şükela:  tümü | bugün soru sor
 • canım sıkkındı bütün gün zaten, akşam beşiktaş maçı olduğunu düşünerek kendimi avutuyordum. neyse maça gittim. kötü futbolla galibiyet aldık. hala canım sıkkın. arkadaşlarım aradı. gel dediler. gittim. taksim varuna gezgin isimli mekana arkadaşlarımın yanına geldim. 1 adet heineken söyledim. bira geldi. kapağını açtılar. bir yudum aldım. biranın sıcak olduğunu farkettim. garsonu çağırdım, biranın sıcak olduğunu, değiştirilmesini istediğimi söyledim. kapağı açılmış değiştiremeyiz dediler. siz açtınız dedim. ama açılmış napabilirim ki dediler. sıcak bira içmek istemiyorum alın bunu soğuğunu getirin yahu dedim. üzgünüz içmek zorundasınız dediler ve gülümsediler.

  sıcak bira içmek istemiyorum arkadaşlar istemiyorum.
 • ülkenin anası sikilmiş.
  dolar almış başını gitmiş.
  sen soğuk bira derdindesin abi.
  sana burada bir söverim kendinden geçersin.
 • keske baslik acip yazma zahmetinde bulununa kadar,bizzat degistirtseydi ona gulumseyen garsona dedirten baslik cidden.konusarak cozulcek bir sorun,eksi sozlukte baslik acarak degil.
 • "erken dönem alman klasiklerinin belki de en güzellerini yazmış adolf anderssen'in bu konuda çok güzel bi hikayesi vardır.

  küçük bi marangoz dükkanının sahibi almond'un kızı klara sürekli zayıflığından yakınmaktadır. almond kızına bir gün der ki, keseceğim odunları istediğim gibi yerine dizmekle mükellefsin. eğer dediklerimi harfiyen yaparsan bu sorununa cevap bulacaksın. klara bu işten bi şey anlamaz ama kabul eder. her gün kütükleri babasının istediği yere koymaya başlar. zamanla küçük küçük odunlar evin bahçesinin her yerini kaplar hale gelir. ve son kütüğü de yerine koyduğunda babası klara'yı evin damına çağırır. klara damdan aşağı baktığı zaman hayrete düşer.
  yerleştirdiği odunlar bahçede dev bir "derdini sikeyim” yazısı oluşturmuştur."
 • ülkenin anası sikilmiş.
  dolar almış başını gitmiş.
  adam efkarlanmış 2 şişe bira içeyim demiş.
  bira da sidik gibiyse içilmez tabi napsın adam amına koyim.
  rezalet gibi rezalet puanım 9/10
  1 puanı da heineken olduğundan kırdım.