şükela:  tümü | bugün sorunsallar (3)
16923 entry daha
 • abrams tanklarının gelişmiş kompozit zırhlar ile değil 1970 model zırhla imal edilip gönderileceği üzerine:

  https://www.youtube.com/watch?v=cmikbeiarya 23:30 dan itibaren.
 • başlıklar arasında gezerkeb şu başlığa denk geldim yazılanları okudumda başımdan aşağı kaynar sular döküldü. hala millete rusçu bilmem neci diye söyleyebiliyorsunuz. ulan memleketin anası ağlamıi, taş üstünde taş kalmamış, an itibariyle 3549 resmi kaybımız var (büyük harflerle) “orospu çocuğu” hala gelmiş yok ukrayna egemen devlet bilmem ne ukrayna duyarı kasıyor. dönde memleketine bak (büyük harflerle) piç herif. anasını avradını belleyim zelenskinizinde ukraynanızında yeter ulan be.
 • hakkında bazı tahıl zehirlenmelerinin protein eksiğinden dolayi 'rusya tarih yazıyor' şeklinde ifadeler kullandığı savaş.ne diyeyim artık...
 • onu bunu bilmem de, deprem başından beri rustroller yazmıştı. tarafsızlığımı kaybettim bu iki trolü görünce. hepinize rustapar diyebilirim gönül rahatlığıyla artık. putinperest itler sizi.

  edit: it1: #148702242 it2: #148698945
  it3: #148679377 it4:#148662451
 • rus televizyonlarında 6 şubat 2023 kahramanmaraş depremi ile ilgili “üzüntümüzü iletelim ve baş sağlığı dileyelim yeter, yardım ve kurtarma ekibi göndermemeliyiz, onlar ordu için lazım” ingilizce altyazılı videosu ve “bizim için savaşan türk veya suriyeli yok, biz kızıl haç değiliz, yardım etmemiz gerekmez” gibi vicdansızca yorumlar yapılmakta. ingilizce altyazılı videosu
 • rusya'nın ukrayna'ya müdahalesinin sebebinin ırkçı saldırılar olduğu, ukraynalı neo-nazilerin insanları katlettiği söyleniyordu.

  sonra almanya 14 leopard 2 tankı gönderme kararı aldı.

  neden 13 veya 15 tank gönderilmiyor? bunu ukraynalılar bile kendilerine sormuyor.

  çünkü, 14 neo-nazilerin liderinin ortaya attığı iki tane 14 kelimeye referans.

  ilk slogan:

  "we must secure the existence of our people and a future for white children"

  ikincil kullanılan slogan:

  "because the beauty of the white aryan woman must not perish from the earth"

  tabi bu haber çıkınca savaşın başından beri ırkçı bunlar diye anlatılanlara “yok oğlum! nazi mi kaldı?” diyenlere halen burdayız diyerek almanya yönetimi 88 leopard 1 tankı gönderme kararı aldı.

  87 veya 89 değil.

  alfabede 8, h harfine denk geliyor.

  (bkz: hh)

  alman yönetimi bunun gayet farkında. yıllarca nazileri silmek için devlet kademelerinden yapmadıklarını bırakmadılar.

  14 leopard 2, 88 leopard 1 tankı.

  (14/88) nefret sembolleri olarak kullanılan bu sayıları araştırın.

  sonra da neden batılı devletler ukrayna'ya yeterince tank göndermiyor sorgulamayın.

  rusya, 30 nato ülkesini karşısına alıp savaştan galip çıkabilecek bir ülke.

  amerika'nın teknoloji harikası(!) tanklarını basitleştirerek -ukrayna'da bakımı yapabilecek adam yok- gönderme girişimi, reklam amaçlı üretilen uçuk prototip bu tankların savaş sırasında ne kadar kullanışsız olduğunu gösteriyor.

  güçsüzlerin sadece saflarını belli ederek yancı olduğu yerlerdir savaşlar, silah üreticilerinin de fuarı.

  rusya, kendi halkına yapılanları, bu neo-nazi soysuzlarına teker teker ödetiyor/ödetecek.

  nazi alman tankları ukrayna'ya son girdiğinde, rus tankları berlin'i ele geçirmişti.
 • natonun harem oğlanı orospu çocukları sağa sola küfürler saçarak iftira dolu entryler girmeye başladıklarına göre ruslar küsküyü sağlam koymaya devam ediyor, bunu anlayabiliyoruz. rusların küsküsünün acısı da uzun yıllar çıkmıyor olmalı ki herifin ninesiyle dedesi yemiş, torununda bile sızısı kalmış nesiller sonra bile rus düşmanlığına devam ediyor bu mecralarda.

  şimdi bunun üstüne bu üzücü günde benim gibi rus dostlarını az da olsa sevindirecek bir kaç iyi haber paylaşayım, tasmalı köpeklerin uluması bir yana, gidişatı gösteren bir kaç da somut emareye bakalım.

  1- ukrayna'da askerlik yaşı 16'ya düşürüldü. şu videoda 16 yaşındaki bir gence celp kağıtları verilirken de görebilirsiniz.

  2- zelensky'nin en önemli danışmanı aristoviç istifa etti ve bu günlerde kendisi batı dünyasına ülkenin kuzey ve güney kore gibi bölünmesinin en doğrusu olduğunu ikna etmeye çalışıyor.

  3- savunma bakanının değiştirileceği artık batı basınında bile ayyuka çıktı. ukrayna cephesi olayı yolsuzluk sebebiyle diyerek geçiştirmeye çalışsa da
  zelensky dahil yolsuzluğu arşa vurmuş onca ukraynalı yönetici arasından bir ismin seçilmesi inandırıcı değil. yeni savunma bakanı için adı geçen isim amerika'ya göbekten bağlı budanov.

  kulislerde budanov'un zelensky'nin yerine hazırlandığına dair iddialar var. amerikalılar bu kısa dönemde ukrayna'ya acil silah takviyesi yapıp, ruslar'a karşı bir kaç kasabada mikro zaferler kazanmalarını ümit ederek budanov'u parlatma hesapları yapıyor olabilirler. tanklar konusunda batılıların ayak diremesi belki de budanov'un bakanlığı için bir kapalı kapılar ardındaki pazarlık sürecinin parçasıydı.

  4- podolyak'ın lafını ettiği üzere ukrayna batıdan 500 tank, 1000 obüs istiyor ve savaşın kazanılması için bunun şart olduğunu söylüyor. yollanan rakamlar bunun çok altında. batılı propagandacılar her ne kadar ortamlarda ukrayna'nın sonuna kadar arkasındayız, bu bir medeniyetler savaşıdır tarzında hayat memat meselesi gibi durumu yansıtıyor olsalar da ukrayna'nın talebini karşılamaktan kaçındıklarını görüyoruz.

  bunun da en belirgin sebebi artık ukrayna'nın sahada savaşı kazanma şansının olmadığına dair düşüncenin giderek yerleşmesi.

  bu durumda iki olay olabilir bu gidişatı değiştirebilecek

  1- ukrayna içindeki faşist istihbarat güçleri tarafından suriye'de douma'da cihatçıların yaptığı gibi sivillere yönelik büyük bir sahte saldırı tiyatrosu düzenlenebilir, kimyasal vs. de dahil ederek. hatta bu saldırıyı doğrudan kendileri gerçekleştirebilirler. bu sayede batı toplumlarına karşı psikolojik harp uygulayarak zaten ukrayna konusnda şartlandırılmış küçük beyinli yığınlarda ukrayna'ya verilecek desteğin boyutu ve niteliği hususunda devletlerini ciddi değişimlere zorlamaya itebilirler.

  2- polonya, geleneksel olarak geri zekalı bir devlet olduğu için, fırsatçılık yapıp batı ukrayna'ya asker çıkarabilir zira bu bölgeleri kendi toprakları sayıyorlar, bu da rusya ile doğrudan bir nato ülkesinin çatışmasına varabilir. sonrası batılıların sağ duyusuna kalmış.
 • (bkz: #148698945)

  16-17 yaşındakileri askere almıyorlar.
  bu kişilerin kimlikleri yok, 16-17 yaşında oldukları kendi / cırlayan kadının beyanları.

  rus menfaati için propoganda yapıyorsun da bari yalan söyleyecek kadar alçalma.
  rusya tarih boyunca türk milletine en çok zarar katliamı işkenceyi veren ülkedir, sosyalizm türk milleti için zehirdir.
 • satılık rus köpeklerinin binlerce insanımızın hayatını kaybettiği günlerde bile propaganda yapmaya çalıştığı savaş. tamam ibadet olarak günde 24 saat rus götü yalıyorsunuz da bari binlerce vatandaşımızın hayatını kaybettiği günlerde bari rus götü yalamayın be. trollüğün de bir sınırı var. trollük yapacağız diye insanlığınızı kaybettiniz.

  sizin olmayan üç kuruşluk insanlığınızı sikeyim. putin'in götünü yalamaya bu kadar meraklıysanız siktirin gidin paralı asker olarak yazılın. belki gebererek doğduğunuzdan beri insanlığa tek katkınızı yaparsınız.
 • yuh artık rusyaniz amerikaniz batsın şu günde ülkenizi düşünün satılık köpekler
5 entry daha
hesabın var mı? giriş yap