18170 entry daha
  • çıtayı öyle yerlere koyuyor ki her seferinde, bu saatten sonra kimi getirse kendisi sayesinde getirdiği hoca da sıfır kredi ile başlayacak. ve muhtemelen getirdiği hoca ile beraber gidecek. inşallah doğru dürüst bir aday çıkar da aziz ve ekibine kalmaz gene fenerbahçe.

bielsa favre fonseca kovalarken haftalarca, rebrov benzeri çıkışta olan hocaları da kaçırdı. şimdi başı kesilmiş tavuk gibi bütün tuşlara basıyor. angelovski'nin medya uydurması olduğunu düşünüyorum ama muhtemelen milli takım hocalarından birini getirecek, sonuç yine hüsran.

son bir umut başkan, utandır hepimizi be haydi gözünü seveyim.
  • emre diyenler var hala şaka gibi. yahu ne ara vasata almıştınız bu kadar? pro lisansı olmayan adama fenerbahçe teknik direktörlüğü vermek de nedir? emre kim? hoca olarak ne başarısı var? hangi kritik anda hocalığı ile durumdan kurtulmuş?

rakiplerin hocasına bakıyorsun yılların çakalı fatih terim ile o yoldan giden sergen. fatih'in zaten manipülasyonda üstüne yok. her sene çıkar yok zorlu sezonu der yok organize kötülük der ortalığı karıştırır.

sergen desen kritik anda egosunu da devreye sokarak işi inada bindirip vites arttıran bir hoca. hatay maçında rakip hoca ile inatlasti göreceğiz bu hafta kim kime napıyor dedi 7-0 bitti. aboubakar kendisini yarı yolda bıraktı çöp larinden forvet yarattı. kendisi döneminde her futbolcu üzerine koydu.

emre ne yaptı? başkasının kurduğu takımı devralip hoca değişikliğinin takıma verdiği gaz ve eski sevilmeyen hocadan kurtulma motivasyonu ile 8 maçlık kısa bir maratonu koştu. en kritik son 3 haftada ne yaptı? bunların ikisinde gol uzatmada geldi. en en kritik ve yensen şampiyon olacağın sivas maçında takım yoklari oynadı. gol atması gereken maçta rakip kaleye gidemedi. 1 maçla şampiyonluğu verdik ve emre bunu sadece seyretti çünkü b planı yok. oyun sıkıştığında açacak tecrübesi yok. emre kötü demiyorum tecrubesiz. fatih terim buna benzer en az 15 maç yaşamıştır kariyerinde milli takimlar dahil. emre'nin ilk kez böyle maçıydı ve onda da sahada sivas'ın oyununu seyrettik. o da bizimle seyretti.

mesut özil gibi adam getiriyorsan onun saygı duyacağı hocayı getireceksin. sen mesut olsan emre'yi erol'u sallar misin? ha hoca getiremiyorsan mesutu da almayacaksin o zaman. kısacası takıma göre hoca seçeceksin. yoksa ferrariye tüp taktıran adam gibi oluyorsun.

illa ki klopp gelsin guardiola gelsin demiyoruz. fenerbahçe'nin hedefi real madrid barcelona değildir. hiçbir türk takımı bu kalibrede değil zaten. fenerbahçe'nin ilk hedefi shakhtar gibi zenith gibi olmaktir. b sınıfı bir yabancı hoca ve volkan gibi aurelio gibi selçuk şahin gibi abilerden kurtulmuş bir takım yaratılmalıdır. gelen hoca %100 kendi ekibiyle gelmeli ve takım bu ekibe emanet edilmelidir. yoksa cocu örneği gibi sen takımı yönet transferi comolli yapsın yardımcın da eski kovduğumuz hocanın yardımcısı olsun modeliyle küme düşme hattını görürsün. ortada daha hoca yok 2 tane transfer var. adam hatalarından gram ders almıyor. paradan şikayet ediyorsun yarın yeni gelen hoca bu 2 transferi yetersiz bulup aynı yere 2 adam daha isterse ne yapacaksın?
  • euro 2020 de görev yapmış bir hoca getirmeyecekse yine ağır eleştirilecektir.

başkan , yine sezonu eksiklerle açtık

bu kez ortada hoca yok.
  • iyi insan, fenerbahçe sevgisinden asla şüphe etmem, kızdığım tek yanı var çok fazla vaat veriyor. başkanlık sürecinde zaten sen kazanacaksın bu belliydi neden çıkıp pazartesi hoca açıklıyoruz diye ortaya yine vaat verdi anlamadım. yani onu yapmayıp deseydi ki en iyisi için uğraşıyoruz eyvallah zaten alışığız taraftar olarak böyle şeylere.
    olmadı ali başkan. bizim vaatlere karnımız tok. icraat bekliyoruz.
  • başlatmayın td'nize lan, forvet yok. forvet daha önemli.
  • ben kendisine verilen tepkilerin iki ayaklı olduğunu düşünüyorum.

birinci ayak samimi şekilde gidişattan memnun olmayan ve sayın koç'u başarısız bulan taraftarlar. yani bu başarısızlığın adı puan tablosu olur, teknik direktör seçimi olur, kadro olur vesaire. ama bu taraftarlar biraz da koç ile ilgili büyük umutlar da besledikleri için haklı olarak canları yanmış hissediyorlar kendilerini. bunda bir sıkıntı yok.

fakat asıl medyada çöreklenmiş bir ikinci grup var. bence onların tepkileri farkında olmasalar veya itiraf etmeseler de sınıfsal. çünkü koç doğuştan şanslı bir adam. sahip olduğu yaşamın, pozisyonun, gücün kaynağı bile kendisi değil. bunun verdiği cesaretle de kendi bildiği gibi oynayabiliyor. bu senelerdir kamuoyunda gücü olan, daha alt sosyoekonomik gruplardan gelen ve ali koç tarafından fazlaca kararlara müdahale ettirilmeyen kişileri delirtiyor diye düşünüyorum.

düşünsenize diyelim ki bir hakem eskisisiniz. anadolunun mütevazı bir semtinden çıkmış, senelerce kendinizce savaşa savaşa, stadyumlarda küfür yiye yiye bir kariyer yapmışsınız. sonra televizyona geçmiş yine orada belli bir güce ulaşmışsınız. ama gücünüz yalı çocuğu dediğiniz adama geçmiyor. sanki mahallenin zengin veledi top sahasına gelmiş ve sizi kovmuş gibi. ben ona yönelik tepkilerde bu öfkeyi hep seziyorum. ha sayın başkan da onlara malzeme veriyor mu zaman zaman veriyor o ayrı.
  • volkan demirel alternatifi de değerlendirilebilir bence. adam ömrünü fb'ye verdi. elinden gelenin en iyisini yapar. yanına da yetiştirmesi için daha genç, kafa dengi bir antrenör koyulur.

bir elin nesi var iki elin sesi var demişler.

kafa kafaya verince her işin üstesinden gelirler.

böyle güçlü bir teknik kadro futbolcuların da daha motive olmasını sağlar.

biz hep kaliteyi uzakta arıyoruz.

zorunlu tanım: fenerbahçe başkanı.
  • o
    ||~- .. siz benim vizyonumu anlamadınız !
    /|
    ................. 0/ ali koç başkan fenerbahçe ş..
    ................./||
  • hoca da önemli ama

kondisyoner en iyisi olmalı ..
14959 entry daha
hesabın var mı? giriş yap