• hayranı çoktur. özellikle trabzon dışındayken insanın içinde bir heyecan fırtınası yaşatır. uzun yolda korna ile selamlanır.
  • bundan vardı bende. ama araba trabzon arabasıydı. benden önceki sahibi dokunmamış, ben de dokunmak istemedim.

bir gün antalya’da ışıklarda durduğumda, memleketini buram buram özlediğini anladığım güzide karadeniz insanı benim burnum da hafiften (bkz: laz burnu)’na benzediği için, camı açıp “ tirabzonun neresunden hemşerum?” diye bir soru yöneltti hiç beklemediğim bir anda.
    -ben değil araba trabzonlu hocam diyerek yanıtladım ..

edit: karadenizli değilim.
  • sırf bu yüzden beğendiğim aracı almaktan vazgeçiren plakadır.

önyargılarımı da aktarayım da tam olsun:

- kullanan zihniyetin maddi sorunu olmadığından ve sürekli yeni çıkanı tercih etme görgüsüzlüğünden aracı uzun vadeli düşünmeyip hor kullanmıştır.
    - yine aynı görgüsüzlükten dolayı araç customize edilip, teknik donanımına uygun olmayan değişiklikler yapılmıştır.
    - hıza ve şiddete meyilli olunduğundan araçta derin hasarlar bırakılmıştır.
    ve en kötüsü
    hemşehricilik , ahbap çavuş ilişkisi vb. ayrıcalıklarla bu hasarlar bir şekilde örtbas edilmiştir. (bkz: evrakta sahtecilik)

ayrıca bu plaka ile istanbul trafiğine denk geldiğinizde bir tam bir moron muamelesi görmeniz de bir bonus olacaktır.

sözün özü: almamanızı tavsiye ederim.
  • malum sitede araç ilanlarını gezerken beğendiğim bir jeep buldum, fiyat uygundu, araç dolu falan. ama plaka 61 olunca bu kesin yaylalarda çıkmış, araçla ya fındık ya çay bişeyler çekmiştir dedim. hiç bir şey olmasa dahi araç 5 yıldır %90 nemde iliklerine kadar rutubeti yemiştir diye hissediyorum.
  • plaka 61 olup rengi siyahsa uzak durulması gerekir ziraa büyük ihtimal silah taşır bunlar
  • otamobil için bilmem ama bildiğim kadarıyla 61 plakalı temiz ve düzgün olan eski transitler var adamlar bu ise gönül vermiş.
hesabın var mı? giriş yap