şükela:  tümü | bugün
30151 entry daha
  • acıların takımı.
  • kalp kıran takım.
  • acıtmaların takımı.
  • acıtan takım.
  • dün, 11 yaşındaki kızımla müzeyi görmeye gittik. biraz daha geliştirilebilir miydi? kesinlikle daha iyi olabilirdi ama iyinin sonu yok. her zaman biraz daha iyi bir fikir bulunabilir.

özellikle şampiyon kadronun önüne geçip fotoğraf çektirme fikri hoş olmuş. kızın fotoğraflarını çektik, hem de üzerinde çubuklu forma vardı, sanki takımın bir parçasıymış gibi oldu.

yalnız cumartesi öğleden sonrası olmasına rağmen ve müze yeni açılmış olmasına rağmen az ziyaretçi vardı. bu kadar mı çabuk gezdiniz lan hepiniz.

sonra kızıma vedat okyar'ın resmini göstererek, ünlü "üzerimde beşiktaş forması varken yalan mı söyleyecektim?" hikayesini anlattım. beni çok duygulandıran, özel bir hikayedir. bunun uzantısıdır, tombala çeken nouma'nın kovulması.

her forma kutsaldır ama beşiktaşlılara göre beşiktaş forması belki her şeyden kutsaldır. o üzerindeyken yalan söyleyemezsin, tombala çekemezsin. rakip taraftara dil atamazsın, kendini de yere atamazsın; şerefinle oynar, hakkınla kazanırsın.
  • kimsenin dikkatini çekmeyen bir konuya değineceğim. umarım gereken yerlerde duymayan kalmaz. bu kulüpte iseniz alnınız açık yüzünüz pak olur ve bir geleceğe sahip olursunuz. bakın tarih bizi nasıl haklı çıkaracak şimdi?

zamanında efsane dediğiniz kadroların günbegün emekli olduğu yıllardayız. biz o devirleri yaşayıp "formasında sarı olan kayırılıyor" dediğimiz zaman futbolcularınızı kral, dediklerimizi ağlama saydınız, nerede şimdi onlar? ya da bilindik şekli ile:

(bkz: where is your god now)

çok eskiye gitmeden, samet aybaba, rıza çalımbay falan demeden 90'lardan bak bir çırpıda sayayım size karşınızda kaybeden kadrolarımızın karakterlerinden:

ibrahim üzülmez(deli ibo): şimdi taş gibi teknik direktör
    mehmet özdilek (şifo mehmet): şimdi taş gibi teknik direktör
    sergen yalçın (attı şampiyonluk geldi): şimdi taş gibi teknik direktör
    ertuğrul sağlam: şimdi taş gibi teknik direktör
    ulan ilhan mansız'ımız (yakışıklı tatar samuray), pascal nouma'mız (diskoya götürür) gibi medyatik futbolcularımızın halen tv showlarının aranan insanları olmasından bahsetmedim.

bunların hiçbiri kayırılan karakterler değil, hepsi hak ettiği değeri herkesin verdiği, lakin zamanında fanatiklikten dile getiremediği adamlar. o yüzden, işi, yani futbolu bildiklerinden kulüpler emanet ediliyor kendilerine.
    daha fenere son deminde giden alpay özalantümer metin'i cimboma giden ayhan akman'ı falan saymadım çünkü onlar halen adaletin değil gücün olduğu yeri kovalıyorlar o günden beri.

fenerbahçe'nin ligde futbolculuğu sonrası teknik direktörlüğü tutan o döneme dair tek futbolcusu aykut kocaman, ki o da futbolcu iken trabzonspora saygı gösterdiğinden ötürü ali şen tarafından kovulup td iken aziz yıldırım tarafından "ben varken bir daha kulüpten içeri giremez" diye aforoz edildi... neden 1 kişi lan? ooonca sene oonca kadronun hepsi mi vasıfsız, yoksa kayırılan sıradan oyuncular mıydı acaba?

gelelim size galatasaraylılar, dönüp dönüp neden terim-hagi imparadoksunda takılı kaldığınızı düşündünüz mü hiç? o kariyerinde uefa kupası kazanmış, interler avrupalar görmüş futbolcularınız da emekli oldu, ne ola hepsinin kafasına saksı mı düştü ki hiçbirine ligde kolay kolay takım emanet edilmiyor?

kral hakan şükür'ünüz nerede?: yurtdışında kaçak, örgüt üyeliğinden.

penaltıgol arif erdem'iniz nerede?: apar topar yurtdışına kaçtı bu da, halbuki ne güzel kendini nasıl yere attığını anlatıyordu da saba tümer basıyordu kahkahayı.

bunlar gol yollarınızdı, hakan ünsal falan nerede? hala terim'in yancılığında mı teknik ekip olarak takılıyorlar ümit davala gibi? sahi ümit rap kaset çıkartmıştı tuttu mu o?

suat vardı hatırlarsınız, en son köfteci açmıştı habere çıkan görüntüsünde. boğaza nazır bir yerdi, uğrarsınız.

haydi popescu haydi oğlum popescu vardı, o ne oldu? ben söyleyeyim o da kendi ülkesinde ajanlık yaptığını itiraf etti de duymazdan geldiniz. sonra ayrı bir sebepten tutuklandı.

hagi, taffarel gibi oyuncular zaten lige geldiğinde halihazırda kariyerli olan tecrübeli oyuncular idi o yüzden dön baba dönüyorsunuz terim-hagi-x üçgeninde.

o polislikten hakemliğe girmeleriniz apar topar emekli oldu düdük astı ne hikmetse fetö'den sonra. bir tanesi de devlet kanalında yorumcuydu ismini vermeyeyim gevreğin biri... ne oldu onlara?

beşiktaş kayırılmıyor oğlum, millet artık iş bilmeyip kadrolu kayırılanları kusuyor bulantıdan ondan azalıyorsunuz... medya ekranlarında, sahada ve tribünlerde...

üçüncü yıldızı diğer yıldızları ile birlikte armamızdaki ay yıldızdan alta takacak başka boyutların tanrısı kulüp.
  • en ağır geri zekalıları başlığına çeken takım.
  • ya arkadaş;
    şampiyonluk maçın var.
    kazanamazsan havlu atacaksin; 2017 kupasiz garanti.
    sen gelmiş sana 7 puan rark atmis takima kupa sayilari veriyorsun.

siktir git baska yerde büyük ol lan.
  • dünden beri konuşulan cas kararı ile ilgili aydınlatıcı bir yazı

beşiktaş bu işin neresinde diye merak edenlere..
  • (bkz: #66537567)

yakışıklı tatar samuray'dan sonrasını okuyamadım hastaneden yazıyorum gülmemi hala geçiremediler. şaka bir yana bir bakıma gerçekleri anlatan bir yazı, beşiktaş'ın değil türkiye'nin özeti.
12 entry daha