• piste basarili bir inis(hostes hanim harika bir inis oldugunu soyledi) yaptiktan 5 sn sonra ucagi paramparca etmeyi basardigim asiri guzel simulasyon oyunu.
  • rortos’un ios ve androidler için yapmış olduğu çok kaliteli ve gerçekçi bir simülasyon oyunudur. kesinlikle indirin ve oynayın. 10 gündür oynuyorum elimden telefonu bırakamıyorum.

not: inanılmaz şarj yiyen bir oyun aynı zamanda.
  • yaklaşık bir yıl önce telefonumun “abi oyunlara günde ortalama bir saat harcıyosun , yazık bence” demesi üzerine aynı firmanın (bkz: rortos) extreme landings oyununu sildikten sonra geçen hafta ipad pro’da deneyimleyince telefona yükleme kararı aldığım ve şimdilik beni bir kaç ufak hata dışında üzmeyen simülasyon.
    canımı sıkan noktalara gelince;
    uzun taxi süreleri:
    ya arkadaş euro truck simulator oynamıyoruz canına yandığım bir saat beni eşşek kadar heathrow (bkz: london heathrow airport)’da gezdirmesen olmuyo mu? bu mu yani gerçeklikten anladığınız? tamam skip edebiliyoruz ancak bu da bize para veya xp eksiği olarak geri dönüyor. yapmayın
    uçuş dinamiğindeki saçmalıklar:
    en sinir bozucu olanıda pike açınca (bkz: speed brake) uçağın düşer gibi irtifa kaybetmesi . güzel dostum her uçak pike açınca yukarıdan parmakla basar gibi alçalmaz , pike seni yavaşlatan bir kumandadır. eli mahkum pikeyle iniyoruz ancak bu inişten ziyade kontrollü düşüş hissi veriyor.
    bir diğeri de flapları full extend konuma getirince burnu hiç yukarı vermemesi. biraz çalışın bu konuda arkadaşım , bırakın biraz burnu ezelim , her süratte flap açınca sanki hiç bi bok yokmuş gibi devam edelim . bak ne güzel max lg sürat limiti koymuşsunuz , flap için neden limit getirmiyorsunuz? sen aç bakalım 400 knot ile seyreden dev gibi bi uçakta bütün flapları da gör ebenin tenasül organlarını.
    free flight olmaması:
    extreme landings’de parayı basınca missler gibi istanbul’dan kalkıp ankara’ya iniyorduk . belki çarçur etmeyi seviyorum parayı bu boktan özelliğiniz için . neden kuzum ? ha? zaten full flight’ınız da bok gibi ( şimdilik mi öyle bilmiyorum) , take off , climb ondan sonra tamam gari hadi inişe diyip descend ve approaching’e geçiyosunuz. hani lan rota?
    neyse sakinim.

yine de teşekkürler . belki 5 sene sonra infinite flight ile harmanlanmış bir oyun çıkarırsınız. şimdilik idare ediyoruz.
  • son güncellemeye cortlamıştır. oyuna google veya facebook hesabıyla bağlanılamıyor. olum bak rortos, alnımın teriyle 36. seviyeye geldim, eğer en kısa sürede yeni bir güncelleme getirip oyunu düzeltmezseniz, italya'ya gelir, ofisinize bonba atarım.

editasyon; düzeldi, kesin bilgi yayalım.
  • ilk başlarda güzel güzel oynarken, oyunun tam ortasına yaklaşırken sıkmaya başlayan oyundur. seviye 8’den seviye 9’a geçmek için gerçek bir pilot’tan daha fazla uçuş yapmak gerekiyor sanırım.

öyle güzel kilitlenmiş bir kurgu varki, üçüncü pilot’tan ikinci pilot’a terfi etmek için ciddi para istiyor. o parayı kazanabilmek için açılan rotalarda pilotları uçuşa yollayıp, sürekli olarak bizim de uçuş yapmamız gerekiyor. açtığım son 2 uçağın ehliyeti, bae uçağına bağlandığı için o 2 uçağa yatırdığım onca para çöpte bekliyor şuan.

neyse çiftlikbank mağduru gibi veryansın ettim, sonuçta bu adamlar da para kazanacak. oyun gerçekten para vermeyi hak ediyor ama ben vermeyeceğim
  • rule sırasında sırf ibnelik olsun diye bizim geçiş güzergahımızda bekleyen uçaklar dışında sevdiğim mobil uçuş simülatörü.

daha havadayken görüyorum ibneleri. dizilmiş bekliyorlar gelsin de şunun hızını keselim diye. ayrıca tam uçuş görevleri için save özelliği eklense iyi olur. ben 8 saat nasıl uçak uçurayım insafsız rortos?
  • çok güzel grafik ve kontrolleri olan oyundur. muadillerine göre android açısından gayet güzel ve gelişmiş. bayağıdır oynuyorum ama boeing md90'ı açmaya yeni yaklaştığım oyundur.

edit: boeing 737'yi yaklaşık 1 ay önce açtım.
  • artık bazı özelliklerin eklenmesi gereken oyun.

kule ile irtibat, iniş-taksi ışıkları açma/kapama, apu kontrolü, hatta fmc veri girişi gibi biraz daha ayrıntı içerse inanılmaz keyifli hale gelebilir.

ilk ay gerçekten keyif verse de bir noktadan sonra çok sıradan hale geliyor. 3 rota sonrasında yeni lisans istemesi, her bir lisansı almak için gerekli olan para, parayı denkleştirsen dahi beklemen gereken süre gibi durumlar insanı oyundan soğutuyor.

önceden full fly’lar daha fazlaydı. son güncellemeler ile birlikte bayağı azaldı. hatta artık kalkıştan bir süre sonra direkt inişe geçiyor oyun otomatik olarak. burada kullanıcıya bir tercih şansı verilebilirdi bence.
  • ios ve android platformlarında yer alan, pilot olduğunuz oyun. tavsiye ederim.
  • 4-5 aylık emeğin sonucundabae sytems 146 certificate e'ye kadar gelip, bir gamecenter takıntısı yüzünden oyunun donması nedeniyle, verilerim saklanmıştır zaar diye düşünüp silip geri yükleyip açtığımda bütün verilerimin kalahari çölü gibi bomboş olduğunu gördüğüm ve 1 aylık es vermek durumunda kaldığım uçak uçurtması oyunu. iki gün önce 4 haftalık bekleyişe dayanamayıp firmaya mesaj yolladım, kaç aylık emek var burda sıfırdan başlarsam oynamam diye durumu anlattım. ertesi gün hesabınızı geri tanımladık diye cevap geldi. kaçırdığım uçuşlara mı yanayım? kazanamadığım paralara mı yoksa açamadığım ehliyet ve uçaklara mı yanayım? tesellim sorunun çözülmesi..
    kısmetse temmuz gibi ikinci pilota girip, ağustos eylül gibi kaptan pilota terfi edeceğim.

t2: telefonumda en oynanılası, günlük online yarışmaları da olan uçak oyunu.
hesabın var mı? giriş yap