şükela:  tümü | bugün
 • ulrich schnausun sevdigi gruplardan..
  http://www.airiel.com/
  $u an sonicbaby records ile calisiyorlar..
 • 1997'de chicago'da jeremy wrenn öncülüğünde kurulan grup.

  2005 yılına kadar dream pop-shoegaze işleriyle ön plana çıkan plak şirketi clairecords etiketiyle 4 ep yayınladı, ardından bu ep'leri winks and kisses [box set] edı altında topladı. yetmedi, highwheel records'dan 2007 yılında the battle of sealand'i yayınladı. albümün hatrı sayılır kritiklerden ortadan hallice puanlar/yıldızlar alması, airiel'i yeni nesil shoegaze sahnesinde adından söz ettirmesine yetti. aslında grubun, 2000ler shoegaze/dream pop gruplarından farkı biraz daha melankolik bi müzik yapıyor olmaları. ve sürpriz değildir ki tam olarak bu nedenle şarkılarını loop'a alıyorsunuz hastalıklı gibi.

  grubun ilk ve elimizdeki şimdilik son albümü the battle of sealand'le ilgili zamanında yapılmış detaylı bir "review" için:

  http://pitchfork.com/…/10573-the-battle-of-sealand/

  işbu albümdeki favorim stay içinse:

  http://fizy.com/s/153laq
 • 10 yıl aradan sonra molten young lovers adıyla yeni bir albüm çıkarmışlar. ep'leri saymazsak grubun ikinci albümü oluyor bu. shoegaze zaten tür itibariyle anaakım bir popülerlik vaat etmiyor gerek dinleyicisine, gerek icracısına. dolayısıyla bir çıkış, bir tanınırlık elde etmelerini bekliyor değilim bu albümle fakat shoegazer'ları memnun edebilecek bir çalışma olmuş bence. o güzel 80'ler tınısı yakalanmış gibi, noise yerli yerinde çok abartılı değil. uzun gitar ritimleri de var.

  albümdeki şarkılardan sharon apple 13 yıl önce çıkmış ep'lerden birinde de yer alıyordu zaten. onun dışında en çok cloudburst ve albümle aynı adı taşıyan şarkıyı beğendim şimdilik. inside out'u da plase olarak seçiyorum. shoegaze meraklısı varsa bence bir denesin.

  ps: şarkılar bir hafta on günde 200-300'er kez dinlenmiş hepi topu. onlar da grup üyelerinin eşi dostu fb arkadaşı desen pek bir şey kalmıyor geriye.
 • hic de fena olmayan bir kayitla geri donmus grup. halkimiz shoegaze'e ac.