43 entry daha
  • tie break'in dahi tie break'e gittiği maç. ajde nole!
  • harikulade bir maçtı, kalp krizleri geçirtti.

lakin anlamadığım bir şey var. seversiniz sevmezsiniz ayrı mesele ama novak djokovic sırbistan gibi senelerini savaşla geçirmiş, ekonomik anlamda dipte olan bir ülkeden geliyor. sevgilim sırp ve kendisiyle aşağı yukarı aynı yaşta. ilköğretim hayatının yarısı yeraltında sığınaklarda geçmiş. muhtemelen dojokovic'in de durumu benzerdir. para pul yok, doğru düzgün destek yok, yatırım yok. ülke yıkıntı halinde. üstelik sırbistan bir çok batılı ülkenin sırt çevirdiği bir ülke. bu şartlara rağmen bu adam çıkıp bu kadar başarılı oluyor. ve gene de türkiye'de insanlar bu sporcuyla en ufak bir empati kurmak yerine tutup isviçre gibi dünyanın en zengin ve en barışçıl ülkesinde, en iyi şartlarla yetişmiş sporcuyu destekliyor.

federer çok efendi bir sporcudur. hakemle, seyirciyle, kendiyle kavga etmez. adamın adeta sinirlerini almışlar, eyvallah. ama öte tarafta deli dolu, duygusal ama bir o kadar da komik ve alçakgönüllü bir adam var. ingilizlerin federer'i kendilerine yakın görmesini anlıyorum da, türkiye'deki vaziyete gerçekten şaşırıyorum.
11 entry daha
hesabın var mı? giriş yap