• gece whatsappdan kate isimli avukat olduğunu iddia eden biri tarafından yollanan mesaj.

ı am writing to you to get information about a car accident and a customer who accidentally made two adoptions in barcelona highway. this person shares the same citizenship with you. before dying, my client entrusted me $ 15 million to give to family members and relatives if anything happens to him. this money could not be delivered to the necessary places because it was not a biological child, no relatives could be reached, and the most important was not a written will.
    ıf this money is not demanded in any way within 4 months, the spanish government will seize it. therefore, if you have any kind of affinity with your client, please contact us so that we will have all your information. ıf you can prove your kinship, 50 per cent of this amount will be given to you, 40 per cent to me, and 10 per cent to charitable organizations.
    we assure you that you are in no way at risk and that all transactions will take place through legal means. ı expect news from you as soon as possible.

çevirisi;

barcelona yolu'nda iki kez evlat edinen bir araba kazası geçiren müvekkilim için sana yazıyorum. bu kişi sizinle aynı vatandaşlığı paylaşıyor. ölmeden önce, müvekkilim kendisine bir şey olursa bana aile üyelerine ve akrabalarına vermek için 15 milyon dolar vermişti. bu para, biyolojik bir çocuk olduğu, akrabalarına ulaşılamadığı ve en önemlisi yazılı olmadığı için, gerekli yerlere teslim edilemedi.
    bu para 4 ay içinde herhangi bir şekilde talep edilmezse, ispanyol hükümeti bunu ele geçirir. bu nedenle, müşterinizle herhangi bir yakınlığınız varsa, tüm bilgilerinize ulaşmamız için lütfen bize ulaşın. akrabalık kanıtlayabiliyorsanız, bu tutarın yüzde 50'si size, benim için yüzde 40, hayır kurumlarına yüzde 10 verilecektir.
    bu riski alabileceğinizi garanti edemiyoruz. senden en kısa sürede haber bekliyorum.
  • 2 yetime yardım edicen bilader, sevaptır.. yolla kredi kartı bilgilerini.

hayırlara vesile olacak avukat hanımefendi.
  • dolar yerine euro yazsaydı, eh, bir nebze daha fazla inandırıcı olurdu.
  • baksana ya kesin ispanyol bir avukat. ingilizce on numara, süper, mükemmel...

bence yolla bilgilerini. bedavadan 3.75 milyon dolar sonuçta

tanım: büyük ihtimalle hintli bir uyanığın büründüğü personadır, uyanık olmaz lazımdır.
  • gülümse çekiyorum...daha çok para ve şıp diye zengin olma hayali için tüm parasını kaybeden mazlum insanlar.
    bir dönem bulgaristan'dan falan bizim abazaları arıyorlardı, sen verecek 500$ yol parası ben oraya gelecek biz evlenecek o da gönderiyor napsın avrupa'lı karı alacak oh ne güzel.
    hayallerde yaşayan bir milletiz hayaline dokunduğun kişi ruhunu resmen sana teslim ediyor ne saçma.
    şimdi ispanya'dan ulaşıyorlar sana milyon dolar para çıktı, sen verecek 1000$ ben sana parayı nah gönderecek.
  • kredi katı bilgilerimi verdim avukat hanıma. yarın 7.500.000 $ ödememin gelmesini bekliyorum:) . para geldiğin zaman ben de %10 'unu sözlüğe bağışlayacağım.
  • (bkz: patrişya teyze servetini dağıtıyor)
    (bkz: facebook paralı olacak)
    (bkz: 10 kişiye göndermezsen dedemin hayaleti seni zikecek)
  • geçtiğimiz günlerde bana da aynı türden bir mesaj geldi. mesajda avustralyada yaşadığı iddia edilen ve soyadımızın aynı olduğu kişinin trafik kazası geçirdiği, mirasının hükümete geçmemesi için aynı soyadını taşıyan birinin mirası alma talebinde bulunması gerektiği yazıyordu.

ve ilginçtir ki, mailde geçen avukat olduğunu iddia eden kişinin adını google'da arattığımda, gerçekten de avustralya'da bir avukatlık ofisinin adresi çıkıyordu.

yeni nesil bir dolandırıcılık örneği ile karşı karşıya olduğumu sezsem de ulan acaba gerçeklik payı nedir diye kıllanmadım değil. çünkü baba tarafım o kadar geniş bir aile ki, hiç görmediğim kuzenlerim bile var. ortada para-miras meselesi olmadığından yüzde yüz emin idiysem de aklıma gelen şey, acaba yurt dışında yaşayan hiç görmediğim kuzenlerimden birinin gerçekten ölüp ölmediğiydi.

bu vesileyle kuzenlerimin akıbetini araştırmama rağmen haklarında hiç bir şey bulamadım tabi, kendileriyle de doğrudan iletişim kurabileceğim bir kanal mevcut değil.

ancak bu maili atanları da merak etmedim değil, prodüksiyon kalitelerinin yüksekliği ve dolandırıcılık yöntemlerine yeni bir soluk getirmeleri bakımından kendilerini yürekten kutluyorum.
hesabın var mı? giriş yap