şükela:  tümü | bugün
  • babaya bombalı saldırı düzenlediği iddia edilen , iddia doğruysa böylesi düşman başına denilen evlat.
  • habertürk gazetesine göre :

'' istanbul maltepe’de babasının işyerine bombalı paket götürdüğü iddiasıyla gözaltına alınan alican kurdaş, “bombayı ben hazırlayıp götürdüm” itirafında bulundu. ''

bir alçak tır.

babanla husumetin var, anladık , hadi ona bomba gönderecek kadar da gözün döndü , onu da anlamaya çalıştık . peki babanla birlikte ölebilecek , yaralanabilecek diğer insanları düşünmedin mi be hey alçak !

bir hain dir.

biz ''anne babaya 'öf' bile demeyiniz'' diyen bir geleneğin çocuklarıyız. bu hain kendi babasına bomba gönderecek kadar gözü dônmüş bir yaratıktır.

bir geri zekalı dır.

kask takarak tanimayacağiını sanacak kadar zekadan nasibini almamıştır. kendisinin de çalıştığı babasına ait işyerine bomba bırakacak kadar zeka yoksunudur.

doğrusu , böyleleri düşman başına bile diyemeyeceğim , insanlıktan nasibini almamış , kalbi taşlaşmış bir varlıktır.
  • babasına bomba yolladığını itiraf etmiş genç, ayrıca eski odtü rektörü kemal kurdaşın torunudur
    babası şu an ağır yaralıyken (kolu kopmuş, yüzü parçalanmış) , kendisi terörle mücadelede göz altında

psikolog değilim ama bu olay üzerine düşünmeden de edemiyorum
    bu kadar kini nasıl biriktirdi, ne oldu, baba mı çocuğu bu hale getirdi, kendiliğinden mi oldu bilemeyiz ama herkesin aklına gelen: "bunca tasarlayıp bomba düzeneği kurana kadar çekip vursaydı başka insanlar yaralanmazdı" , değil mi?
    ama bakıyorsun o da zaten bunu düşünebilecek zekada, çok belli!
    babaya öfke o kadar büyüktü ki; ya sessizce öldürmek istemedi, ya da çok acı çeksin istedi

hakkında hakaret etmenin, sayıp sövmenin faydası yok. çocuk çoktan insanlıktan çıkmış zaten
    siz etrafınıza bir bakın, böyle tedavi olmayan hastalarla dolu değil mi?
    "yok canım onlar bomba düzeneği yapmaz" diyorsunuz değil mi? alican'ın çevresi bekliyor muydu sizce?

benim kendime sorduğum tüm sorular refah toplumlarında bile çözülmüş sorunlar değil. biri çıkıyor okul tarıyor diğeri seri katil oluyor.

insanı insanlıktan çıkarak etmenlerle nasıl mücadele edilir??
  • http://www.hurriyet.com.tr/…asi-belli-oldu-40345445

hakkında 61 yıla kadar hapis istemiyle ceza davası açılmıştır.

google'da ufak bir aramayla instagram hesabına, resimlerine ulaşılıyor. epey vücut yapmış. bir kadınla fotoğrafları var, kız arkadaşı olma ihtimali yüksek. buram buram ego kokan fotoğraflar.

işsizken, babasının kendisine verdiği 6 bin lira maaşı yetersiz buluyormuş.

e tabi, isteği muhtemelen uykusunu tam almış bir şekilde önce sabah 10-11 gibi spor salonuna gidip antreman yapmak, öğlen şekilli bir restoranda yemek yiyip fotoğrafını sosyal medyada paylaşmak, öğle yemeğinden sonra manzaralı bir yerde birkaç fotoğraf çektirmek. sonra arkadaşlarıyla yine bir mekanda biraz zaman öldürüp, akşam yemeğini yedikten sonra gece dışarı çıkmak. üretmek? artı değer? bunlar yok. sadece tüketmek, hava atmak, gösteriş...

neden ihtiyaç duymuş olabilir bunlara? bunlar prim yapıyor olduğu için olabilir mi?
    gerek toplum hayatında gerek özel hayatında kendine ancak ve ancak bu şekilde bir yer edinebileceğini hissettiği için olabilir mi?

bu adam neden işe yaramaz bir adama dönüşmüş?
    işe yaramak zorunda kalmadığı için olabilir mi?

böylelerine prim verirseniz, olacağı bu. yetmez tabiki 6 bin tl maaş kendisine. kendisine 20-30 bin tl maaş ve gösterişli bir otomobil lazım. ancak maaş çalışmasının karşılığı olmayacak. çalışmadan kendisine verilecek. zamanı kendisine kalacak (!)

toplumun prim verdiği, ilgi gösterdiği noktalar böyle abuk subuk şeyler olunca, buna ulaşabilme hırsı da işte bunun gibilere babasını bombalatıyor. öz babasını!

beni makul ve mantıklı bir birey olarak yetiştirdiği ve analitik düşünmeyi öğrettiği için babama ne kadar teşekkür etsem az.
  • tam bir canavardir. babasının verdiği 6.000 tl maasi begenmeyip, öldürme plani yapmıştır. ölmesini de paramparça ederek istemiştir. akıl hastası.
  • bugünkü duruşmada “tek amacım dikkat çekmekti. kutunun parça tesirine yol açacağını hesaplamadım” demiş genç
    bu olay bence dünya çapında bir psikopatlık içeriyor ama burda “aylık 6 bin yetmedi mi” yazanlar gibi düşünmüyorum
    ortada çocuğuna sistematik bir şekide duygusal şiddet uygulayan bir baba ve bunun öcünü almak için hayatını mahveden bir genç var bence
    bir kere şunu kabul edelim seçtiği silah bile, babaya “ ben çok zekiyim, bir kaç saatte bunu yapabiliyorum” demek için ki duruşmalarda da bunu tekrarlayıp duruyor zaten.
    ama aslında ruhu yaralı, zavallı ve gözü dönmüş bir çocuk sadece
    yoksa o paketi açanın ölebilceğini, bu kişinin babasından başkası olabileceğini bunlar olmasa bile yıllarca hapis yatacağının garanti olduğunu 1sn düşünseydi anlardı heralde
    ortada tipik, kendini yüksek eğitimli ailesine, özellikle de babasına beğendirmemiş erkek çocuk sorunu var
    allah kimseye vermesin
  • 35 yıl hapis cezası verilmiştir.
  • onedio'da hakkında çıkan haberin altındaki yorum üzmüştür.

kiraz gökırmak: (annesi olduğunu hesaba
    tıklayarak teyit edebilirsiniz)

'çocuğu tanıyor musunuz? birikimlerini biliyor musunuz? o patlayıcıyı (ki internetten bulduğu bir ses bombası tarifine göre yapmış ve bilirkişi raporu da bunu doğrulamış) babasına sesini duyurmak, hatta kendisini ona ispat etmek için yapmış olamaz mı? sonucun böyle olacağını gerçekten öngöremediği hiç aklınıza gelmiyor mu? olayı sadece "para"ya indirgeyip "babasının verdiği maaşı az bulmuş ve öldürmek istemiş" demek çok saçma değil mi? işin manevi bir boyutu olabileceğini hiç mi düşünmüyorsunuz?
    üstelik, ne olursa olsun ortada ölüm yok! bu ülkede azılı katiller, tecavüzcüler serbest bırakılıyor, soma'da 301 kişinin katili olan adamlar 15 yıl ceza alıyor, satırla karısını doğrayanlara 15 yıl veriliyor. 35 yıl nedir ya, seri katil mi bu çocuk? pişmanım demiş, özür dilemiş, baba bile şikayetini çekmiş... kısacası, alican kurdaş, hayatı boyunca karıncayı bile incitmemiş, babasının sevgisinden ve ilgisinden başka bir şey istememiştir. verilen cezayı da asla hak etmemiştir. nasıl mı bu kadar kesin konuşuyorum? çünkü, ben onun annesiyim.'

link