızı duvara yapısıtırp öldürdüğünü her seye ragmen mükemmel gecen cocuklugumu asla unutamam...
  • 1977-1982 yillari arasinda d subesinde 1608 ogrenci no'su ile okudugum ilkokuldur. sinif ogretmenimiz dilber basiacik , okul muduru mevlut ozturk idi. 56 ogrenci ile okulun en kalabalik siniflarindan biriydik.
  • 1989 yilina kadar hemen yanibasinda ahmet merter ortaokulu bulunan ilkokul idi.
    daha sonra ahmet merter ortaokulu yikildi,ogreciler kemal hasoglu lisesine kaydirildi.
  • 1989 senesinde sadece birinci sınıfı okuduğum okul.
  • bir zamanlar kardeşimin okuduğu mektep ... keşke burda olsada yine okusa dediğim merkezi bi yerde bulunan mektep ...
  • benim hocam nilufer akinci'ydi. 89-92 yıllari arasi ilkokulun uc senesini burada okudum. koroda sarki soyluyordum, sonra cok konustugum icin atildim. bunun uzerine muzik hocasina cicek goturdum, her sey eskisi gibi oldu.
  • su siralar yerle bir olan bahcesinde 11 50 oynadigim siniflarinda dayaklar yedigim yasli bekci dededen lastik toplar aldigim sacma sapan deliklerden kactigim okul.
hesabın var mı? giriş yap