56142 entry daha
  • bir galatasaray' linin girisini favorilere ekleyecegim aklimin ucundan bile gecmezdi ama oldu.

bu arkadas, şu girisinde gayet mantikli, normal dusunen her besiktaslinin altina imza atacagi seyler soylemis. muhtemelen %0,005' lik akli selim sahibi galatasaraylidan biri kendisi.

tanim: onemli ve hayati kararlar vermesi gereken bir yaz doneminin arefesinde olan takimim.
  • 2-0 dan 2-2 yaptılar maçı umarım son maçı da kazanıp finale çıkarlar.

edit:hangi maç diye çokça soranlar olmuş bjk-bdsa maçı arkadaşlar.

görsel
  • şanlı kara kartalım için bir mevcut durum analizi yapmak istiyorum.

öncelikle mevcut kadroyu ve şuanda diğer takımlarda kiralık oyuncuların analizi ile başlıyorum.

kaleci:
    (bkz: mert günok) 35 yaşında ve en az 2 sezon daha profesyonel olarak oynayabilecek bir kaleci. takımda kalacaktır ve as kaleci olarak değerlendirilecektir 2024-2025 sezonunda.

(bkz: ersin destanoğlu) 2024 2025 sezonunda kalırsa 3. kaleci olacaktır. ben ersinin yerinde olsam oynayabileceğim bir takıma giderdim özellikle avrupanın top 5-6 liginde orta takımlarda kendine şans bulabilir.

(bkz: utku yuvakuran) 26 yaşına geldi ve artık beşiktaş kadrosunda düşünülmemesi gerekiyor. sözleşmesi fesedilerek kendisine yol verilmesi gerektiğini düşünüyorum.

(bkz: emir yaşar) ve (bkz: göktuğ baytekin) maaleserf her iki kaleci için de yorum yapabilecek bilgiye sahip değilim. ancak ikisinden birisi önümüzdeki sezon 3. kaleci olarak as takımda yer alacaktır.

(bkz: emre bilgin) bu sene karagümrük ile çıktığı tüm maçlarda beğenimi kazandı ve 2024-2025 sezonunda mertin yedeği olarak başlayacağını ancak sezon içerisinde en az 10-15 maç oynayacağını düşünüyorum. büyük bir talihsizlik olmazsa beşiktaşımızın uzun yıllar kalesini koruyacaktır.

2024-2025 sezonu için kaleci özeti : mert ve emre sezonu götüreceklerdir.

defans:
    (bkz: joe worrall): sezon sonu kiralık sözleşmesi bitiyor ve yeni sezonda düşünülmeyecektir. düşünülmemelidir de

(bkz: daniel amartey): 29 yaşında milli takımında oynayan bir futbolcu. bedelsiz aldığımız bir oyuncu olduğu için elden çıkarırken çok düşük bir bonservisle ya da bedelsiz gönderilecektir.

(bkz: omar colley): her köşe vuruşu organizasyonunda beni heyecanlandıran ama 2024-2025 sezonunda ilk 11 de yer alamayacak bir futbolcu. sözleşmesi 2025 hazirana kadar devam ediyor. 1.4m€ maaş alıyor ve yedek olarak düşünülebilir ama yabancı sayısı sıkıntısı ile karşılaşacaksak 2.3m€ bonservis verdiğimiz bir futbolcuyu 2m€ civarına elden çıkarabiliriz.

(bkz: tayyip talha sanuç): 2024-2025 in net türk yedeği. fizik durumunu toparlarsa ilk 11 i zorlayacağını düşünüyorum. çok iyi bir rotasyon oyuncusudur. milli takımı zorlayacak kapasitededir ve iyi bir takım ahenki ile milli takıma seçtirebiliriz.

(bkz: emrecan uzunhan): bana hep hantal geldi. yeni sezonda anadolu klüplerine kiralayabilir ya da bonservisi ile verebiliriz.

(bkz: necip uysal): kaptan. 2025 te 34 yaşına girecek ve ona düşen takıma abilik yapmaktır. yedek kadroda yer alacaktır.

(bkz: aytuğ kömeç): yedek kadroda yer alacaktır. kupa maçlarında defans hattında göreceğiz. alternatif olarak fizik gücünü arttırması için senede en az 20 maç oynama garantisi veren bir takıma kiralanabilir.

(bkz: bakhtiyor zaynutdinov): rus liginde umarım hala karşılığı vardır. 4.5m€ bonservis ödediğimiz futbolcuyu 3m€ ya okutabilirsek ne mutlu bize ancak seneye kadroda olmayacağını düşünüyorum. yerli statüsünde değerlendirilecek olsa dahi maalesef olmadı pek olacak gibi de durmuyor.

(bkz: artur masuaku): 30 maç oynama garantisi verirse kalmalı. ancak sakatlık durumu kronik ise maalesef vedalaşılmalı. ben kalacağını düşünüyorum yeni sezonda da. çünkü kontratı 2025 haziranda bitiyor ve 31 yaşına gelecek. son bir kontrat almak için kendisini göstermek isteyecektir ve kendisini gösterdiği zaman fark yaratacaktır.

(bkz: umut meraş): yorum yok. 5 dk daha kalmamalı.

(bkz: emrecan terzi): rotasyon ve kupa oyuncusu olacaktır. eğer yerli sol bek alınırsa kendisinin en az 20-25 maç oynatacağını garanti eden takıma kiralanmalı.

(bkz: onur bulut): geçen sezon roiser i kesen adam bu sezon yokları oynadı. yeni sezonda takımda kalacağını sanmıyorum. mental olarak bitik ve taraftarların tahammülü kalmadığı bir futbolcu. vedalaşılmalı.

(bkz: jonas svensson): standart bek. kara kartalımın hücum futbolunda yeri yoktur ve yabancı kuralı nedeniyle kendisiyle vedalaşılacaktır.

(bkz: javi montero): sözleşmesi biteceği için yenilenmeyeecktir. duygusal açıdan nedense kendisini seviyorum ama büyük takım futbolcusu olamadı.

(bkz: valentin rosier): az oynada da senden para kazanılım diye kiralık gönderdik. o da olmadı. veirlerse 1-1,5m€ öpüp başımıza koyarız. yeni sezonda yer almayacaktır.

orta saha:
    (bkz: al-musrati): yanına alınacak canavar 6 numara ile muhteşem bir sezon geçireceğini düşünüyorum. josef de souzanın gençliği tarzında bir futbolcu ile rahatlayacak ve pas dağılımı ile bizleri mutlu edecektir. gram şüphem yok. ama gedson ile yan yana olmayacağı aşikar.

(bkz: amir hadziahmetovic): beni hep ikilemde bırakan futbolcu. iyi mi kötü mü çözemedim ama bize net futbolcu gerektiği için ilk kamp döneminde denenecek ama sezon başında takımda kalacağını sanmıyorum. uzun bir kontratı var, sakatlık yaşamasa çok rahat elden çıkarabilirdik ama istediğimiz bonservis gelmezse ligin ilk yarısında oynatıp devre arasında satabiliriz. sezon sonunu görmez.

(bkz: gedson fernandes): bir çok spor yorumcusu iyi bir takım ile gedson fark yaratır diyor ancak 4-2-3-1 in 2 lisinde yapamaz. 4-1-2-1-2 de ki ortasahada 2 liden birisi olabilir. o nedenle gelecek teknik direktörün kararını vermesini bekleyeceğiz. eğer 4-2-3-1 tarzında oynayacaksak gedsonu gönderip josef tarzı bir orta saha almamız gerektiğini düşünüyorum.

(bkz: alex oxlade-chamberlain): sakatlığı atlattı ve kalan maçlarda sakatlanmadan bir iki maç kendisini göstersin, 1-2m€ bonservis bile alabiliriz. olmadı bedelsiz vedalaşırız. sakatlığı kronik olmasa efsane ancak yeni sezonda ayrılacak oyuncu olarak düşünmek gerekir.

(bkz: salih uçan): çok istedim kara kartalımın efsanesi ol ama olmadı salihcim. buraya kadarmış. ha yönetim ikna ederse rotasyon futbolcu maaşına o zaman rotasyon oyuncusu olarak yeni sezonda kalacaktır.

(bkz: demir ege tıknaz): canım ege kardeşim, atletik vücudunun hakkını ver ve sezon kampına kadar kondisyon çalış. fizik gücünün arttığı bir demir egeyi hayal bile edemiyorum. fizik gücün yeterli gelmezse önümüzdeki sezon rotasyonda ya da 20-25 maç garantisi veren bir takımda kiralık göreceğimizi düşünüyorum.

(bkz: tayfur bingöl): 2024-2025 sezonunda anadolu kulüplerinde ara sıra parlayan birisi olarak göreceğiz seni.

(bkz: ernest muci): 2024-2025 sezonu sana emanet kardeşim. al götür. yolun açık olsun. ayağına taş değmesin.

(bkz: ante rebic): yönetimi en çok üzen adam bu olacak. aldığı maaşı veren hiç bir kulüp olmayacaktır. en sağlıklısı maaşının yarısını veren kulübe gönderilmesi ve 1 sene maaşının yarısını beşiktaşın ödemesidir. diğer türlü çok sıkıntılı.

(bkz: milot rashica): muci ile birlikte 2024 2025 sezonunda senden çok umutluyum. yeni sezonda kalacaktır.

(bkz: rachid ghezzal): pandemide oynadığın futbolla hatırlanacaksın. umarım son kontratın güzel olur fransa ya da arabistanda.

(bkz: jean onana): senden en az 3.5m-4m€ bonservis bekliyorum. marsilyada sezon bitmeden çok değil 2 maç 11 oyna seni 4e her türlü satarız.

(bkz: kartal kayra yılmaz): rotasyon oyuncusu olarak kadroda kalacaktır diye düşünüyorum. 24 yaşında başlayacak yeni sezona ve bu sene en az 10 maç kara kartalımda yer alacaktır.

(bkz: kerem atakan kesgin): olmadı, olmayacaktır. sivasa bedelsiz veririz gibi geliyor.

(bkz: ajdin hasic): bu adamı yerli statüye alamıyor muyuz acaba? alsak da rotasyonda yer versek süper olacak ancak kısıtlanan yabancı sınırlandırmasında takımda yer bulamayacaktır. 500k€ ya satmak durumunda kalacağız diye düşünüyorum.

forvet:
    (bkz: vincent aboubakar): kara boğa sen bizi satmaktan bıkmadın biz seni satamadık. ayarla bir arap kulübü de 3-4m€ bonservis ile verelim seni. sen kurtul biz kurtulalım. bonservis gideyim diye düşünüyorsun biliyorum imza parası almak için. sanırım kazanan sen olacaksın ve işin sonunda maaşından kurtulmak için bonservissiz bırakacağız seni.

(bkz: cenk tosun): bu zamana kadar verdiklerin için teşekkürler cenk. umarım amerikada istediğini bulursun ve mutlu olursun.

(bkz: jackson muleka): iki maç varsın beş maç yokları oynuyorsun. yabancı kontenjanını işgal ettirmezler daha sana. 3m€ ya el sıkışırız sevgili muleka.

(bkz: semih kılıçsoy): beşiktaş formasıyla seni yeni sezonda tutabilecek miyiz bilmiyorum ama bir sene full oyna da öyle git semih kardeşim. ya da bonservisini verelim 30m€ ya birsene biz de kiralık kal, krallık nedir göster.

(bkz: mustafa hekimoglu): kardeşim sağlığına dikkat et, fizik güçlendir, semihden sonra ki parlak gencimiz sensin. senden de en az 20m€ bekliyorum 2026 da. rotasyonda olacaktır.

sözün özü: yönetimin işi zor gibi gözükse de çok zor değil. en sıkıntılısı rebic. bir de abuyu bonservis ile satabilirsek değme keyfimize. artık yeni oğuzhanlar, olcaylar, veliler bulmak da size kalmış. musrati yanına ciğersiz 6 numara. sağ beke en az 10 asist yapacak hücum bek, defansa lider stoper, kanata da babel tarzı en az 15 gole katkı verecek bir kanat, sağ açıkta içeri kat eden genç ghazzel ile yeni sezonda kartalım yüksek uçar.
hesabın var mı? giriş yap