• bu kız gençlerde 2013 yılındaki dört grand slam den dördünde de yarı final oynamış, ikisini kazanmış. avustralya açık ta wild card verilmemiş, azmetmiş ana tabloya kalmış. potansiyeli yetmemiş(!) olucak ki roland garros ta da wild card verilmemiş. ulan daha ne yapsın kız. illa grand slam in yapıldığı ülkenin vatandaşı mı olması gerekiyor.

şimdi baktım wimbledon 2014 e de elemelerden gelmiş. kendisini tebrik ediyor, turnuva yetkililerine de saydırıyorum burdan.
  • geleceğin yıldız tenisçilerinden olması beklenen 27 aralık 1997 doğumlu hırvat tenisçi. sağ eliyle tenis oynuyor ve çift el backhand kullanıyor.

15 yaşındaki bu genç kız avustralya açık tenis turnuvası 2013'te gençlerde hem tekler hem çiftlerde şampiyon oldu ve gençlerde 3 numaralı seribaşı olarak geldiği bu turnuvadan 1 numara olarak ayrıldı. tekler final maçında 2 numaralı seribaşı çek katerina siniakova'yı 64 dakika gibi kısa bir sürede yenmesi gelecek adına yaşıtları için en tehditkar durum. çiftler şampiyonluğu yolunda da carol zhao ile birlikte çeyrek finalde ipek soylu - camilla rosatello çiftini de 3 sette eledi, bizi üzdü.

neyse, genç tenisçilerin maçları televizyondan yayınlanmadığı için kendim bir yorum yapamıyorum ama oyununun güce dayalı olduğu şeklinde yazılar okudum. fotoğraflara bakılırsa vücut yapısı da ona yatkın zaten. tip olarak da basının ilgisini çekebilecek bir tipi var. birkaç sene içinde ana'nın ismini daha sık duyabiliriz.
  • geçen sene gençlerde hem çiftlerde hem teklerde şampiyon olduktan sonra bu sene avustralya açık 2014'e büyükler kategorisinde katıldı. 1

bence 16 yaşında bir tenisçi için gayet başarılı bir başlangıç yaptı. yaptığından daha fazlasını yapmasını beklemek mümkün değil. zira elemelerde 3 maçını da kazanarak ana tabloya girmeye başardı. ilk turda li na'ya denk gelmesi biraz şanssızlık oldu. belki daha iyi bir kura çekse 2. hatta 3.turu bile görebilirdi.

olsun, önce auckland'de vinci'yi yenerek, şimdi de li na ile ilk tur maçı oynayarak adını duyurmaya başladı. avustralya açık öncesi 241. sıradaymış. elemelerden ve ilk turdan alacağı puanlarla ilk 200'ün kapısına dayanacak. sanırım sene sonunda çok daha fazla duymuş olacağız adını. ve herhangi bir turnuvada iyi bir sonuç elde edebilirse ilk 100 şansı bile olacaktır bu sene.

bakalım uzun süredir çok genç tenisçileri görmüyorduk. konjuh bir istisna olacak mı göreceğiz.
  • teb bnp paribas istanbul cup uluslararası kadınlar tenis turnuvası'nda çeyrek finale çıkmıştır.

elemelerden katıldığı turnuvanın ilk sürprizine imza atarak, ilk turda 5 numaralı seri başı magdalena rybarikova'yı turnuva dışına gönderen 16 yaşındaki hırvat tenisçi ana konjuh, japon misika doi'yi yenerek çeyrek finale çıktı.

birinci kortta oynanan maçta dünya 85 numarası japon misaki doi ile mücadele eden konjuh, ilk seti 6-4 kazandı. çekişmeli geçen ikinci set, 6-6 sonuçlanarak tie-break'e uzadı. bu bölümde genç rakibine 7-3 üstünlük kuran doi, ikinci seti 7-6 önde tamamladı.

son sette japon rakibine 6-4 üstünlük sağlayan ana konjuh, 2 saat 15 dakika süren maç sonunda çeyrek finale çıktı. konjuh, çeyrek finalde 4 numaralı seri başı elina svitolina ile karşılaşacak.

canını yediğim...
  • amerika açık 2016 4.turunda agnieszka radwanska'yı iki sette evire çevire yenen kardeşimiz. zamanında itf turnuvaları ve istanbul cup için türkiye'ye geldiğinde çok umutluydum kendisinden. bir ara düşüş yaşasa da dünkü oyununu sabahın beşinde uykuya tercih etmiş olup bir saatlik uykuyla işe geldiğime hiç pişman değilim.

ayrıca hakkı olan fakat talihsiz bir kaza sonucu sakatlanıp kaybettiği wimbledon maçının öcünü de böylelikle almış oldu. kendisi henüz 18 yaşında, hatalarından ders alarak daha da gelişecektir.
  • sanırsam bende ana isimli tenisçilere karşı bi' sempatim var *.
    16 yaşında olmasına rağmen çok büyük işler başarmıştır kanımca. 18-20 yaşları arasında ilk 20 için kendisini aday görmeye başladım yaptığı işlerle emin adımlarla kendini geliştirirse yeni nesilden gelen oyuncular gibi (bkz: eugenie bouchard) çok başarılı olmaya aday.
  • cici bellis ile beraber wta'nın geleceği. yine de cici kendisinden daha fazla başarılı olacakmış gibime geliyor, 5 yıl sonra burayı açar bakarım.
  • 3 ay sonra açtım baktım. tam anlamıyla bir traş.
    hırslı bir tenisçi değil, isterse 200 ile servis atsın. dünkü maçını izledim, 17 oyunda toplam 60 basit hata yaptı. şaka gibi. dediğim gibi kendisi traştır fazla bel bağlanmasın.
  • teb bnp paribas istanbul cup uluslararası kadınlar tenis turnuvası'nda yarı finale çıkan 16 yaşındaki hırvat tenisçi.

http://tr.eurosport.com/…ndu_sto4330747/story.shtml
  • us open 2013 tek kadinlar junior klasmaninda da $ampiyon oldu.
hesabın var mı? giriş yap