şükela:  tümü | bugün
36491 entry daha
  • 17 ocak 2018 osmanlıspor türkiye kupası maçı gösterdi ki, mustafa pektemek , caner erkin, lens ve necip uysal çöp.sene sonuna kadar bu şekilde devam ederlerse , seneye yeniden bir kadro yapılanması şart. tanrılar kurban istiyor.
  • kpmg raporuna göre 2016-2017 sezonunda, bir önceki sezondan %31 daha fazla kâr ederek avrupa'da en hızlı büyüyen ikinci kulüp olmuş.

https://home.kpmg.com/…esiktas-zirveye-oynuyor.html

dikkat ederseniz bunlar geçen senenin verileri. geçen sezon şl'de gruptan çıkılmadığı halde 40 milyon euro gelmişti sadece avrupa kupalarından. bu sene henüz sezonun ortasındayken, şl'de gruptan çıkıldı 50 milyon euro kasaya girdi + cenk'ten gelen 25 milyon euro var. maaş dengesi de geçen sene ile aynı.

geçen sezon 4.7 milyon euro kâr açıklanmış ve avrupa'da ikinci olunduysa, bu sene birinci olunabilir.
  • besiktasin yedek kadrosu bu ligde sampiyonluga oynar lafinin gecerliliginin olmadigini gorduk sanirim. tam kadro 4-5 attığımız takimin yedek agirlikli kadroyla ceza sahasina giremedik ciddi atagimiz yok. net pozisyonlar yok. hasbelkader 1 tane gol attiktan sonra 4 dakikada 2 gol yedik. bi kere yedeklerimiz soyle böyleyi gecelim. yedekler besiktasta asildir. yedek de en az yedekledigi adam kadar iyi olmak zoundadir. ama bakiyorsun bizim takimda forma rekabeti cok ust duzey diyoruz ama su macta oynamayan adamin afedersin götünü yirtmasi lazim. bakiyorsun takim statik fark yaratmaya calisan yok. orkan bile malesef leipzig macinda kalmis. lens'in artik ne bok yedigini anlamıyorum bile. kıçımiza giren bi kazik olarak bakiyorum. tolgay yana geriye tolgay olmus.. cesaretle dikine giden tolgay yok malesef. medel'in ekstrasi yoktu. defansta zaten allah pepe'ye zeval vermesin.

senol hocanin takiminda yedeklerin bu kadar hazır olmamasi sasirtici. aklimizda kimse yok. takim oyunu oynuyoruz tamam da hic kimse bireysel performansi akilda kalacak kadar iyi degil. bi abukluk var bunda. oglum siz neyinize güveniyorsunuz ya.

takima genel olarak sirayet eden agir bir rehavet hali var ne zamandir. gordugum kadariyla devam da ediyor ve yedeklerin de ustune sinmis..gitmiyor.. bu kafayla bu yarrak gibi futbolla sampiyonluk zor.
  • eli yüzü düzgün ve top ayağına yakışacak bir on numaranın lazım olduğu takımım. prezentabl olmalı bu on numara. hadi onu da geçtim isterseniz asgari ücret alsın ama pas dağıtsın hatta isterse tevez’e benzesin duy sesimi sayın fikret başkanım. keşke demeyi sevmem ama bu gidişle diyeceğiz sanırım.

(bkz: tsubasa olmasa da on numara alacağız)
  • taraftarı şu mastürbasyonu ne zaman bırakacak acaba... sezon sonu ben de övündüm ama ligde rezil geçen bir ilk devrenin ve 1 aylık çöp ara dönemin ardından tekrar lig başlıyor. büyüğüz süperiz güçlüyüz gelirimiz iyi diyoruz ama şu anki puan durumuna göre uefa'ya katılamama riski bile var.

yönetiminki de ayrı rehavet. vida gibi üst düzey stopere 6 ay önceden sözleşme imzalatıyolar ama kendisine bu kadar araya rağmen lisans çıkartamıyorlar (edit: yabancı sayısıyla alakalı olduğunu biliyorum elbette). takıma bakıyosun, yedek golcün pektemek... daha ne diyeyim izahat gerekmiyor.
    (bkz: #73535259)

haftasonu takımın durumuna göre düşüncelerim netleşecek ama maalesef uçan kaçan bir takım göremeyeceğimizi düşünüyorum. umarım yanılırım.
  • halen şampiyonluk zor diyen insanlar görüyorum.

bu futbolla bu sene ikinci veya üçüncü oluruz biz en fazla.

umalım da ikinci olalım ve en azından şampiyonlar ligi elemesine gitme hakkı kazanalım. önümüzdeki sene elemelerde büyük ülke liglerinden ziyade daha normal liglerin temsilcileri gelecek. bu sebeple elemeleri geçmek geçen senelere göre daha kolay olabilir.

bir şekilde kendimizi şampiyonlar ligine atarsak gerisi çok da önemli değil.

deseler ki bu sene şl’de yarı final oynayacaksınız, ligde de ikinci olacaksınız, ben kabul ederdim.
  • --- spoiler ---

deseler ki bu sene şl’de yarı final oynayacaksınız, ligde de ikinci olacaksınız, ben kabul ederdim.

--- spoiler ---

amına koyim, bunu mourinho'ya söyle united için; o da kabul eder.

bi kendinize gelin arkadaşlar ya.
  • munihe elenelim ikinci olalım onu bile kabul ederim şu anki durumda. hangi kafadasınız arkadaş siz?
  • lig maçını izlemeden gömülmemesi gereken takımım.

kamp çalışmaları geç bitti diğer takımlara göre takip ettiğim kadarıyla. bu takımın bir santrafor ve pas dağıtabilen - gol katkısı yapabilen 10 numara ile 17 de 17 yapabileceğini görüyoruz. elbette takım tüm maçları ciddiye alırsa.
  • lig maçı öncesi bombok bir kupa performansımız vardı. futbolu hiç beğenmedim. sırf yedekler top oynasın diye kupada yuruyoruz. basaksehir akillilik etti, kupayi satti. aynen bizim de bunu bu maçlarda bunu yapip sessiz sedasiz kupadan siktir olmamız gerekirdi. yedekle ciktik, osmanlı cok istekliydi. 3-0 yenil bitti, gitti.

net olarak söyleyebilirim ki lig maratonuna ilk beraberliğimizde havlu atabiliriz. en az üst üste 5 galibiyetle lige giriş yapmamız lazım. bunu futbolcuların net olarak anlaması şart.

şartlar ne olursa olsun, şampiyonluk olasiligimiz vardir. aykut'un şampiyon olacağım dediği ligde bu takımın sizi sikiceeeeem demesi lazım.
18 entry daha