• beklentilere, umutlara ramak kala gelen, hafif bir güneş ışığının içeri süzülmesiyle artan bir duygu olmalı. evet.

belki daha çok aşktır düğmeye basan, ilginçtir ben de şöyle gelişti, kayıp ile, ölüm ile, annemin vedası ile döndüm hayata, yeniden doğdum, ansızın bir yaşama sevinci geldi. annemin biyografisini oturdum yazdım. kısa ömründe en çok neye üzüldü, en çok ne mutlu etmişti, neler içinde ukde kalmış, neler kırıp dökmüştü, nasıl bu kadar güçlü idi ve zayıf noktaları var mıydı, nelerdi. derken derken, annemin yarım bıraktığı, eksik yaşadığı, içine dert olan ne varsa şimdi bir bir onun için yaşıyorum. ecel ile randevum ne vakit bilemem ama son nefese kadar hiçbir şey bu yaşama sevincini elimden alamaz sanırım. ki en kötü şey annenin ölümüdür, onu da yaşayan bir insan için, ne kadar pürüz varsa, ne kadar sorun varsa, ne kadar acı ekşi varsa hepsi sinek ısırığı olarak kalır.

evet, kimi insan en zor gününde ansızın yaşama sevinci ile dolar ve doğar yeniden.
  • 2018’de açılmış bu başlık ama kimse yazmamış ilginç. demek ki bu his konusunda yalnızız yazarla.
    her şey üst üste gelip bunalıyor ya insan, artık ne yaşama isteğin kalıyor ne de hevesin. işte o an en büyük darbeyi alıyorsun bir de tüm bunların üzerine; eşinden, dostundan, kardeşinden, sevdiğinden her kimse artık.
    tam o noktada çok ilginç bir şey oluyor. onca olumsuzluğun, onca kötü giden şeyin içinde birden yaa yaşam da güzel aslında kafası geliyor insana bir anda.
    dibe vuruş mu, kabulleniş mi yoksa boş vermişlik mi bilmiyorum ama tam o noktadayım şu an.
    hayır ciddi anlamda yaşamak güzel. * hava da ayrı güzel bugün.
    edit:bu hisse yakışır bir de şarkı bırakayım.
    another sunny day
  • gelmesini bekliyoruz.
  • haberleri gördükten sonra (bkz: ansızın giden yaşama sevinci)
  • öyle bi geliyor ki sanki hayatımda bi kaç dk'ya herşey düzelecek herşey mükemmel olacka. hazır bekliyorsun sonra zaman geçince normale dönüyorsun çünkü inancın azalıyor normal hayata geri dönüyorsun.
  • ara ara gerceklesen eylem. karamsarsin; birden icinde yasama sevinci beliriveriyor. hayat guzel, sukretmelisin, doga, hayvanlar ve sahip olunan guzellikler geliyor aklina. sagliklisin. bu karamsarlik ta niye diye soruyorsun kendine? uzun surmuyor. tekrar karamsarlik hakim oluyor. bir dongu halini aliyor bu durum. "beni bu havalar mahfetti". oyle.
  • alakasız anlarda alakasız şekilde geliyor ... hayır hiç gitmese mükemmel olacak ama o gelince bir anlık gazla yaptıklarıma, o gidince neden yaptım acaba diyerek bakıyorum , bazen utanıyorum .
  • sürekli gece yatmadan önce gelir sabah uyanınca gider
hesabın var mı? giriş yap