• insanı deli eden durum. bakarsın 10 dakika var, ''ulan'' dersin, ''on dakikacık kalmış hay ben böyle işin''. sonra o 10 dakika, 10 dakika kalmasının ne kadar kötü olduğunu düşünerek geçer ve hiç bir işe yaramaz.
    ama uyanmana 3-4 saat kala gece yarısı uyanmak ne kadar harika birşeydir. belki bi mutfağa gidip su içersin ya da tuvalete gidersin. sonra yatağına dönüp ''oooh daha saatlerim var önümde'' diye mutlu mutlu tekrardan uykuya dalarsın.
  • genellikle başıma gelendir. ama yine de her zaman için alarm çalmadan 1-2 saat önce uyumaktan çok daha tercih edilesidir ve tabii ki alarmı farkında olmadan kapatıp saatlerce uyumaktan da.
  • tekrar uyunması halinde, alarm caldıktan en az yarım saat sonra uyanilacagı anlamına gelir. bu da işe/okula geç kalınacak demektir. yapmayınız, benim durumuma düşmeyiniz.
  • alarm zil sesini serdar ortaç şarkısı yaptım, çalmadan önce uyanıp kapatıyorum.
  • metin üstündağ'ın 5 eylül 2013 penguen sayısında bahsettiği durum. bulabilen varsa yazısını paylaşabilir yeminle üşeniyorum yazmaya
  • "heheyt! işte bu sefer alt ettim seni ibne!" gibi bir saçmalamaya yol açabilir.
  • hahaaa alarm çalmadan iki saat önce yapılan eylemdir.. ne on dakikası ne yarım saati,, psikolojik sanırsam sabah işim varsa ve saati kurmuşsam düzenli olarak belirli aralıklarla uyanırım geceleri.. sonra sevgili alarm çaldığında kalkmak istemem ama işim varsa hoop kalkarım deli gibi. ne saçmasapan biriyim ben ya şuan daha bi farkına vardım :)
  • yaşlılık belirtisi
  • şaşırtıcıdır. şahsen hiç böyle bir şey yaşamadım. oturarak alkışlıyorum sizi.
  • hiç de mutluluk vermeyen durumdur. eğer alarmdan önce uyanmadan mutluluk duymak isteniyorsa, en az alarm anından yarım saat önce uyanılmalıdır ki "oh oh ne güzel, daha yarım saat var" deyip huzurla gözleri kapatabilmeli insan. yoksa "ulan 10 dakika daha uyuyayım" dedikten sonra en erken alarmdan yarım saat sonra kalkılır. bunun nasıl bir mutluluk vereceği meçhuldur.
hesabın var mı? giriş yap