• sokaktan çevireceğin 10 kişiden 9'unun söyleyebileceği sözleri 100x100 pxlik bi kare içine yazıp instagramda paylaşan adam. şansını kısmetini sikeyim, bizde bu kısmetten olsa valla dünyaca ünlüydüm şimdi.

kezoların favorisi. herkes ne anlarsa ona göre paylaşıyor ama o kadar dümdüz cümleler ki, edebi hiçbir yanı yok.

"seni aldatanların yüzüne bakma. bakarsan güçsüzsündür. bakmazsan çok güçlüsün." arda erel

aq.

bak ben de yaptım lan. oldu.
  • "yarinimiz, bugunumuzden guzel olsun" postuyla kaleminin ne kadar guclu oldugunu gostermistir. altinda da kezbanlar "amin" diyerek ayin yapmislar.
  • instagramda an itibariyle 455658 (dort yuz elli bes bin alti yuz elli sekiz) adet takipcisi olab sahis. bu adami yarim milyon insan takip ediyor, begeniyor. sonra da diyoruz ki "turkiye' de sanat, edebiyat neden boyle?"

ya nasil olacak, malzeme bu iste.

bu adamin yazar sayildigi bir ulkede gel de kendini ifade edebilen, hakkini arayabilen insanlar bekle.

edit: ben yazana kadar 455764 (dort yuz elli bes bin yedi yuz altmis dort) olmus.
  • sikimsonik sozlerin yazarı.
    tek yaptığı dua etmek, herkesin bildiği klişe sözleri temcit pilavı gibi tekrar sunmak.

ha bir de kelebekler ve onların kısa ömürleri hakkında edebiyat parcalayamamak.

popüler kültür ne kadar sikimsonik oldu hafız.
    her sikim hıyar diyene millet tuz alıp gidiyor.
    kimse de aga bu nedir demiyor.

düşünmekten aciz bireylerin sarıldığı aptalca söylemler uzmanı. hep google amca yüzünden bunlar.

edit: biraz fazla küfürlü olmuş, o kadar ki küfür etmekten derdimi anlatamamışım. sinirlendiysem demek ki.

türkçesi, popüler kültürün pohpohladığı hiçbir edebi ve akılcı yanı olmayan tam akp döneminde başarıya ulaşacak, kezbanların söz yazarı. hayır kız ilişkiyi bitirmiş iki cümle kurmaktan aciz gelmiş bana arde erel paylaşıyor. acaba paylaştığın yazının ana fikrini anlayabiliyor musun a kezban. hoş cümleler o kadar tek düze ki bir ana fikri bile yok o da ayrı bir konu.
  • yurdum kezbanlarından duyduğum tiksintiyi artıran şahıs.
  • (bkz: kezman)
  • hiç söz sanatının dahi bulunmadığı, günlük zamanlarda arkadaşları avutmak için kullanılan sözleri paylaşıp bir de altına adını yazıyor. çok önemli bir iş yapmış ki. hayır nasıl beğeniliyor, paylaşılıyor anlamıyorum da.
  • neredeyse bir insan eleme filtresi, fakat işte neredeyse. önemli bir konuma getirmeyelim.
  • an itibarıyla instagramda tam 659k takipçisi olan ergen. adam 1 milyona yürüyor şaka gibi. bu ergen şahıs ülkemiz hakkında çok güzel tespitler yapabilme şansını veriyor aslında insana. şimdi bu elemanın paylaştığı sözlere baktım beynim yandı resmen. kendisini malesef benim de arkadaşlarım paylaşıyor ve oradan tanıdım ama yani misal bir kız arkadaşımız var kendisini bişi sanan koca arayan 33 yaşında birisi. gitmiş arda beyin "sen beni sadece sandığın kadar bilirsin, ben benim ama gerisi senin sandıkların, yok içimde ne fırtınalar kopuo." sözünü paylaşmış. lan deli manyak (cem yılmazın aynen vizontelede dediği tonda) senin içinden dışından bize ne. gören de kendisini grace kelly sanar, sen düz bir insansın arkadaş seni kim ne sanıo, kendine atfettiğin bu önem ne ? bu havan kime ? birisi seni alsın diye ergenlik döneminden bu yana kırmızı ruj sürüp etrafı kesiyorsun. milleti çekiştiriyorsun.

ama arda erel'i tebrik ediyorum ki türk insanının yda türkiye insanının her ne derseniz diyin kodunu çözmüş. kalitesizlik. kalitesiz malca saçma sapan sözleri paylaşarak fenomen olmuş. aferin lan da git aynısını norveç'de danimarka'da dene bakalım seni 1 ergen veya yetişkin takip ediyor mu? etmez zira ordakiler kendini bi bok sanmaz, ordakiler bizimkiler gibi mal değil, kendilerine özgüvenleri var.

neyse ya "birini çok sevdiğin zaman dünyada seni en güzel mutlu edebilen kişi o zannedersin." by arda erel 39.000 küsür beğeni. altına da yorumlar gırla ;
    - ama yanılırsın
    - aynen aynen
    - işte insanın gözüne perde iniyor
    - en kötüsü odur ki seni o sevdiğin aldatır
    - ama öyle
    - dmi ya öyle
    - zannetmedim bde inandım.

bunlar benim okuyabildiklerim. birisi de çıkıp dememiş ama "lan arda en güzel mutlu etmek ne demek?" diye. o ne demek arkadaş?
    memlekette ne çok aldatılan varmış. millete sağa sola kendi giydirmektense maşa kullanarak giydirmeyi ve laf sokmayı hedefleyen halkımızın yeni adresi arda erel.
    olum çok komik ya.
    gece gece gülmekten yerlerdeyim.
    ne çok kalbi kırık ergen varmış memlekette.
hesabın var mı? giriş yap