şükela:  tümü | bugün
737 entry daha
  • son gelişme!

kremlin: türkiye'nin, 3’lü görüşme için rusya ve ukrayna liderlerini ankara'ya davetini memnuniyetle karşılıyoruz.
  • nerede berlin'de ruslara dur diyen amerika.
    nere de o generaller. nerede eisenhower, mac. arthur.
    nerede ronald reagan.
    hiç mi yok (o beyaz sarayda şanlı masayı fuzuli işgal eden baykuş, hasta, bunak biden yerine) şu rus ayısına dur diyecek bir babayiğit.
  • bazı arkadaşlar disiplinlerarası iletişim yöntemini kullanarak, geçmiş bazı tarihî olayları ilgili konuyla harmanlayarak günümüz konjonktürüne uyarlamış, hakikaten okunası entryler bırakmışlar!

kaleminize sağlık efenim. var olun.

öncelikle, ben naçizane; savaşın her türlüsü kötüdür, diyerek işbu konuyla alâkalı pek konuşabilecek bir bilgiye sahip olmadığımı söylemeliyim.

ille de bir şeyler karalayacak olursam…

almanların ab'de belli bir nüfuzu ve nüfusu var ki amerikalılara zıtlar! ukrayna konusunda etliye sütlüye karışmıyor, ruslara ses çıkarmıyorlar.

avrupa 7 başlı ejderha! ancak ruslardan hazzetmedikleri de çok açık.

amerikalıların derdi ukrayna(lılar) değil! maksatları rusya'nın palazlan(ma)ması.

rusların derdi ezelden beri aynı sıca…şaka şaka, yayılmacı politika. adamlar lazkiye'de arkadaşlar! sıcak deniz diye ille de kaş'a konuşlanacaklar diye bir kaide yok. sıcak deniz merakları plajlardan ziyade hinterland.

hülasa, dünya devletleri arasında tam bir meksika açmazı havası hakim!

ben mi!?

ne nato ne de avrasya!
    tam bağımsız türkiye!

hareketlilik harekâta dönüşmez inşallah.
  • çoğu yazılanı okudum, siz sanırım haberleri ve olayları sadece turk medyasından okuyorsunuz. biri yazmış abd simdi yunanistandan yardım istesin, diğeri yazmis nato buna izin vermez. nato'nun tam ismini söyleyemeyecek adamlar gelmis analiz kasmış.

2 konu çok net;

1 - rusya istedigi gibi ukrayna'ya girecektir, su anda ab devletlerinin yapabilecegi tek şey ukraynaya silah vermek, lojistik sağlamak ve rusya'yı kınamak. sebebi ise, rusya ile ters düşmek ab devletlerinin isteyecegi son sey (enerji krizi).

2 - türkiye içten, dıştan, ortadan, göbekten her şekilde amerika'ya bağlıdır. size medya ile yansıtılmasa bile bu malesef böyledir. söyle örnek veriyim, 20 yıllık iki arkadaş düşünün, ve bu arkadaşlardan birisi digeri hakkında cok cok cok fazla şey biliyor ve bunları kullanmak ile tehdit ediyor.

böyle bir savaş umarım cikmaz, çıkarsa da umarım ucu bize dokunmadan sağ salim atlatırız.
  • ulan burada ruslar sıcak denizlere inmek istiyor deyip duranlar :. size göre karadeniz sıcak bir deniz mi ?
    rusların esas inmek istediği sıcak denizin hangisi olduğu ,ana hedeflerinin neresi olduğu açık değil mi.
    suriyede , ermenistan da . kırım da askerleri var bu üçgenin ortasında kalan ülke neresi acaba ?
    ukraynayı yapay ilan edip rus yancılığı yapan andavallılar bilin bakalım asıl hedef neresi.
  • başlık 2014'ten beri var. demek oluyor ki rusya ukrayna savaş riski de o günden beri var. 8 sene boyunca başlayamamış bir savaş bundan sonra da başlamaz, başlayamaz. dünya henüz konvansiyonel bir savaşın gereği olan enerji birikmesine sahip değil.
  • (bkz: #132528605) 2014' te sıcak savaş yaşandığı için başlık 2014'ten beri var olabilir mi analiz31 reis.
  • alex jones'un yalancısıyım, nükleer rus denizaltıları alarm haline geçmiş. rusya küba, ve venezuela'ya stratejik güçler göndermeyi düşünüyormuş.
    https://youtu.be/tlrcy0vlcy4?t=217
  • şu rus amerika çin üçlüsünü hiç sevmiyorum birbirini yiyip s olup gitseler de kafamız az buçuk rahat etse
  • çin rusya ve iran bu üçlü doğuyu batı egemenliğinden kurtaracak. bu kadar basit. ebesinin amındaki adamlar gelip başkalarının evinde yaşayıp onların yaşantısıyla ilgili karar vermeye çalışıyor. çok saçma değil mi? çin tayvan'a rusya'da ukrayna'ya saldırıp batının öyle avel avel izlemesiyle sonuçlanacaktır. şuanda doğu batıdan çok daha garanti ekonomiye sahip. umarım savaş çıkmadan herkes kendi kavuğuna çekilir ama bati ciddi manada doğuyu tehdit ediyor. rusya'nın ukrayna'ya saldırma gibi bir planı yok. avrupa ukrayna'yı nato'ya almayı konuşuyor bir zamandır. rusyada haklı olarak be amına koyduklarım siz benim etrafımı mı kuşatmaya çalışıyorsunuz. amınıza koyarım diyerek tepki vermesidir. kazakistan olaylarıda adım gibi eminim batının rusya'yı bir süre ukraynadan uzaklaştımak istemesinden kaynaklı ve rus yanlısı kazak cumhurbaşkanını devirmek olmasıdır. yani burada rusya kötü adam rolündeymiş gibi bir algı yapılıyor ama her ülke kendi egemenliği için savaşır. aslında açık açık rusyanın çevresi kuşatılmaya çalışılıyor çocuk olsa bunu anlar ama medyaya bakında rusya ukraynaya saldıracak deniliyor işgalci barbar bir rusyadan söz ediliyor. batı sosyal medyada algıyı çok iyi yapıyor.

not: ulan adamlarin yaşam bicimi beni ilgilendirmez. kominist yada seriatla yonetilmeleri kendilerini alakadar eder. ama gelipte ebesinin amindan sen soyle yapamazsin sen nukleer silah barindiramazsinda diyemezler adamlara. her bolge kendi kurallariyla gelenekleriyle yonetilir bu kadar basit. halkta memnunki asirlardir o sekilde yasamaya devam ediyorlar. ama bir gercek varki bati tum ulkelerin kendilerine itaat etmesini istiyor. buna karsida adim atiyorlarsa adamlarin gelenek gorenek ve yonetme sekli bizi alakadar etmez. sevip sevmeyiz farkli ama karsi gelmeleri desteklenir. bati kendi halkini demokrasiyle yonetirken baska ulkeleri pasif somurgeler haline getirmeye calisiyor. batinin duzen baris getirecez diye giripte sikmedigi bir ulke var mi bunu bana soyleyin. orta doguda yaptiklarinin aynisini ellerinden gelse rusya ve cindede yapacak bu orospu cocuklari.
46 entry daha

hesabın var mı? giriş yap