• "football is a very simple game; 22 men chase a ball for 90 minu...." tamam lan tamam... yeter bu geyik biliyorum, ama her almanya maci gibi yine lineker abimize bu sozu soyledigi icin hem hak verecegimiz, hem de arkasindan kufur edecegimiz bir mac olacak gibi gorunuyor.
  • ne yapıp edip galip gelmemiz gereken maç.

bu arada en az 2 beşiktaşlı oynatılması gereken maç olduğu söylenmekte. ilk önce beşiktaş'ın son avrupa maçında ilk 11'de sadece 4 türk oyuncu oynattığını belirtelim. şöyle ki rüştü, hilbert, sidnei, sivok, egemen, aurelio, necip, fernandes, quaresma, simao ve edu. sonrasında bu 4 türk oyuncudan egemen hak ettiği gibi milli takımda yer alırken necip'in milli takımda olmamasını kınayalım. en son olarak da rüştü ve aurelio nun milli takımda bölgelerinde artık en fazla 3. 4. alternatif olabileceklerini ekleyelim.

kendi takımının avrupa maçında ilk 11'de bile düşünülmeyen ismail içinse konuşmaya gerek yok. hele hele yok hamit oynuyormuş da real madrid'teymiş de ondan çağırılıyormuş komikliklerine ise hiç cevap vermeye gerek yok.

hayır insan beşiktaşlı olabilir, fanatik de olabilir itirazım yok. ama benim futbol bilgim yok diye bas bas bağırmaz. gel bana selçuk şahin nasıl oluyor da necip'i kesiyor de, anlarım. ne yazık ki milli maçta da o takım bu takım muhabbeti yapmak komik de gelmiyor artık.

şu an için beşiktaş'tan milli takımda direk ilk 11 oynayacak tek adam egemen'dir. necip form durumuna ve sakatlıklara göre ilk 11 rotasyonunda önemlidir. diğer isimler için sadece iyi dileklerimi yolluyorum.

editsel: ismail maça sonradan da girse ilk 11'de oynasa onunla ilgili fikirlerim değişmez. kendini geliştirmesi için kat edeceği çok yol var.
  • yeneceksek adam gibi futbol ve güzel goller ile, yenileceksek iğrenç futbol ve hiddink-oğuz ikilisinin istifası ile sonuçlanmasını dilediğim karşılaşmadır.

beraberlik bu maçı yaşanmamış kılacağı ve iyi-kötü farkına perde çekeceği için istemediğim sonuçtur.

buarada mesut özil gol atmasın. dokunuyor ister istemez. asist yapabilir.*
  • hakkında "almanya ebemize atlayacak :(((" diyenlere anlam veremediğim karşılaşma. kendi evimizde oynadığımız karşılaşmalarda, özellikle güçlü takımlara karşı (ispanya da dahil) kolay kolay teslim olduğumuzu hatırlamıyorum. ama barcelona ve messi ekseninde düşünmekten algıları kapanmış futbolseverler, kağıt üzerinde kadro kurup, kadro üzerinden yorum yapmaya alışmışlar amına koyim. bunlar iddaa'dan 3-5 kuruş kazanıp, kendini futbol uleması zanneden tipler zaten. iki fm, bir de pes falan çaktılar mı olay bitmiştir. her boku bilirler.

+ sabri, balta, selçuk şahin ehehee ne kadar komik di mi?
    - he amına koyim, öyle...
    + ama messi, guardiola, iniesta, xavi?
    - seni büyükbaş hayvanlara siktiririm evladım.

edit: sözüm almanya ziker diyen herkese değil tabii ki. az çok anlamışsınızdır kimlere olduğunu.
  • alman disiplini vs sallamamak olan mac.. almanlar umarim ya iki maci da alacak sekilde kasarlar yada ikisini de birakirlar diye umit ediyorum. yok bize kasip belcikaya birakirlarsa sikerim bu adaleti. mesut ozil kafatascilarin gozune girmek istiyorsa kendi kalesini bi gol atsin, iste o zaman kral yaparlar onu burda. bakalim dedigi gibi turk gibi rahat hissedecek mi telekomda kendini. yap bi guzellik lan, kieve gitmek istiyoruz bizde...

edit: bu macta oynamayip, 4 gun sonra belcikayi sikerterek cok daha iyisini yapan herr ozil'e dankelerimi borc bilirim.
  • almanya iyi bir takım ama mili takımımızı da küçük görüp peşinen yenilgiyi kabullenmek bir türk'e asla yakışmaz. bu çocuklar dünya üzerinde hangi takımla oynarsa oynasın istedikleri zaman her rakibine üstünlük kurabilecek yetenektedir. buna ispanya'da brezilya'da italya'da dahil, daha önce bir çok kere gördük bunu. rakibi dev aynasında görüp kendimizi küçültmektense, inanıp destek olmanın gerektirdiği maç.
  • berabere kalınması gereken maç.
    nitekim almanlar yenilirse bizde yenik sayılacakmışız.
  • sabaha kadar alt maci.
    eidt: sorry guys!
  • eurosport.com türkiye maçla ilgili harika bir arayüz hazırlamış. aha burada:

http://tr.eurosport.com/…gun_sto2980383/story.shtml
  • almanların atmosferimize kapılmasını istediğimiz ve en az 1 puan almamız gereken maç. seyircimize burada çok iş düşüyor aynen burda olduğu gibi.
hesabın var mı? giriş yap