• olimpiyat elemelerinin belgrad ayağının mvpsi olmuş fenerbahçe’mizin yeni transferi.

final maçında sırbistan’a karşı 6/8 3lük isabet oranıyla 22 sayı 12 ribaund almış. 3 maçlık mini turnuvayı ise inanılmaz yüzdelerle 17.3 sayı (%87,5 2s, %61,1 3s) 9.3 ribaund, 25.3 verimlilik ortalamalarıyla tamamlamış.

polonaranın sahada kaldığı 32 dakikada italya sırbistan’a 22 sayı fark atmış. kenarda olduğu 8 dakikada ise sırbistan italyaya 15 fark atmış.

bugün bjelicayı adeta paspas etmiştir, silindir gibi üzerinden geçmiştir. sırbistan gibi büyük takıma karşı bu işleri yapması beni çok ama çok umutlandırdı.

bu transferi elemeler öncesi bitirmemiz çok önemliymiş. zira şu performans sonrası cska, barça, efes gibi dev bütçeli takımlar acayip kontratlarla kapmaya çalışırdı.

euroleague’de şimdiye kadar net olarak sezonun transferidir.
  • fenerbahçe'ye hiçbir katkı vermeyen, hatta bazı maçlarda (özellikle de playoffa girmek için hayati önem taşıyan maçlarda) adeta takımı sabote eden oyuncu. lakayıtlığıyla takımın enerjisini de bozuyordu.

efes'i eze eze yendiğimiz final serisinde tek saniye bile görev almadı (muhtemelen bu sayede kazandık o seriyi)...

keskin şutör deniyor da, bu sene euroleaguede %30 üçlük atmış, genel ortalaması %35, üç sezon da eurocup'ta oynamış, orda da %32...

dediğim gibi daha da önemlisi takıma olan negatif etkisi... (bunların dışında hâlâ doğru düzgün kadro yapılanması göremememiz ayrı bir sorun)
  • ya birakin allah askina adam sanki bizi euroleague veya tbl sampiyonu yapti da arkasindan agit yakiyorsunuz, bize dogru duzgun katlisi olmayan adam gonderilmeli zaten
  • kendisini baskonia'da göz ucuyla takip ediyodum, fener'e gelince çok sevinmiştim. italyan oyuncular süperstar olmazlar genellikle ama kumaşları çok nitelikli oluyor. sporun biçok branşında sadakati ve iş ahlakları aşşırı yüksek. bu yüzden takımın sevgilisi olur böyle oyuncular, yararlı da oynarlar. corceviç kendisini harcıyordu ilk aylarda, sonradan oynatmaya başladı. beni de aşşırı kızdırıyordu bu durum. ben kendisi için sadece 91 doğumlu olmasını üzücü buluyorum, keşke 96 falan olsaydı. canı sağ olsun..
  • hatalardan ders alındığını gösteren ilk hamle.

zaten doğruyu konusmak gerekirse avrupadaki oyuncu havuzu belli ve kisitli. dolayisiyla 3.5 - 4 numara icin en mantikli transfer diyebiliriz. sonucta tum sezon istikrarli bir grafik gosterdi. hem ribaund katkisi hem de bence bu sezon biraz ekstra sut soktugunu dusunsem de alan acma ozelligi cok onemli. tum bunlari da verimlilik ortalamasinda tum ligde ilk 10 da olarak yapti ayrica.

ama daha da onemlisi oyun motoru yuksek, savasci bir oyuncu. vesely ve pierre ile birlikte sahada oldugunda biraz size dezavantaji yasacagiz belki ama cabuk ayaklari sayesinde kisalara karsi switch yapmak biraz daha kolay olacak.

yalniz sunu unutmamak lazim, ne kadar guclu forvet-uzun rotasyonunuz olursa olsun, dugumu cozecek yer cesitli yontemlerle sorunlari cozebilen kisalar. bu departmandaki sorunu cozmeden takimin hedefini olcumleyemeyiz.
  • fenerbahçe’nin yeni transferi, mevcut kadroya bakınca gayet yerinde bir transfer. kadromuz güzelleşiyor, transferler gelecek sezon için umut verici.
  • polonara'nın efes sistemi içindeki temel sorunu takıma alışamaması, adaptasyon sorunu falan değil. en iyi dönemlerini geçirdiği takımlara bakarsak polonara'nın hücumdaki ana aksiyon oyuncusu olduğu ve hunharca top kullanan isim olduğunu görürüz. bunu fener'de de efes'te de bulamayınca ki bundan sonrası için de bulamaz, kendisini kapadı çünkü adam atarak var olan biri.
  • fenerbahçe'den sonra efes'te de rezalet oynuyor, daha doğrusu oynayamıyor. halbuki isyan etmiştik neden gönderildi diye, tam ergin ataman'ın aradığı oyuncu ergin bunu uçurur diye. ama efes'te de olmadı. demek ki kelin bildiği bir şey varmış geçtiğimiz sezon. zaten doğru düzgün 1 sezonu var. onun ekmeğini yiyor.
  • tüm kariyeri, italya milli takım serüveni hepsi fenerbahçe'ye gelmeden önce baskonia'da geçirdiği iyi sezondan ibaret. efes'ten zalgiris'e yollandıktan sonra orda da bir varlık gösterebilmiş değil.

dün fenerbahçe maçının sonlarına doğru zalgiris koçuyla arasında enteresan bir diyalog vardı. bu ne oğlumsjsfs;

https://twitter.com/…tatus/1639386301836214272?s=20

velhasıl kelam affet bizi djordevic hocam. sen bunu oynatmayınca sana sallamıştık.
  • kulübü bologna tarafından, testislerinde tümör tespit edildiği ve ameliyat olacağı duyurulan oyuncu. daha dün akşam varese maçında sahadaydı, 12 saat geçmeden böyle bir haber geliyor. geçmiş olsun.
hesabın var mı? giriş yap