şükela:  tümü | bugün
  • kapagi takti gene,tam bize uygun topcu ne yapacagi ne zaman yapacagi belli degil ayrica ruhta var elemanda.
  • bu adamın lens’ten farkını anlayamayan lütfen futbol seyretmesin bir zahmet. kendisinin mükemmel bir tekniği olmamasına rağmen lens’ten 8 kat falan daha hareketli bir oyuncudur. oyundaki görevi toplu topsuz delici koşular yaparak rakip defansın dengesini bozmaktır. bunu da kendisi çok iyi yapmaktadır. zaten bunu iyi yapıpta her bulduğunu yapıştıranların adı mane olup bütün kulüpler bütçesini birleştirse de alamıyor.

bugün penaltı aldığı pozisyonda lens olsa adama kamyon gibi çarpıp aleyhimize faul almıştı, bunu yaptığı en az 10 pozisyon bulurum sezon başından beri.

o yüzden lens falan demeyin gerçekten komik oluyor.
  • adam soft yazılım atılmış dizel araba gibi. kalkışı harika. yetişemez derken bakıyorsun top onda kalmış. her defasında şaşırıyorum, alışmamışız.

edit: bunun hard yazılım olanı da vardı bir zamanlar; obafemi martins. o direkt stage 5
  • uzun analizlerle övülmüş. topsuz alanda iyiymiş falan klasik hiç bir sikim yapmayan oyuncu övmesi. aynen kanka sen kimsenin görmediği şeyleri görüyosun mükemmelsin.

tanım: vasat topçu.

edit: vasat bile değil bomboş topçu.
  • bakın bunun bonservisi alınsın isteyenler alsın diaby yi gotune soksun cok net. ben bu kadar yetersiz bir kenar oyuncusu gormedim. ne top ister ne aldıgını dogru kullanır. ne kacanı gorur ne onune pas verebilir. anca bir kaos olussun seksin onune dussun demarkeyken dumduz kossun onu da auta vursun ayagını teknigini silkeledigim.
  • sadece çift forvette yardımcı forvet rolünde oynayabilecek oyuncu. bu adamın kanat oynamaması gerektiğini görmek için alim olmaya gerek yok. adamda top tekniği sıfır neredeyse. tamam boyd ve lens iyi durumda değiller ama adamlar en azından orijinal kanat oyuncuları.
  • başlığına giydirdiğim adamın diğer maça coşması totemini bu eleman için de şimdi kullanıyorum. herkesin ortak fikri, bu elemandan kanat olmayacağı yönünde. açıkçası ben bu elemandan da pek umutlu değilim, delici koşular yapıyor gibi gözüküyor ama oyun aklı biraz zayıf, bunun önüne top atıcaksın koşacak. galatasaray ve denizlispor maçlarında bunun örneğini gördük.
  • mental açıdan çok zayıf bir oyuncu. sahada resmen ne yaptığını bilmez bir halde geziyor. atılan paslara geç reaksiyon veriyor. güçsüz ve savruk. tek iyi özelliği siyahi olması.

not: erkeğim
  • yetenekli mi yeteneksiz mi diye çok düşündüm ve bir kanaate vardım sanırım artık. bu adam yetenekli de olsa, yeteneksiz de olsa önemsiz çünkü oyun zekası çok düşük. hızı ile hipnoz ediyor izleyenleri. bakmayın diri durmasına, basıp topu almasına bu adam yüzünden hücum hattında ciddi bir kreatiflik sorunu doğuyor. ayağına gelen topları ya eziyor, ya yanlış pas tercihinde bulunuyor ya da kaçırıyor. devre arası babel tarzı bir kanat forvet şart takıma, her maça diaby'nin 11 çıkmasıyla lider bitiremeyiz ligi.
  • çöptür kendileri. oğuzhan bir, diaby iki.