• deneme programından sonra beğendim. tabi ki mükemmel değil. artıları; eğlenceli ve aşırı zor değil.

bugün 6 aylık aldım, uzun süreli değerlendirmelerimi ayrıca yazarım.

4 ay sonra edit:
    zorlayıcı değil, çok iyi bir öğrenme de beklememek lazım. iyi bir hatırlatıcı.
    yine de zaman ayırmak gerekiyor ve zaman ayrılırsa faydalı olacaktır diğer tüm kurslar gibi. online olduğu için de disiplinli değilseniz fayda göremeyebilirsiniz. pahalı değil, alınabilir görüşündeyim.

örneğin benim hedefim günde 1 ders bitirmekti (yaklaşık 30 dk sürüyor, 4 ayda 2 ders bitirmişimdir anca. öyle de disiplinsizim ben. siz ben olmayın. siz siz olun, günde 1 ders bitirin.
  • gösterip vermeyen bir başka uygulama.

bir ünite ücretsiz veriyor. ardından ikinci ünite için satın almaya yönlendiriyor. aldığım ücretsiz derste beğenmediğimi söyleyebilirim. zira ücret talep ediyorsan muadilin olan ücretsiz uygulamalardan belirgin bir farkın olmalı.
  • hiç ingilizce bilmeyen birisinin bölümleri nasıl bitireceğini(ilk bölüm bile ingilizce olduğudan yeni başlayanlar için ne kadar uygun bilemiyorum) ve sonucunda hangi seviyede olduğunu merak ettiğim uygulama. british council b1(intermediate) olduğumu söylerken(ki bence de öyle) bu uygulama beni en son seviyeden başlattı. tabi amacım telaffuz(pronunciation- ki bu konuda gerçekten çok iyi) kelime bilgisi (vocabulary) olduğu için baştan başladım. 70 küsür bölüm bitirdim.

programım artı ve eksilerine gelirsek çok fazla tekrara dayandığı için öğrendiklerinizi unutmanız pek mümkün değil. bölüm sonu testleri çoğu zaman exercise denen kısımdan çıktığı için ve sadece 3 seçenek içinden doğru olanı seçmenizi istediği için çok kolay çünkü seçenekler için de can will, can are gibi saçma sapan kalıplar var. uygulamada en çok beğendiğim bölüm video class(bir eğiticinin konuyu anlattığı kısım) ve bölümün üzerine döndüğü videolar. gerçekten kısa film tadında bölümleri söz konusu.

ben nasıl çalışıyorum? öncelikle bilmediğim her kelimeye sözlükten bakıp not alıyorum, sonra grammer için bir evernote'u kullanıyorum ve öğrendiğim kalıpları not alıyorum bir de günlük hayatta kullanılan "an apple a say keeps the doctor away" ya da new york için kullanılan "the big apple" gibi kavramları da ayrıca kayıt altına alıyorum.

fiyatına gelince bence uygun hele ios kullanıcısı iseniz daha da uygun.
  • yaklaşık 5 aydır türlü türlü tekliflerle gelen kurs. az evvel dayanamayıp 15 dolar + 4 lessons olarak aldım. düzenli kullanırsam birkaç ay sonra editlerim.
  • geçen sene alıp kullanmamıştım. bu sene de otomatik yenileme yapıp 500 liramı cekmisler. nasıl itiraz edebilirim ?
hesabın var mı? giriş yap