• zamanında şikişik şikişik müziğiyle baya bir dilimize dolanmış, mete özgencilin sözlerini yazdığı gökhan kırdar şarkısıdır.

elle tutulmaz gözle görülmez
    batıyor her an, şeffaf hançer sanki
    göstersem yok sanki

yar, ah ayartan yar
    ah unutkan yar
    yar baştan başa göğsümü yar
    öfken içimde har (ya da ööle bişey)
  • sözleri aslen söyledir:

elle tutulmaz, gözle görülmez
    batıyor her an
    şeffaf hançer sanki
    göstersem yok sanki

yar ah ayartan yar
    ah unutkan yar
    yar baştan başa
    göğsümü yar, öfken var

ah ayartan yar
    ah unutkan yar
    yar baştan başa
    göğsümü yar icin rahatlar

kurşuni ay rengi toz duvağın
    hırsızca kaçan ırmaktın
    daha ne kadar daha da mı var
    bu ne öfke, bu ne öfke
    bu ne öfke, bu ne cevher

yar ah ayartan yar
    ah unutkan yar
    yar baştan başa
    göğsümü yar, öfken var

ah ayartan yar
    ah unutkan yar
    yar baştan başa
    göğsümü yar icin rahatlar

bayılırım mete ozgencil calismalarina....
    (bkz: yalan)
    (bkz: nerelere gideyim)
  • yillar yillar oncesinin guzel bir sarkisidir.. klibini hatirlarim, uzunca elbiseli bir kadin vardi, elbisesinin arkasi acaip uzundu, basamaklardan inerken yerde surunuyordu falan.. cok suhtu ya.. o haliyle hem de.. klip siyah beyazdi bir de.. bir seyler kiriliyordu ayrica klipte..
  • o zamana bakılırsa en güzel klip girişinin bulunduğu şarkıdır. muhteşem başlar tim burton filminde sanırsınız kendinizi. sonuna doğru hint filmi izlemişten beter olursunuz o ayrı..

aynı zamanda söz konusu klip the ring'in ilham kaynağı olmuştur.. kesin bir ara gösterilmiş japon kanallarında ve adam çalmış. giriş kısmından sonra katılan sarışın kadın da dikkatli bakılırsa naomi watts

oynatalım;
    (bkz: http://www.youtube.com/watch?v=pbhrp5s7eow)
  • ikinci bölüme geçişte kullanılan kemanlar tek kelimeyle muhteşem. ardından duyulan kanun tınıları, en baştaki saksafon ve gitar kombinasyonları.. sözler, beste, aranjman, nakarat, biraz hüzün, biraz gizem sanki.. e biraz da 90'lar.. yok böyle bi' şarkı.
  • ben mi çok fesatım, yoksa bu şarkının sözlerinde bir takım mesaj mı var?

bilmece gibi şarkı aga..

elle tutulmaz,*
    gözle görülmez, *
    batıyor her an, *
    şeffaf hançer sanki, *
    göstersem yok sanki.. *
  • gökhan kırdar'ın '95 tarihli, içinde yatağına göz koydum, üstüme basıp geçme ve gece, melek ve bizim çocuklar'ın da bulunduğu, göksoy plakçılık'tan çıkan 2. albümü tutunamadım'ın a1 $arkısı.
    "nakaratına hastalıklı bir $ekilde bağımlı olduğum $arkılar" diye bir liste yapsam hep ilk 3'e oynayan ve bu sebepten o dönemler* her dinlediğimde / söylediğimde annemin "allahım hani $öyle bi parça normal bi çocuk olsaydı n'olurdu ki $u?" bakı$larıyla mü$erref olduğum $arkıdır aynı zamanda.
  • hiç umulmadık bir anda nakaratıyla dillere dolanır.

yar ah ayartan yar
    ah unutkan yar
    yar baştan başa
    göğsümü yar, öfken var

bu sözlerin bu denli vurucu olması bir müziği iki gökhan'ın sesi. ötesi yok.
  • 90'ların en güzel parçalarından.
  • gökhan kırdarın en sevdiğim şarkısı. en az yerine sevemem kadar ilgiyi haketmekte.
hesabın var mı? giriş yap