56145 entry daha
  • beşiktaşlı yöneticeler ve yorumcular çok meraklıysanız siktirin gidin fenere. hiçbir takım bizim dostumuz kardeşimiz değildir. ne çabul unuttunuz kupa maçında olanları. basket maçına kadıköylü şımarık yöneticilerin bandajla gelmesini.
  • mert
    svensson-necip(tayyip)-colley-emrecan
    al musrati
    rashica-muçi
    muleka-semih-gedson

bir ara şu 11le çıksak nasıl olur acaba die düşünüyorum. gedson'u orta sahada görmekten bıktım artık. sol ön ya da sağ bek oynasa hem kendi hem takım için daha verimli olur. hatta bence en ideal yer sağ bek. gitsin gelsin orda sürekli.
    ya da al musrati sakatken altı numarada oynayabilir.

cenk, amartey, bahtiyar, onur, umut artık bi zahmet ilk onbir başlamasın. hatta cenk ve bahtiyar dışındakiler sonradan da oyuna girmesin. cenk, gol lazım olan maçlarda son 20 dk fln girmeli.

mustafa erhan ve demir ege de ilk 14-15 kişilik kadroda olmalı ve son 20-25 dakikalarda oyuna girip seneye rotasyona yazacağımız oyuncular haline gelmeliler.

ha santos bunların kaçını yapar dersek, hiçbirini yapacağını sanmıyorum...
  • necip öven şuursuzlardan kurtulması gereken kulüp.
  • kaynayan kurbağa gibi yavaş yavaş vasata alışan takımım. şu an ilk 11’de oynayan hiçbir oyuncu beşiktaş ilk 11’inde olmamalı. semih ve belki muçi dışında beşiktaş seviyesinde kaç kişi var? gedson, mert vs demeyin gedson vasatlarla oynaya oynaya geriye gitmiş. mert en fazla yedek olur.
  • çok güzel bir söz var '' allah düşmanın da delikanlısını nasip etsin'' diye. bakıyorum bir tarafta galatasaray ve trabzonspor. bunlarla savaş vermeye de utanıyor insan. bunlarla adının yan yana geçmesinden tiksiniyor, yarışmaktan iğreniyorsun...
    diğer tarafta ise beşiktaş var. 1 milyon kez kendileri ile yarışmayı tercih ederim.
    birkaç senedir devam eden, her geçen gün daha da pislik bir hal alan bu leş ortam, bizi beşiktaş ile yakınlaştırdı. bu saatten sonra yazmaya daha çok devam edebilirsiniz.
    kuşlar, kuş kardeşliği diye. kuş olmak, puşt olmaktan iyidir
  • omurgasızlıkta çağ atlamış taraftarlara sahip kulüp.

dün ismail kartal alenen şenol güneş'le taşak geçti. biz öyle kafamıza cisim geldi diye ağlayıp kaçmayız, karadeniz çocuğuyuz delikanlıyız dedi. bir tane beşiktaşlı gündeme getiremiyor.

tamam ulan ali koç verecek paranızı, rezil herifler. karılık yapmaya devam edin.
  • kanat forvetsiz 4-3-1-2 oynasak,
    ileride çift forvet muleka ve semih,
    arkalarında on numarada muci.

böyle bir ileri üçlünün merkez orta sahadaki üçlüsü musrati, sağında rashica, solunda ise masuaku olur. masuaku ve rashica gerek pas ve teknik becerileri, gerek savunma ve mücadele eğilimleri, gerekse de kanat oyuncusu deneyimleri nedeniyle bu dizilişte mutlak gereklilik olan mezzela tercihinin de altını doldurur.

necip-colley tandeminin solunda emrecan ofansif bek
    ve özellikle ama özellikle
    orta sahada bal yapmayan arı profili sergileyen ciğersiz gedson'u sağ beke ikna edebilirsek rakibi 90 dakika baskıya boğup mutlak sonuç alabileceğimiz bir oyun inşa edilebilir bunun üzerinden.

buradaki yegâne zaafiyetimiz emrecan, colley ve belki muleka olabilir ki yaz transfer döneminde üç hamleyle çözülebilecek bir noktaya döner burası.
  • maklubeci bir hayat kadınının yine müşteri aramalara doyamadığı başlıktır. ramazan gelince bunun gibilerin işleri düştü tabi, yalanmalara doyamadılar. yazık len.
  • şimdi bir şey demek istemiyorum ama beşiktaş ne zaman winner oldu ki… çocukluğumdan beri bizim evde sadece futbol izlenir, aile dostlarımız falan hep koyu beşiktaşlı, annem de öyle.

ama ben sizin kazandığınızı hiç görmedim kırk yılda bir gibisiniz gerçekten.

bırakın çocuklarınız da hangisini isterse onu tutsun yahu resmen manipüle etmişsiniz el kadar bebeyi.
  • fenerbahçeliyim, bu kirlenmiş düzende beni yalnız hissettirmeyen fenerbahçe'den gayrı tek takım beşiktaş'tır. ezeli rekabet ebedi dostluğun gerçekliği yansıttığı tek rakip beşiktaş'tır. ülkede hakkı yenmesine rağmen kendi taraftarından başka kimsenin sahip çıkmadığı garibanlar bir fenerbahçe bir de beşiktaş'tır. bizimle beraber güce boyun eğmeyen, menfaatleri uğruna bütün ilkelerini satmayan, makyavelist davranmayan, takiye yapmayan tek takım beşiktaş'tır.

diğerleri her devrin adamı, kıblesini konjonktürel güç kimdeyse ona çeviren, yalnızca algı ve manipülasyon üzerine çalışan, kudreti edirne'nin ötesine geçmeyen topluluklardır. kimisi yalvar yakar siyasetin sayesinde 40 yılda bir şampiyon olur, kimisi de her sene şampiyonluk için zafere giden her yol mübahtır anlayışıyla akla hayale gelmeyecek türlü çirkeflikler yapar.

türkiye gibi bir ülkede kimse sütten çıkmış ak kaşık değildir, fenerbahçe'nin de beşiktaş'ın da günahı vardır sevabı vardır. bu yüzden argümanı çürütmek adına tekil örnekleri göstermeye çalışıp hede hödö yapmaya gerek yok, takım taraftarlarından objektiflik beklemiyorum zaten. rakip taraftarlarda olsa olsa sağ duyulu birkaç insan vardır onlar da çoğunlukla gerçeklere sırtını dönüp sahte zaferlerin tadını yaşarlar, bundan dolayı da kimseyi suçlamam. beşiktaş'ı beşiktaş yapan sahip olduğu duruşu, ilkeleri, taraftarı ve semtidir. keşke her rakip böyle olabilse.

sizi kardeş yaptık diyecek fanatizmden gözü dönmüş holiganlara peşinen not düşüyorum: sizin sportif başarınızdan dolayı beşiktaş'a sempati beslemiyorum, aksine başarınız sportif olmadığı için, omurgasız hareket edip gücün etrafında döndüğünüz için, duruşu olan bir takım görünce takdir ediyorum hepsi bu.
35 entry daha
hesabın var mı? giriş yap