• dolandırıcı ve vergi kaçakçısıdır. ithamımın gerekçeleri aşağıdaki gibidir.

a. 29.07.2018 pazar günü şahsıma ait ticari kredi kartı ile, bilgim ve onayım dışında, firmalarından yaklaşık 100 binlira tutarında alışveriş yapılmıştır. konuya ilişkin tarafıma hiçbir doğrulama ya da bilgi sms'i gelmemiştir.
    b. hattıma doğrulama kodu sms'i gelmeden bu işlemin nasıl yapıldığını sorguladığımda, operatörüm olan turkcell'in yeterli güvenlik doğrulaması yapmaksızın dolandırıcıların hattım üzerinde yönlendirme yapma talebinin yerine getirildiğini öğrendim.
    c. bu durumu, tamamen şans eseri 30.07.2018 pazartesi sabahtan, internet şubesi hesaplarını kontrol ederken tespit ettim. doğrudan kart sahibi bankaya yazılı başvurumu yaptım, ve peşinden media markt müşteri hizmetleri telefonunu aradım. kendisine, adıma ve kartımla yapılan alışverişin bir dolandırıcılık olduğunu izah edip, ürünleri sevk edip etmediklerini sordum. görevli benden sipariş numarası istedi. içimden ya sabır çekip, siparişi benim vermediğimi, bu sebeple elimde sipariş numarası olmadığını; ancak adımı ve kartımla ilgili bilgiyi verebileceğimi belirttim. bunun üzerine görevli, adıma kesilmiş herhangi bir faturanın bulunmadığını, dolayısıyla sevkiyatın henüz yapılmadığını belirtti. uğradığım dolandırıcılığın içeriğini tekrar izah edip, hem şahsımın hem de media markt'ın zarara uğramaması için sevkiyatın yapılmamasını talep ettim. aynı talebi mail yoluyla da e posta adreslerine yolladım.
    d. 03.08.2018 cuma günü, sakarya emniyet müdürlüğü'nden arandım. kartımla dolandırıcılık yapıldığı, ve zanlıların yakalandığı bilgisi tarafıma verildi. tüm uyarılarıma rağmen media markt ürünleri kargoya vermiş, ancak aras kargo'nun sakarya şubesi yetkilisinin dikkati sayesinde kişiler polis tarafından yakalanmıştı. şimdi dolandırıcılar hakkında soruşturma devam ederken, ürünler de adli emanete alındı.
    e. o andan itibaren, ödeme gücümün olmadığı ürünlerin media markt firmasına iadesi için gerek savcılık gerekse firma nezdinde girişimde bulundum. savcı, ürünlerin media markt'a doğrudan iadesi için davanın görülmesi gerektiğini, ve bunun bir kaç yılı bulabileceğini söyledi. öte yandan, ödeme sıkıntım sebebiyle, ürünleri - zaten faturaları adıma kesildiği için- şahsıma tutanakla iade edebileceğini bildirdi. en temel tüketici hakkım olarak bu ürünleri, - her ne kadar iradem dışında satın alınmış olsa da- iade ederek, tutarının tarafıma iadesini talep ettim.
    f. media markt ise bu ürünle ilgili hiçbir şekilde iade alamayacağını, ancak savcılık kanalıyla iadesinin gerektiği, ve adıma düzenlenmiş olmasına rağmen faturadan bir nüshanın tarafıma verilemeyeceğini bildirdi.

sonuç olarak, media markt firması, dolandırılmam aracılığıyla sattığı ürünleri, yasal hakkım olmasına rağmen iade almayacağını belirtmekte, ve dolandırıcıların suç ortağı olduğunu üstü örtülü olarak beyan etmektedir.
    aynı firma, adıma düzenlenmiş olduğunu söylediği faturanın bir nüshasını, her türlü başvuruma rağmen, tarafıma vermeyerek; dolandırıcılara sattığı ürünlerin faturasını kesip kesmediği konusunda büyük şaibe yaratmaktadır.
    gerek savcılık, gerekse bimer/cimer eliyle şikayet dilekçeleri verilmiş olup, bu dolandırıcı ve vergi kaçakçısı firma hakkındaki gelişmeler yine buradan paylaşılacaktır.
  • rezalet puanim: 1000000/10.

100bin liralik mal aliniminda, hem bankanin hem de ozellikle mediamarkt icerisinde calisanlarin parmagi oldugunu dusunuyorum. dolandiricilarin birkaci mediamarkt calisani olma ihtimali cok yuksek. biri bana 100bin liralik mal alacam diye gelsin, ikametgah ilmuhaberi bile isterim*. adamlar sorgusuz sualsiz satmislar*.
  • oha dedirten rezalettir. bu ne aymazlik inanılır gibi değil. media markt'in da artık türkleşmeye başladığının kanıtı bu başlık. amk tatlı su kurnazları.

teknosa'nin batmasının en büyük nedeni satış sonrası hizmetlerinin bok gibi olmasıydı. darısı başınıza media markt
  • allah'ın belası firmayla rezaletimiz son hız devam ediyor.
    ticari kredi kartımdan temmuz ayı sonunda bilgim dışında yapılan alışverişle, dolandırıcılar media markt firması internet sitesinden yaklaşık 100 bin lira tutarında ürün almış; ve emniyet güçlerince yakalanmaları üzerine satın alınan cihazlar savcılıkça tarafıma teslim edilmişti. media markt firması ürünleri iade almak istememiş, hatta ürünler için düzenlenen faturayı dahi paylaşmamak için direnç göstermişti.

rezalette ulaştığımız son noktada, çıkardığım kavga sonucunda tüm ürünleri iade edilmek üzere kargoladım, ve ürünler 10 eylül 2018 tarihinde media markt firmasının ilgili birimine ulaştı. o tarihten bu yana ücret iadesiyle ilgili hergün aynı diyalog kurulmakta.
    müşteri hiz.tems.: efendim ürünler elimize gelmiş mi, kontrol etmemiz lazım.
    u c k: dünkü arkadaşımızda aynı şeyi söylemişti, ürünler kontrol edildi, elinizde.
    müşteri hiz.tems.: lütfen bekleyin . - gerizekalı media markt melodisi sonsuz döngüyle çalmaya başlar. 5 dakika sonra...
    müşteri hiz.tems.: efendim kontrol ettik ürünler elimize ulaşmış.
    u c k: tebrik ederim. peki iadem ne olacak?
    müşteri hiz.tems.: efendim bununla ilgili destek çağrınızı açıyorum
    u c k: iyi de hanımefendi, zaten açılmış onlarca çağrı var; bir çözüm üretilmiyor?
    müşteri hiz.tems.: buradan yapabileceğim başka birşey yok
    u c k: - bol miktarda küfür olmayan ama küfür yerine geçen kelimeler, cümleler-
    müşteri hiz.tems.: lütfen bekleyin . - gerizekalı media markt melodisi sonsuz döngüyle çalmaya başlar. 5 dakika sonra...
    müşteri hiz.tems.: efendim tutarın yüksek olması sebebiyle, almanyaya yazılmış vs vs -bir sürü anlamsız cümleden sonra- bu hafta içinde ödemeniz gerçekleşecek.
    u c k: iyi de siz bunu geçen hafta da söylediniz, iade falan olmadı?
    müşteri hiz.tems.: efendim bu noktada yapacak başka birşeyim yok.

sözün kısası; ürünler media marktta, 2 ayın sonunda bana gelen bir kuruş iade yok. banka 100 binliralık kart borcu için takibe geçti. zaten "eti ne butu ne" sınıfında işletme iken, şimdi hepten darmaduman olmuş durumdayım.

allah belanı versin tez elden media markt. değil burada, kendi memleketinde batasın media markt
  • dava actıgınızı dusunuyorum.umarım açmışsınızdır.maddi ve manevi zararlarınızı boyle ancak geri alabilirsiniz.
hesabın var mı? giriş yap