insight

  • 1929
  • 0
  • 0
  • 0
  • 3 ay önce

3 aralık 2011 erzurum kocaeli buz hokeyi maçı

burada daha detaylı bir video var.
ilk entryde yazamadım, şimdi dökeyim içimi.

yahu bu nasıl sığ bir zihniyettir?
bu takımın başında amerikalı bir coach var, iki adet yabancı buz hokeyi oyuncusu var. yani demek istediğim burada buz hokeyi oynayan adamlar buz kültürüne uzak insanlar değiller, olmamalılar. hatta birçoğu ne yazık ki milli formayı giymiş oyuncular. hokeyin var olduğu her ülkede kavga çıkar, oyuncular birbirine girer hakemler ayırmaya çalışır vesaire. fakat buraya oyuncuların sopalarla birbirine vurmadığı milyonlarca video linki koyabilirim. birbirlerini öldürene kadar kavga eden oyuncular gördüm ama sopayla birisine vurulduğuna ilk kez bugün, bu maçta şahit oldum.

türkiye'de hokey oynayan insanlar bu işi hobi olarak yapıyor, aylık 300-500 tl gibi lafı bile edilmeyecek paraya oynuyor veya malzeme karşılığı oynuyor. yani milyon dolarların döndüğü bir sektör değil. şu kavganın çıktığı ligde, yani süper ligde, yani türkiye'de buz hokeyinin en üst liginde şampiyon olsanız kulübünüze tahmini 20-30 bin tl para veriliyor. yani bank asya'da mücadele eden bir kulüpte forma giyen bir futbolcunun yaklaşık bir aylığı.

kocaeli'nin dayak yiyen bir oyuncusu yoğun bakıma alındı, iç kanamadan şüpheleniliyor. bu videoda board'un hemen önünde sopayla böbreğine vurulan oyuncu.

bu çocuğun annesi, babası, kız arkadaşı, dostları yok mu? böbreklerine aldığı darbe sonucu idrarında sürekli kan çıkıyormuş. e şimdi bunu bu hale getiren adamın eşkıyadan farkı ne?

sonra da "efendiler türkiye'de bu spor gelişmiyor, hadi seçim yapalım, başka federasyon gelsin, antrenörleri kovalım, idarecileri atalım" gibi laflar işitiyoruz. yahu biz daha sporcu yetiştiremiyoruz ki! yerde kasksız yatan bir sporcuya sopayla vuran zihniyette olan birisi insan mı ki sporcu olsun?

buraya bazılarının burnunun direğini sızlatacak çok ağır şeyler yazabilirim, bakın vicdan demiyorum çünkü onun olmadığına eminim.
ama bu entry "götümüze girebilir" gerekçesiyle yok olmasın, okunsun istiyorum.

böyle sporcularla mı başarı gelecek?
20 yaş altı milli takımlarda forma giyiyor bu sporcular, hatta bir tanesi şu an aday kadroda.
o ve onun gibilerin olduğu takımlar mı bizi zirveye taşıyacak?
olmaz olsunlar!
ben onlarsız milli takımlarla gelenden gidenden 40 yemeye razıyım efendiler,
çünkü ben mustafa kemal atatürk'ün izinden yürüyen bir bireyim ve ben de atam gibi "sporcunun zeki, çevik ve aynı zamanda ahlaklısını severim"

nokta!

devamını okuyayım »
04.12.2011 02:27