şükela:  tümü | bugün
  • ön edit: aktroller neden başarılı konulu deneye hoşgeldiniz suser arkadaşlar. aşağıda gördüğünüz gibi matematiksel olarak ironi olduğu bariz başlık altında toplanan suser sayısından yola çıkarak aktroll oluşumunu rahatlıkla (bkz: voltran) benzetebiliriz. başlık sahibi aktroll voltranın kafasını oluştururken biz geri kalan suserler de tahmin ettiğiniz üzere kolu bacağı ve kıçını oluşturuyoruz. varmak istediğim sonuç şudur:
    trollük tek kişilik bir hareket değildir. aktroll oluşumunun ana gövdesini tuzağa düşen bizler oluşturmaktayız ki bu zaten bilinen bir durum.

esas kötü olan ve bir o kadar da belli olan ak partisinin gücünün kaynağı cahillik, çeşitli şekillerde ortaya çıkmaktadır. eğitim eksikliğinin yol açtığı cahilliğin yanında, beni de kapsayan ve artık iktidara karşı önüne geçemediğimiz öfkenin, insanı körleştirerek sağlıksız kararlar almasına yol açan bir nevi cahilleştirme etkisi olan öfkemizin bu aktroller tarafından suistimal edilmesinin artık son bulması gerekmektedir.

lütfen öfkemizle cahilleşerek gücünü cahillikten ve yalanlardan alan bu parazit oluşuma daha fazla destek vermeyin. atatürk’e yakışan, aklı başında soğuk kanlı bireyler olarak düşündükten sonra hareket etmeliyiz. hepimizin geçmesi gereken bu zorlu sınavda başarılar dilerim.

unutmayın. cahiller etki-mantık-tepki zincirinden mantık parçasını çıkarıp deniz anası seviyesinde etki tepki döngüsünde yaşarlar. trollerin amacı öfkenizi kullanarak mantık devrenizi yakmak ve aynı zamanda mesajlarını iletmektir.
    —————-

orjinal entry:

eğitimde yaya kalan laikçilere kapak olsun. dikilen 400 bin milyar fidanı da unutmayın.
  • türkiye'de 2017 yılı itibarıyla 186 üniversite vardır. bunlardan 119'i devlet üniversitesi, 67'ü vakıf üniversitesidir.kaymak

ek: ironi olduğunun farkındayım. 81 ile o kadar üniversite yapılamaz zaten.
  • her ile üniversite hedefi konduğu ve hepsinin de yapıldığı bir gerçek, bu gerçeği görüp kabullenmeniz lazım. aslında sizin hep lise mezunu olarak kalmanız lazımdı.
  • "üniversite yapmak" ne la, hayatı inşaattan ibaret sanıyor bazı bünyeler..
  • başarı?

üniversite yapmak basittir, ortada başarı var mı onu sorgulamak lazım.
  • "üniversitelerin niteliği nedir?" sorusu ise halen mavi ekran verdirmektedir.
  • "duble yol" mantığıyla hareket eden ak partisinin, (ak partisi ne aq?) ülkemizin üniversitelerini bölerek kurduğu üniversitelerin de içinde olduğu sayıdır.
    sıfırdan kurulanlar ise, "saldım çayıra, mevlam bayıra." ilkesiyle, kendi haline bırakılan üniversitelerdir.
  • ak partisinin (ak partisi?) açtığı, yeterli öğretim elemanı, ekipman ve bilimsel anlayış gibi bir üniversitenin sahip olması gereken hiçbir şeye sahip olmayan üniversiteler, ülkenin son yıllarda aldığı en büyük hasarlardan bir tanesidir. buralardan mezun olmuş doktorlar, avukatlar, mühendisler çalışmaya başladıkça etkileri yavaş yavaş anlaşılacak.

çok üniversiteye değil; öğrencilerin 20 bin liralık borç ile işsizliğe mezun olmadığı, eksiksiz ve kaliteli üniversitelere ihtiyacı var ülkenin.
  • fen liseleri bitti, anadolu liseleri bitti... ilköğretim sistemiyle oynaya oynaya onu da bitirdiler. he yavrum 1200 üniversite. bitirince binalarını da gözünüze* sokarsınız.
    (bkz: vasıf)
    (bkz: nitelik)
    (bkz: kaliteli eğitim)

edit: başlığı düzelt bari evlat... "aq partisinin 14 yılda 1200 üniversite yapması" yaparsan yazım yanlışı düzeliyor, imla bakımından kusursuz bir hâl alıyor başlığın.

edit 2: üniversitede mi öğrettiler sana böyle başlık açmayı?

edit 3: dayanamayıp (bkz: seçime kadar troll başlıklara yazmama kampanyası)'na ihanet ettim. ben ettim, siz etmeyin kafası çalışan arkadaşlar.

edit 4: 400 bin milyar fidan nedir lan? 400 trilyondur o. paradan altı sıfır atılınca sizin beyinler de yandı tabii...
  • yakın zamanda rusya'ya döneriz.
    kadın hayat kadını, sorsan 2 master bitirmiş.

önemli olan kaç tane üniversite yaptığınız değil, kaçının diplomasının uluslararası gerçerliliğinin olduğudur.

yoksa asgari maaşa mühendislik yaparsınız.