• türkiye'de 2017 yılı itibarıyla 186 üniversite vardır. bunlardan 119'i devlet üniversitesi, 67'ü vakıf üniversitesidir.kaymak

ek: ironi olduğunun farkındayım. 81 ile o kadar üniversite yapılamaz zaten.
  • "üniversite yapmak" ne la, hayatı inşaattan ibaret sanıyor bazı bünyeler..
  • ak partisinin (ak partisi?) açtığı, yeterli öğretim elemanı, ekipman ve bilimsel anlayış gibi bir üniversitenin sahip olması gereken hiçbir şeye sahip olmayan üniversiteler, ülkenin son yıllarda aldığı en büyük hasarlardan bir tanesidir. buralardan mezun olmuş doktorlar, avukatlar, mühendisler çalışmaya başladıkça etkileri yavaş yavaş anlaşılacak.

çok üniversiteye değil; öğrencilerin 20 bin liralık borç ile işsizliğe mezun olmadığı, eksiksiz ve kaliteli üniversitelere ihtiyacı var ülkenin.
  • fen liseleri bitti, anadolu liseleri bitti... ilköğretim sistemiyle oynaya oynaya onu da bitirdiler. he yavrum 1200 üniversite. bitirince binalarını da gözünüze* sokarsınız.
    (bkz: vasıf)
    (bkz: nitelik)
    (bkz: kaliteli eğitim)

edit: başlığı düzelt bari evlat... "aq partisinin 14 yılda 1200 üniversite yapması" yaparsan yazım yanlışı düzeliyor, imla bakımından kusursuz bir hâl alıyor başlığın.

edit 2: üniversitede mi öğrettiler sana böyle başlık açmayı?

edit 3: dayanamayıp (bkz: seçime kadar troll başlıklara yazmama kampanyası)'na ihanet ettim. ben ettim, siz etmeyin kafası çalışan arkadaşlar.

edit 4: 400 bin milyar fidan nedir lan? 400 trilyondur o. paradan altı sıfır atılınca sizin beyinler de yandı tabii...
  • üniversiteler pilot uygulamalardır, devlet hem bir şeyler dener hem de ideolojik aygıt olarak kullanır ve okunulan süre boyunca ileride oluşucak vatandaşı yaratır. 17-18 yaşında insanlara kolayca fikirler aşılanıp bunların kabul görülmesi sağlanır (bkz: beyin yıkama)
  • yakın zamanda rusya'ya döneriz.
    kadın hayat kadını, sorsan 2 master bitirmiş.

önemli olan kaç tane üniversite yaptığınız değil, kaçının diplomasının uluslararası gerçerliliğinin olduğudur.

yoksa asgari maaşa mühendislik yaparsınız.
  • tl değerlensin diye para basmaktan farksızdır.
  • peki bu üniversitelerde kaç profesör, kaç doçent vardır?
  • nicelik bakımından bir ilerleme var pek tabi ama nitelik yerlerde.
  • ya şu ironiden anlamayan gerizekalılar ölse ülke iq ortalaması yükselecek aq.

(bkz: 400 bin milyar fidan) *
hesabın var mı? giriş yap