• tamamiyle , canı gönülden , mitokondrilere kadar katılınabilir olmasa da çıkış noktası gayet doğru ve somut bir istek. eli mouse tutan herkesin alınmasıyla bu kutsal bilgi kaynağının okunamayacak duruma gelmesine karşı bir tepki.
    şöyle bir gerçek vardır ki yeni alınan ve benimde dahil olduğum nesil genelde ; kültür olarak öncekilere oranla gayet alt bir seviyede. bunun sonucu olarak , kendi düzeylerine göre yadırganmayacak bir içerikle , her başlığın altına entry girilmesi sonucunda aslında başlık sonucunda oluşması gereken sinerji; yerini sinir , öfke nöbetlerine bırakmakta.

sözlüğün , sözlük olmaktan çıkıp foruma dönmesinin karşısında olanların sesi.
    bu tip entry sahipleri görüldüğü yerde hiç acımadan uyarılsa da gerek yazar sayısının fazlalığı , gerek saçmalama katsayısının yüksekliğinden dolayı önüne tam olarak geçilemedi."ulan dingil sen ne yaptında böyle bik bik ötme hakkını saklı tutuyosun" diyenler olabilir. zaten birşey yapmamamın, yapmak istemememin nedeni de bu rezil duruma katkım olmasını istemememdir.

tek başlık altında arka arkaya 4235 bkz gördükten sonra hatta sadece bkz lardan oluşan başlıkları görünce aklını kaybeden okuyucu ve yazarın iç sesidir.
    kısa ve içeriği genellikle konuyla alakalı-alakasız olan forum mesajı mantığı çerçevesinde bakıldığında bu tür davranışlar kabul edilebilir. fakat bkz ların daha çok referans amaçlı olarak kullanılması gerektiğini düşünen şahsım adına bu olay "biraz entry girekte adımız gözüksün" mantığının yegane örneklerini içermekte. sözlük bir bilgi kaynağı olduğuna göre (bkz: tarayıcının başlık çubuğu), girilen entrylerde bilgi verilmesi , örnekleme yapılması gerekir. her önüne gelen başlığın altına 10 tane bkz atıp "kendini anlatan süper bi entry silsilesi yaptım , bende süperim" derse bu sözlük herkesin elinde patlar , devinim içine girer. evet inkar etmiyorum bende gayet gereksiz bkz lar kullandım , fakat burada dikkat çekmek istediğim şey bu işin gittikçe bir meslek haline dönmesidir.

nitelikli , elle tutulur , düşündüren , güldüren , adam gibi entry oranının gittikçe düştüğünü görüp , keşke kör olsaydım diyen bünyenin çığlığıdır.
    yukarıdaki üç etmenin kombinesi ortaya gayet gereksiz , içi boş , hayatın her döneminde göz ardı edilesi entryler çıkartarak herkesi deli etmektedir. örnekleme usulüyle birkaç başlık seçildiğinde görülen şey , başlarda uzun uzadıya konunun açıklandığı , daha sonraları ise tek cümlelik "ali ata bak" seviyesinde konu hakkında "değerli" yazarın görüşümsüsünü beyan eden cümleler yer alıyor olup başlığınbir bkz töreni , festivali havasında coşkulu biçimde bitiriliyor olmasıdır.

olayın çözümünün bir kısmını zaten başlık ismi açıklamakla birlikte diğer bir kısmı da bu işleri zamana bırakmaktır. ayrıca bir yazara sözlükten direk olarak kalkış izni verilmesi yerine yeniden çaylak moduna indirilmesi ve burada izlemeye alınması kanımca yararlı olacaktır. böylece hem daha etkin bir moderasyon hem daha güler yüzlü hizmet verilebilir. sözlüğe bir anda bu kadar çok yazar enjekte etmek yerine , yavaş yavaş yedirmekte bu çözüm yolları arasında sayılabilir.

(bkz: oha) (bkz: uzun)
  • altıncı neslin nerdeyse onda biri * anca kalmışken,aradan umut veren yazarlar sıyrılmışken - ki haksız yere uçurulan yazarlar olmuştur, ve yasama yürütme yargı organlarınca kabul edilmiştir - bu fikre kapılmak hem moderatörlük endüstrisine büyük bir darbe olur,hem ayaklanma çıkar,hem artık şeker yiyemeyecek bir neslin bitiş fermanı olur..
    (bkz: altıncı nesil de insan,onlar da şeker yiyebilsin)
  • altıncı neslin bir uçak veya otel rezervasyonu kavramına indirgendiğini gördüğüm cümle. ama mızrak çuvala sığar mı?
  • altinci nesilden önceki nesillerin , yazarların dikkatini çekecek kadar abuk entry giren bir kaç istisna 6. nesil yazar yüzünden son nesil yazarlara karşı toplu kıyım önerisi..allahallah nasıl böyle bir öneride bulunabiliyor bu "yazarlar" anlaşılır gibi değil.yani bi kişi kopya çekti diye bütün sınıfın kağıtlarının toplanması gibi bi mantıksızlığa gaz veriyor bu başlık ve bu zihniyetteki yazarlar!
  • (bkz: altı sensin nesilde sana girsin) 6. nesil de her nesil gibi candır; ama onları naparlar bilmem de siz bu satırları okurken ben 11. nesil çaylaklıktan çıkmış olacağım.
    edit: işte şu an yazar oldum
hesabın var mı? giriş yap