şükela:  tümü | bugün
30792 entry daha
  • her ne şart altında olursa olsun, öğrenciye, üniversiteliye, liseliye, stadı daha önce görmemişe ve genel olarak 30 yaş altına kombine transferi yapmayın. son hazırlık maçında olcay şahan yuhalanmıştı, şimdi de tolga kaledeyken fabri tezahüratı yapılıyor. hayır tolga'yı savunduğum falan yok, elimde olsa bugün gönderirim ama hazırlık maçında oyuncu yuhlamanın hiçbir mantıklı sebebi, takıma hiçbir yararı yok. iyilik olsun diye sokuyoruz stada gençleri, yanlarında bilinçli bir topluluk olmayınca yaptıkları tek şey takıma zarar vermek oluyor. bırakın, beşiktaş'ı hakikaten seven zaten bilet alıp girer o stada, bu maç için biletler altı üstü 20 lira. ben zamanında bir ay para biriktirirdim maça gitmek için, şimdi twitter elinde iphone, cebinde marlboro ergen dolu, alayı yok mu öğrenciye bilet diye geziyor. üç tanesi de bir araya gelince de futbolcu yuhalamayı marifet sayıyor.
  • 2015-2016 sezonunda kötü kaleci, iyi hücum hattıyla şampiyon oldu.
    2016-2017 sezonunda iyi kaleci, kötü hücum hattıyla şampiyon olmak üzere.

şu ikisini aynı anda yakalayabilsek avrupa'da da eseceğiz ama, kısfmet artık.
  • uzun zaman sonra en rahat transfer dönemini geçirecektir. talisca ve caner'in bonservisi üzerine artık yavaştan atiba'nın yerine geçecek ortasahanın transferi dışında para harcamasına gerek yoktur(abou halihazırda bizim galiba).

eğer oğuzhan satılırsa tolgay kalabilir, satılmazsa tolgay gönderilir, üzerine marcelo, atiba, necip ve oğuzhan/tolgay'la sözleşme yenilenir. yerine biri bulunmazsa ömer şişmanoğlu'da 3. forvet olarak takımda kalabilir.

pedro, milosevic, veli, aras ve mustafa pektemek büyük ihtimalle gönderilmeye çalışılır.

önümüzdeki sene ise beck'in gitmesiyle kaliteli as bir sağ bek, bir kanat, bir de orta saha alması yeterli olacaktır.

kadronun bu kadar yerleşmiş ve az para harcatacak olmasıyla bu seneyi ve önümüzdeki seneyi şampiyon kapatması halinde borç yükünü ciddi ölçüde azaltacak kulüptür. tek risk yeni gelecek oyuncuların performansı/harcanan para indeksi yani önümüz açık.
  • bugün galatasaray tarafından gerçekleştirilen mali genel kurul toplantısında ekonomik anlamda örnek gösterilen takımım.biz feda derken tribünlerinden parayı komidine koyan sik kafalı bazı gs taraftarları belki son tabloya bakınca biraz utanmıştır.
  • transfer sezonunda çok işi olan takım. öncelikle bir sağ/sol açık, bir 10 numara, bir santrafor ve bir de stopere ihtiyacı var.

ve bu alınacak oyuncuların as oyuncular olması gerekiyor. yani bu 4 pozisyona kalitesi tartışılmayacak transferler yapmak demek. çok da kolay bir iş değil.

ha bu ne için? şampiyonlar liginde en azından çeyrek final oynamak için. yoksa ligde yine şampiyon olur.
  • transfer sezonunda çok da zor bir işi olmayan canımız ciğerimiz.

şöyle ki; önümüz açık, kim gidecek kim kalacak az çok belli durumda.

kale: değişim olmaz aynen devam.

stoper: mitrovic, marcelo, tosic kalır. rhodolfo bedelsiz gönderilir, atınç ve ersan gider, pedro franco ve milosevic'i okuturuz bir yerlere bedelsiz. şenol güneş'in istediği tipte tosic tipi ama tosic'ten kaliteli stoper bulursak iyi olur bence. en kötü ihtimalle gelecek vaadeden iyi çıkması umulan ucuz bir stoper alırız gene.

bekler: caner'in bonservisini alırız. adriano satılırsa eğer oraya caner'i yedekleyecek bir yabancı gelebilir. sağ bek değişmez.

kanatlar: gökhan töre dönecek. aras gönderilir, hamle oyuncusu olarak 4. bir kanat alırız bence, as kanat alınmaz babel gökhan q7 varken. kiralık emre mor konuşuluyor ama bilemeyiz aslında güzel olurdu.

orta göbek: tolgay ve veli gider. büyük ihtimalle atiba'yı yedekleyecek hatta onu aratmayacak bir adam almamız gerekecek ama almaz bizim yönetim. necip form tutuyor gelişim gösteriyor diye buraya transfer yapmayabilir bile ama tolgay giderse oraya bir isim gerekecek, oyun kurucu bir yerli orta saha almamız lazım. erzurum'a kiralanan eslem ne kadar rotasyona girer dönüp de bilmiyoruz.

amc: talisca 1 sezon daha kiralanır büyük ihtimalle. bonservisini almaz yönetim şu anki durumda. olur da talisca giderse bu sezon yerine sosa benzeri bir adam bakarız. ben arfa'lar falan konuşuluyor ama ben sanmıyorum.

forvet: cenk gol kralı olduktan sonra cenk'e yedek muamelesi yemez artık. ya cenk'i satarız ve yıldız bir santrafor alırız ya da cenk'i yedekleyecek farklı tipte bir hamle forveti alırız. aboubakar ayısını eğer mecburen almayacaksak göndeririz, eğer kamuya paylaşılmamış bir taahhüt varsa 4s kuralına göre başımıza aboubakar kalır seneye de aynı rotasyonla oynarız dualar ede ede.
  • fenerliyim ben.

ama beşiktaş çok büyük takımmış.

bir mevkide topçusu zayıf olan, asla şampiyon olamaz.
    hele o zayıflık kalede ise imkansızdır.

adamlar tolgayla şampiyon oldular...

daha büyük bir başarı düşünemiyorum.

--- spoiler ---

t o l g a y l a ş a m p i y o n o l d u l a r .

--- spoiler ---

o takım, onun her an sıçabileceğini bile bile oynadı ve şampiyon oldu.

hiç sevmem.
    ama çok karakterli takımınız var.
    imreniyorum.
  • dün mitroviç ile beraber oynarken d. vida'yı epey bi inceledim. adam kusursuz oynadı. yetmedi, mitroviç'in kimi zaman yapmaya müsait hatalarını da düzeltti, toparladı herif. kimi zaman orta sahada yapılan hataları da vida sayesinde telafi ettiler, herif her yerdeydi resmen.

lafı geçmiş, tosiç tipinde demişler. alabilirlerse bence alsınlar vida'yı. hem marcelo'nun yanına acayip iyi bir transfer olur, hem de bence takımımızın vida'dan öğreneceği çok şey var diyebilirim. devre arasında adı geçmişti fakat yüksek bonservis bedelleriyle birlikte elbette olmamıştı. umarım sene sonunda olur. 2018'de bitiyor kontratı, ikna edilebilirse bence uygun bir fiyata gelir takımımıza diye ümit ediyorum.
  • şampiyonluğun zor mu kolay mı geleceği 27. hafta belli olacak takımımdır

26. haftayı hem bjk hem de başakşehir kayıpsız geçecektir

27. haftada bjk kazanıp başakşehir kaybederse başakşehir-bjk maçı sonucuna göre koparmış olabilir beşiktaş

27. haftada bjk kaybedip başakşehir kazanırsa başak-bjk maçı kritik hal alır.

başakşehirin 3 haftalık fikstürü baya zorlu. deplasmanda 2 maçı var ve bu maçlar düşme hattındaki takımlarla

bjk ise içerde gençler ve adana ile deplasmanda ise trabzonla oynayacak

yani 29. haftadaki başak bjk maçına bjk 7-8 farkla çıkabilir. ama geride çıkarsa bu durumda fark maks 1 puan olur

transfer dönemi ise şampiyonluğa göre şekillenir. herşey bütçeye bağlı. ayrıca kiralıkları ne yapacağız o da var
  • yılda milyonları götürüp bir topu uzaklaştırmaktan aciz yedek kalecisi yüzünden iki yıl üst üste avrupadan elenen takımdır ve halen bu adamın yuhlanmasına tepki gösteren taraftarları var. o adamın hazırlık maçında oynamasına bile tepki gösterilmeliyken bir de sıçıp sıvadığı maçta gösterilen tepkiyi çoluk çocuk diyerek hor görmek mantıklı değil.
3 entry daha